Здравейте,
отварям темата по повод на някои прочетени от мен публикации,от които разбирам че доста хора не знаят правилният отговор за услугата "Трансфер от летище".
Това е услуга която лично според мен и в глобален мащаб се различава доста от ползването на такси,маршрутно такси или просто автобус който тръгва от някоя автогара.
Основната разлика според мен е личното отношение и обслужване което отличава тези услуги,не че не би трябвало то да бъде включено и в останалите изброени  Laughing. Когато заявите трансфер се очаква да получите автомобил с шофьор,който да посрещне персонално Вас с табелка с името Ви,да помогне за багажът с който пътувате,да говори език (за разлика от масовия таксиметров шофьор). Повечето фирми предлагащи такива услуги работят с предварително обявени цени и за всеки клиент е ясно точната сума която ще плати предварително,а не да се моли на господ брояча да е благосклонен!!! Или с две думи Вие сте наясно че ако заявите трансфер от летище София до Банско ще заплатите цената Х и няма да има никакъв вариант да бъде различно ако дадената фирма предлагаща услугата държи на името си.
Естествено има различни видове "Трансфери":
- частен трансфер с кола или микробус
- групов трансфер
- споделен трансфер или шатъл
При тези видове трансфер също има дадени особености а именно отново базирани на лично отношение когато заявиш "частен трансфер" или отивате на почивка в чужбина и цялата група е посрещната с автобус и се извърши " групов трансфер". Последният споделен трансфер или шатъл Ви дава опцията да си поделите разходите с други пътници които вие не познавате,или се предлага безплатно от различни хотели с цел улеснение на гостите им.
Лично мое мнение е че доста голяма част от "частните трансфери" се ползва предимно от хора пътуващи по бизнес или туристи. При фирмите идеята е комфорт на техните гости,а при туристите ползващи трансфер до даден град или частен трансфер от летище е важно да получат сигурност (фикс цена) и безпрепядствено достигане на дестинацията.
Представете си турист който е решил да посети Банско и пристига с семейството си 4 души. Те разполагат с ски екипировка за всеки и 4 големи куфара. Ами как да си вземат едно такси от летището до автогарата, да ги побере с този багаж и колко ще им вземе то???? Да пристигнат на автогарата и да пътуват 3 часа или повече с автобус който не се знае в България в какво състояние е. И ако някой ми каже че това ще бъде почивка или ваканция не бих му повярвал  Laughing
Също така държа да отбележа че има и такива недобросъвестни лица които предлагат такива трансфери,но не са на необходимото ниво: стар автомобил,не се говори език от шофьорите и т.н,но за сметка на това предлагат ниска нереална цена,а както казваха някъде "Не съм толкова богат,за да си позволя евтиното "

За да намерите подходящ или правилен шофьор за трансфер бих препоръчал да се съобразите с няколко основни неща:
- трансфери се предлагат като услуга от фирми не от частни лица на черно
- потърсете повече отзиви за фирмата за да се уверите в качеството на услугите
- преценете доколко предлаганата услуга може да отговаря на цената
- никога не избирайте най ниската цена защото често води до разочарование

Фирмите предлагащи услуга "Трансфер от летище " в България www.rentacar.motopfohe.bg,http://mato.bg  и други или в Европа https://foxtransfer.eu/ или http://www.expressairporttransport.co.uk/ са именно тези от които можем да потърсим отговорност ако не сме останали доволни от услугата.
Тъй като темата "Трансфер от летище" е доста обширна се надявам да съм бил кратък и изчерпателен и да споделите личният си опит ако е била полезна за Вас!