До кога пихте Утрогестан

  • 10 507
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 747
И на мен яко ми се приспиваше, когато ги взимах през устата. Ако се взимат вагинално, поне не заспиваш прав.  sleepuu

# 16
  • София
  • Мнения: 189
Здравей, аз също пия Утрогестан и на мен сякаш не ми става много приятно от него Sick, но нямам сърцебиене. Ше го пия до края на 3-тия месец, така ми изписа докторката Simple Smile Мисля че няма за какво да се притесняваш,слушай докито  Naughty

# 17
  • Мнения: 7 640
това е прогестерон и се пие до образуването на плацентата в 12г.с.- един вид защита на бременността. Щом лекарят ви е преценил- вземайте го, сърцебиенато не е от него.

# 18
Не съм ги пила, слагах си ги вагинално. Питай, ако искаш доктора дали може така, педполагам, че голяма част от неразположенията ще отшумят.
Виж едновременно с него ми бяха изписали и Папаверин - ей, това беше кошмарно.......не можех да помръдна от леглото - гадене, повръщане, световъртеж, сърцебиене, говорих с док и ми го смениха с но - шпа. След като има странични ефекти, които не ти понасят по-добре ги сподели с лекаря.

# 19
  • Мнения: 1 910
Някакви по-специални изследвания правиха ли ти, та да ти го предпишат? Имала ли си спонтанен аборт? Въобще твоето съвсем нормална бременност ли е или имаш усложнения?

Ако няма някаква причина поради, която да го пиеш, а доктора просто на око ти го е предписал - НЕ го пий.

Тази практика да се предписва прогестерон за няма нищо, ей така профилактично, никак не я разбирам. Май само в България го правят.  Rolling Eyes Ти специално чела ли си листовката за страничните ефекти? Ако няма нужда, според мен вреди повече, от колкото помага.
Ако все пак настояваш да го вземаш, ползвай поне вагинални таблетки, а не да го пиеш.
 Peace

# 20
  • Мнения: 125
Аз го пих месец и половина, защото получих кървене в 12 г.с.Имах срахотен световъртеж, главоболие и много ми се гадеше. За спането да не говорим, не можех да се сабудя. Спрях да го пия 2 седмици предварително и всичко се оправи, вече бах бодра и свежа, като репичка.  bouquet

# 21
  • Мнения: 7 640
Ако все пак настояваш да го вземаш, ползвай поне вагинални таблетки, а не да го пиеш.
 Peace
що, според теб каква е разликата?
Стига вече коментари от такъв характер, жената си има наблюдаващ лекар и е правилно той да преценява какво да й предписва. Дори и да си гинеколог, такива изказвания не е редно да се правят наизуст.

# 22
  • Мнения: 1 910
що, според теб каква е разликата?
Стига вече коментари от такъв характер, жената си има наблюдаващ лекар и е правилно той да преценява какво да й предписва. Дори и да си гинеколог, такива изказвания не е редно да се правят наизуст.
Е, какво да си мълча ли? Пита, аз й казвам моето мнение. Не настоявам да се съобрази с него.

Аз мисля, че не добре да се пие прогестерон, ако това не е необходимо. Тя казва, че няма основание да го пие, а аз знам за практиката в БГ да предписват хормона за "всеки случай". Не съм аз тази, която ще взима решенията й, но на никого не е навредило едно различно мнение . Може да попита защо са й го предписали поне и ако е само за "подсигуряване" да се поинтересува за страничните ефекти. От тук на там пак да прецени да пие или да не пие.

И не виждам какво му е наизуст на мнението ми ...

# 23
  • Мнения: 7 640
ами примерно, че не знаеш за какво точно става дума- доверяваш се на мнението й, че според нея няма нужда от дадено лекарство newsm78 Има ред подробности, които тук жената изобщо не споменава, пък и не виждам как може да прецени дали е даден за подсигуряване.
Малко крайно ми се струва и плашещо- не си ли чела страничните ефекти, както знаеш по листовките пише ред работи, а лекарите не лекуват по листовки, обикновено.
 И ясно, че в БГ докторите не разбират.
Не съм казала, че щом си с друго мнение от моето трябва да не пишеш, питах те къде според теб точно е разликата във вагиналното и перорално приложение- щото освен за щадящ черния дроб ефект, за друг не знам.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 437
Странични ефекти на листовката не пише, така че незнем какви са. Но четох, че прогестерона не може да навреди на бебето.

# 25
  • Мнения: 7 640
има и ред ужасяващи проучвания, както за всеки един медикамент. Прогестеронът го наричат още хормон на бременността, реална заплаха за плода няма, той си се произвежда така или иначе от жълтото тяло, просто при някои жени не е достатъчно и рискуват да загубят бебето, ако не вземат допълнително.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 437
В такъв случай мисля, че няма защо да се притеснявам. А ако е повече от необходимото?

# 27
  • Варна
  • Мнения: 841
три месеца и зверски ми се спеше

Значи не само при мен е така, а си мислех че си въобразявам. От днес го поставям вагинално, утре ми е трансфера, ама се чудя изведнъж ли спряхте Утрогестана или постепенно?

# 28
  • Мнения: 7 640
то в начална бременност и без Утрогестан ти се спи като на язовец Laughing

# 29
  • Мнения: 1 910
PolarFox, до колкото си спомням ( отдавна ми мина времето, когато се интересувах) номера е следния:
ако е вагинално постъпването му в организма става по- бавно , но по равномерно във времето. Т.е не све получават пикове и спадове, като при оралното.

А че се произвежда, се произвежда по време на бремеността - спор няма. Но както и за всичко останали хормони, съществен момент са количествата.

Общи условия

Активация на акаунт