Варицела и Рус Токсикодендрон

  • 6 573
  • 4
  •   2
Отговори
  • Мнения: 1 559
С дребчо сме с варицела Confused Давам му Рус Токсикодендрон СН 9.  Някой давал ли го е на малко бебе? Какви са другите варианти за успокояване на сърбежите с хомеопатия? За съжаление в момента нямам възможност да се консултирам с хомеопат Sad

# 1
  • Мнения: 1 655
Eто една статия по въпроса. Но не смесвай хомеопатични лекарства. Давай Rhus Tox през 2 часа, 1-2 дена макс. Разтвори 2-3 гранулки в чаша с вода и давай по лъжичка като разбъркваш интензивно преди това.
И ако имаш възможност, се консултирай с хомеопат.

# 2
  • Мнения: 1 559
Светла,благодаря за поясненията!  bouquet Аз давам Рус Токсикодендрон 3Х5...Предозирала ли съм го? newsm78  2-3 гранулки във вода са общо за цял ден (като давам по лъжичка през 2 часа), така ли? Rolling Eyes И максимум 2 дни ли мога да го давам? Обривите още имат мехурчета и не са хванали корички - ако това има значение...

# 3
  • Мнения: 1 559
И още една питанка имам - нали няма проблем,че освен хомеопатичното лекарство давам на дребчо и калпол? да питам за всеки случай

# 4
  • Мнения: 1 655
Няма особено значение колко гранулки се дават на един прем, дали една или цялата тубичка е все едно. Един прием = една доза. Хомеопатичното лекарство се приема до тогава докато се видят първите положителни реакции, а ако лекарството е избрано подходящо, те се проявяват до 24 часа. За това писах, че макс 2 дена се приемат. В противен случай може да настъпи доказване на лекарството.
Ти виждаш ли ефект от лекарството? Като очакван ефект в случая би било - намаляване и изчезване на сърбежите, бързо избиване на пъпките и повдигане на тонуса на детето. Ако виждаш този ефект, разреждаш приемите, давай само когато видиш, че детето се зачесва.
По принцип не е желателно да се смесват алопатични (в случая - Калпол) с хомеопатични, но ти ако се притесняваш от температурата си давай. От опит мога да кажа, че ако не се смъква температурата с алопатия, организма се преборва по-бързо с болестта. Използвай до колкото ти е възможно други средства за понижаване на Т - хладка вана, кърпи с вода и оцет...

Общи условия

Активация на акаунт