колко често режете нокти

  • 1 892
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 223
колко често режете ноктите на ръчичките на бебетата и тези на крачката им? а тези на крачетата режете ли ги изобщо?

# 1
  • Мнения: 3 537
Режа и на ръцете и на краката,обикновенно след баня когато са меки,защото иначе се сърди и много не дава.Ами режа ги когато порастнат 1 мм някъде,незнам колко често ,на 10 дена един път някъде,защото много често се и късат и счупват самички Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 9 857
На ръцете им ги режа около веднъж седмично,че и по често.На краката-по-рядко,на около 10-12дни.

# 3
  • Мнения: 2 220
На ръцете му растат много бързо ноктите и ги режа на 4-5 дни. На краката все още не съм му ги рязала  Embarassed Явно са толкова мекички, че си се късат сами.

# 4
  • Мнения: 513
На ръцете всяка седмица , а на краката досега само 3 пъти  Flutter

# 5
  • Варна
  • Мнения: 3 235
На ръцете някъде на 5 дни, на краката - може би на 10-15дни, но само ако не е много крива и стои кротко. Струва ми се че на краката се по-меки отколкото на ръцете newsm78

# 6
  • Мнения: 4 668
На ръцете по - често , на 5-6 дни , а на крачетата на около 10 дена , но е голяма битка , просто не дава да му ги режем , дърпа се и се сърди ужасно . Ако не ги отрежем обаче му се чупят !

# 7
  • Мнения: 2 952
И ние така...на ръцете веднъж седмично...на краката.. на месец веднъж...

# 8
  • Мнения: 2 609
На ръцете в седмицата по веднъж, на краката, когато успея (не ми дава хич), сугурно на месеца веднъж Mr. Green.

# 9
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
На ръцете всяка седмица или ако ми се сторят порастнали. На крачетата още не съм ги рязала, щото операцията я правя в спящо състояние и ако тръгна да махам панталонки, чорапогащник... Ама сега щъкаме само по чорапки и утре мисля да го издебна и да се пробвам.

# 10
  • Мнения: 44
на ръчичките ма три дни , а на крачетата не съм ги рязала още.

Последна редакция: вт, 04 апр 2006, 09:33 от Аурелия

# 11
  • Мнения: 1 107
На ръцете гледам да е поне веднъж седмично, на краката - веднъж месечно Embarassed
Много трудно стана това задължение Sad

# 12
  • Мнения: 3 447
На ръцете - 1-2 пъти седмично, на краката - веднъж на 10 дни или на 2 седмици.

# 13
  • Мнения: 590
На моя юнак много бързо му растат коса, нокти. На ръчичките през 2-3 дни на крачетата на 10 дена поне.  Crazy  И косицата много я режем ама е голяяяям зор и рав а разсте като тревица след дъжд. Преди да нявърши 1 год бях го постригвала 3 пъти вече защото му влизаше в очите и му пречеше не защото не харесвам дълга косица Rolling Eyes  А от тогава още колкоооооо  ooooh!  ooooh!   Mr. Green  И сега е едно хипи станал....  Wink Sunglasses  Чудно ми е само ако не бях го стригала до сега колко ли щеше да му е дълга косата  newsm78  #Crazy  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 2 271
През 2 дни.Докато се усетя и пак порастнали!Добре,че не се противи и си стои мирно!

# 15
  • Мнения: 670
На ръцете ги режа на 4- 5 дена, на крачетата на седмица и половина.

# 16
  • Мнения: 3 760
На ръчичките - веднъж седмично. А през ден ги пиля. На краката - не.

# 17
  • Мнения: 247
На ръцете 2 пъти в седмицата, а на краката - веднъж на 2 седмици  Grinning Ноктите му растат светкавично ...  Grinning

# 18
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
И ние така...на ръцете веднъж седмично...на краката.. на месец веднъж...
И при нас така....

# 19
  • Мнения: 920
На ръцете гледам да е поне веднъж седмично, на краката - веднъж месечно Embarassed

И ние така. На краката растат много, но са меки и се подвиват някак и трудно се различава кога е време за рязане. Да не говоря за всички ритничета, които отнасям докато трае процедурата  Laughing . На ръцете малко по-лесно - първо вече явно посвикна, а второ гледам да има нещо интересно по ТВ-то и като се зазяпа става лесно.

# 20
  • Мнения: 27 524
На ръцете - на всеки 4 дни.На краката,за 7 месеца досега само 2 пъти съм ги рязала и то само на палчетата  newsm78

# 21
  • Мнения: 2 255
Режа и на ръцете и на краката - като попораснат  Joy

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
На ръцете през 4-5 дни,но на краката е голяма борба и ме се е случвало до сега 4-5 пъти да успея.

# 23
  • София
  • Мнения: 44 088
на ръцете 2 или 3 пъти седмично, мн бързо ръстът, на краката - още не съм...те си се чупят сами...но като знам на ръцете колко трудно се оправяме, представям си с краката какво ще е...

# 24
  • Варна
  • Мнения: 4 969
И ние така...на ръцете веднъж седмично...на краката.. на месец веднъж...
Peace

# 25
  • Мнения: 6 164
Подсетихте ме, че четох в една книга, че в началото били толкова меки ноктите, че може да ги изгризваме със зъби! #Crazy И дори имаше снимка на жената как е налапала ръчичката на бебето! #Crazy Така ли се прави верно? Laughing

# 26
  • Мнения: 1 410
На ръцете около веднъж седмично, а на краката незнам, но много по-рядко.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 936
На ръчичките - два пъти седмично, на крачетата - още не съм ги рязала, ама няма и нужда засега  newsm78

# 28
  • Мнения: 11 543
На ръцете веднъж седмично, а на краката може би на 2 седмици. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 2 910
На ръцете ги режа веднъж седмично, а на краката- през 2 седмици.

# 30
  • Мнения: 293
ноктите на ръцете се режат веднъж седмично а тези на краката на 2 седмици.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 271
колко често режете ноктите на ръчичките на бебетата и тези на крачката им? а тези на крачетата режете ли ги изобщо?
Естествено, че ги режа на краката!
А иначе на ръцете - веднъж седмично.

# 32
  • София
  • Мнения: 6 743
колко често режете ноктите на ръчичките на бебетата и тези на крачката им? а тези на крачетата режете ли ги изобщо?
На ръчичките режа поне веднъж седмично, но на крачетата по-рядко, защото като малко бебе му се беше врязъл нокът и мажех с антибиотичен крем и от тогава ме е малко страх  Embarassed

# 33
  • Мнения: 177
На ръчичките веднъж седмично,а на крачетата на две седмици.

# 34
  • Мнения: 607
На ръчичките веднъж седмично,а на крачетата на две седмици.
И аз така.

# 35
  • Мнения: 1 489
На ръцете през 4-5 дни,а на краката веднъж месечно.

# 36
  • Мнения: 3 360
На ръцете гледам да е поне веднъж седмично, на краката - веднъж месечно Embarassed
Много трудно стана това задължение Sad
Да,да... Laughing

# 37
  • Мнения: 532
На ръцете ги режех 1 седмично , а на краката през един път ( на 2 седмици ).Трудно става , но се залъгваме с нещо ( някой се прави на маймун пред нея ), а аз отзад режа.

# 38
  • Мнения: 516
На ръчичките и ги режа един път седмично, а на крачетата един път месечно.

# 39
На ръцете на 5-6 дена,а на краката когато ми позволи,на около 10 Flutter

# 40
  • Мнения: 2 614
На ръчичките 2 пъти седмична, защото растат доста бързо, а на крачетата по 1 път на 10-12 дена.

# 41
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
режа ги, когато почнат да драскат много (ноктите на ръцете имам предвид), а на краката, като ми се сторят големи; за интервал не знам, не съм засичала

# 42
  • Мнения: 292
Сигурно и това е индивидуално, но ... на ръчичките - поне веднъж седмично ... или на 5 дни - нещо такова, а на крачетата - веднъж на 20 дни. Но е нормален този щур растеж - не го мисли  Simple Smile

# 43
  • Мнения: 214
Гледам веднъж седмично да ги режа и на краката, и на ръцете. Не е любимо занимание, но  трябва.

# 44
  • София
  • Мнения: 2 958
Веднъж седмично.

# 45
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
На ръцете веднъж седмично,на краката и бях рязала ноктите само на палците,днес за сефте по 3 пръста,другите се подвиват и не си личат да са дълги или се чупят сами,понеже са мекички.

# 46
  • Мнения: 1 446
На ръцете им ги режа около веднъж седмично,че и по често.На краката-по-рядко,на около 10-12дни.
newsm10

# 47
  • Мнения: 3 356
Обикновенно на 2-4 дни,защото се дере много.Но не винаги ми дава доброволно и е страшна борба.

# 48
  • Мнения: 432
На ръцете два пъти седмично,а на краката-през около 10 дни

# 49
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
През 3 дена на ръчичките, през седмица на крачетата  Simple Smile

# 50
  • Мнения: 7 640
на ръцете по два пъти седмично, а на краката- по веднъж или на десетина дни

# 51
  • Мнения: 1 298
С ножичка ли се режат или с малка нокторезачка  newsm78

# 52
  • Мнения: 7 640
аз действам с ножичка за маникюр

# 53
  • София
  • Мнения: 1 457
Сигурно и това е индивидуално, но ... на ръчичките - поне веднъж седмично ... или на 5 дни - нещо такова, а на крачетата - веднъж на 20 дни.
Уф и ние така,много бързо растат бее  Crazy За 5 дни вече е с маникюр  Joy

# 54
  • Мнения: 3 089
на ръцете - 2 п/с
на краката - 3 пъти до сега

# 55
  • Мнения: 8 505
1-2 пъти седмично.

# 56
  • Мнения: 1 878
На ръчичките режем от началото 1-2 пъти седмично, на крачетата след 40 ден по 1нъж седмично, а може и по рядко - важно е да се режат направо без да се заоблят Heart Eyes

# 57
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
На ръцете им ги режа около веднъж седмично,че и по често.На краката-по-рядко,на около 10-12дни.


И при нас е така

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 605
Ръце - веднъж седмично с бебешка ножичка. Крака - на 2-3 седмици с нокторезачка.

# 59
  • Мнения: 2 494
Нашите растат много бавно, на ръчичките режа на седмица, а понякога и 10 дни, щото са много малки. На краката-на около месец, месец и половина.
Режа ги с малка ножичка.

# 60
  • Мнения: 2 959
На ръчичките- всяка седмица, а на крачетата- веднъж на две седмици.

# 61
  • София
  • Мнения: 6 182
Един ден на ръцете и от деня след ръцете почвам краката - всеки ден по един нокът, защото повече не успявам Rolling Eyes нито в будно, нито в заспало състояние, следват писъци и гърчене и шутове. след като изредя 10-те пръста, следва повторение на цикъла Wink

# 62
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Режа и на краката и на ръцете когато го спипам. Обикновено се измъква като се върти в ръцете ми и хленчи. По принцип знам че на ръцете се режат веднъж седмично а на краката веднъж месечно, но при нас е когато успеем.

# 63
  • София
  • Мнения: 3 787
Режа ноктите на ръцете всяка седмица.На краката много рядко-там са много меки и се лющят сами.Обикновено няма нищо за рязане  Wink

# 64
  • Мнения: 137
На ръцете режа всяка седмица.На краката веднъж месечно,но там когато успея Joy Joy

# 65
  • Мнения: 2 407
Режа като видя, че са и порастнали, през 3,4 дни.На крачката режа един път в седмиицата!

# 66
  • Мнения: 394
Режа и на краката и на ръцете когато го спипам. Обикновено се измъква като се върти в ръцете ми и хленчи. По принцип знам че на ръцете се режат веднъж седмично а на краката веднъж месечно, но при нас е когато успеем.
newsm10 И с моя сме така.Това пусто резане се превръща в гоненица.Играеме си на стражари и апаши #Milti

# 67
  • Мнения: 8 769
Подсетихте ме, че четох в една книга, че в началото били толкова меки ноктите, че може да ги изгризваме със зъби! #Crazy И дори имаше снимка на жената как е налапала ръчичката на бебето! #Crazy Така ли се прави верно? Laughing
Не бих твърдила, че така се прави и аз лично не бих, но моя приятелка практикуваше гризенето.  Sick Не смятам, че е особено хигиенично, а и съществува опасност от по-дълбоко издърпване на нокътя.
Аз режа нокти тогава, когато са порастнали. Mr. Green

Последна редакция: вт, 04 апр 2006, 10:10 от Аурелия

# 68
  • Мнения: 1 427
Когато станат за рязане-на 4-5 дена веднъж!Но това за ноктите на ръцете,на краката растат по-бавно.

# 69
  • Мнения: 2 381
На ръцете на 3-4 дена, на крачетата още не съм рязала.С нокторезачката на Safety 1st действам.

Общи условия

Активация на акаунт