бутилираната вода на хип

  • 4 121
  • 15
  •   1
Отговори
здравейте мами,
някой ползувал ли е бутилираната вода на хип при малки бебета? казват, че може да се използува до 24 часа след отварянето и няма нужда от стерилизация. аз за  първия си син съм ползувала подобна вода, но не беше в Бг и всички ползуваха и имаха опит. за тази съм с малко резерви и ми се иска да знам някой дали е купувал.

# 1
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
И какво й става на водата след 24 часа  newsm78

# 2
  • Мнения: 2 936
аз купувах минерална вода независимо дали беше предназначена за бебета или не и все пак я преварявах Embarassedпросто нямам доверие дали е истинска newsm78

# 3
  • Мнения: 2 936
след като започна кухнятя-7м.вече и давах бутилирана без да я преварявам

# 4
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
аз купувах минерална вода независимо дали беше предназначена за бебета или не и все пак я преварявах Embarassedпросто нямам доверие дали е истинска newsm78

А защо минерална ? Не е хубаво да се дава минерална вода на деца, особенно пък ако я преваряваш, защото минерализацията още повече се концентрира

# 5
  • Мнения: 2 922
Защо не купувате трапезна вода?  Тази на Хип съм я виждала, но съм си мислила, че е скъпа, а и сега с тези 24 часа след отваряне  newsm78 - не бих купила.

# 6
  • Мнения: 2 936
аз купувах минерална вода независимо дали беше предназначена за бебета или не и все пак я преварявах Embarassedпросто нямам доверие дали е истинска newsm78

А защо минерална ? Не е хубаво да се дава минерална вода на деца, особенно пък ако я преваряваш, защото минерализацията още повече се концентрира
ами защото просто живея в такъв район в който тази от чешмата има доста варовик Cryда се поправя-водата беше трапезна,по навик съм написала минерална Simple Smile

# 7
  • Мнения: 3 537
Ми давай Девин изворна

# 8
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
аз купувах минерална вода независимо дали беше предназначена за бебета или не и все пак я преварявах Embarassedпросто нямам доверие дали е истинска newsm78

А защо минерална ? Не е хубаво да се дава минерална вода на деца, особенно пък ако я преваряваш, защото минерализацията още повече се концентрира
ами защото просто живея в такъв район в който тази от чешмата има доста варовик Cryда се поправя-водата беше трапезна,по навик съм написала минерална Simple Smile


Ааа, ок  Peace

# 9
  • Мнения: 548
И аз преди няколко месеца, когато за първи път видях водата на Хип, се бях юрнала да я купувам, но навреме се спрях. С ръка протегната към бутилката, се попитах: с какво е по-добра от розовия Девин? или от другите трапезни води, подходящи за бебета? само защото е Хип? едва ли...и се отказах. Синът ме хранен основно с Хип-ски пюрета и каши и аз по инерция купувам всичко тяхно, но този път навреме се усетих. Същото е и сбисквитите за бебета Хип. Тях обаче първо ги купих, а после прочетох съдържанието - ми то няма нищо бебешко и почти никаква разлика с обикновените диетични бисквити. Ама нали е Хип...Виж пюретата им ги купувам с две ръце.
Та мисълта ми беше, че понякога етикетът подвежда и си струва човек да се замисли преди да даде 3 лв за вода, която може да купи за 50 ст. Особено в случаи, когато не става въпрос за разлика в качеството.

# 10
  • Мнения: 2 653
Аз също я гледах , но не четох етикета.Наистина ли трябва до 24 часа да се използва? newsm78 Ако е така няма смисъл тогава, защото  видях само от 1,5 литра, а кое бебе пие по толкова вода????Аз не мисля да давам вода, но реших ако се наложи да си имам у нас.И се чудех за тази на Хип, но сега....ще проверя със сигурност за този 24-часов срок.

# 11
  • Мнения: 1 187
Ми давай Девин изворна

За Девин розовия етикет имаше предаване на Валя Ахчиева и в крайна сметка се оказа,че водата в пъти превишава нормите на повечето елементи,и затова не е подходяща за бебета.На етикета пише обща минерализация 82mg/L.Да,ама не. Има заведено дело от частни лица(предимно майки) затова че производителя подвежда с невярна информация с цел увеличаване на продажбите,рискувайки здравето на децата и.т.н.


А защо минерална ? Не е хубаво да се дава минерална вода на деца, особенно пък ако я преваряваш, защото минерализацията още повече се концентрира

Айде ново 20..  Shocked от къде имаш тази информация..?

Последна редакция: чт, 13 юли 2006, 15:58 от БОДЛИВАТА

# 12
  • Мнения: 2 653
А защо минерална ? Не е хубаво да се дава минерална вода на деца, особенно пък ако я преваряваш, защото минерализацията още повече се концентрира
Айде ново 20..  Shocked от къде имаш тази информация..?
Ами ще се опитам да го обясня.Във минералната вода се съдържат определено количество минерали и др.Когато се преварява- част от водата се изпарява, НО НЕ и минералите и др вещества.Те остават същото количество, но съответно в по-малко водичка=>минерализацията става по-голяма(по-концентрирана).Но осезаема разлика може да има при много продължително изпаряване на вода.
А иначе и аз гледах предаването на Ахчиева, но тогава изобщо не ми беше в ума, че скоро ще се сблъскам с този проблем и го гледах с едно око.И затова си мислех, че тази вода на Хип е решението, но ....Ще взема да проуча подробно какво съдържа  и да я сравня с други води другата седмица(и без това нямам какво да правя, ако не тръгна да раждам Laughing.)и ще пиша после резултата.

# 13
  • София
  • Мнения: 663
това с водата на хип е малко раздута история от тяхна страна, май е просто вода(може би минерална) с етикет на хип - те точно така искат да ни провокират и да я взимаме (НОСИ МАРКАТА -ХИП). това е просто " по-скъпа" водичка, нищо особено Hug

# 14
  • Мнения: 2 653
НИкъде на сайта на ХИп(нито англииския , нито на немския) е дадена такава вода?!?В супермаркета като я разглеждах етикета беше на руски.Пишеше че до 24 часа не е нужно да се преварява, а ако стои след това- не пишеше , че е негодна- просто трябва да се превари.Минерализация<400.И другото нещо не го запомних.

Общи условия

Активация на акаунт