Работа и бебе?

  • 980
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 800
Аз съм в 31 г.с., още работя, не сме намерили още моя заместничка, мисля ако всичко е наред да работя до последно. А след раждането на бебето да работя вкъщи-от офиса ще ми пращат информация, която да обработвам у дома. Шефа ми се чуди дали ще мога да се справям, а и аз не съм сигурна какво точно ме очаква. Моля майчетата, които работят у дома и си гледат бебетата да ми помогнат, да споделят как се справят. Предварително ви благодаря.

# 1
  • Мнения: 7 106
На мен ми се налага да поработвам от дома,и да ти кажа честно много ми идва нанагорно.Бебето ми не е от най-поспаливите,да не кажа че през деня много трудно заспива и спи съвсем малко,та мога да работя само , ако мъжа ми си е у дома да се занимава с нея.Аз по същия начин не намерих човек който да ме замества на 100% и ако фирмата не беше на мъжа ми,до сега да съм се отказала отдавна.
Но пък твоето детенце може да е по-послушничко (пожелавам ти го Wink )и да имаш време да посвършиш нещо.Пък и много важни са помощниците у дома.
Успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 985
Не казваш дали имаш намерение да кърмиш и дали ще имаш помощници. Ако не кърмиш и ако има кой да ти помага, не мисля че ще бъде проблем и да поработваш. В противен случай мисля, че ще ти бъде много трудно, особено първите един два-месеца.  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 105
Hi, gledah mnenieto na drugite maiki, ne znam kak e bilo pri tjh, no az poneje si padam malko rabotoholi4ka i na 13 den ot rajdaneto mi sas sekcio otidoh v ofisa, problema be6e vav fizi4eskata izto6tenost, vsi4ki predi da rodj mi kazvaha 4e njma da moga da vodj sa6tijt dinami4en na4in na jivot, njma da uspjvam s rabotata i kakvi li ne bratveji, dran dran, visko si se narejda, no nai-leno mi be6e parvite meseci, za6toto kakvo pravi6 - hrani6 bebeto, dremva6 za malko i zapo4va6 da si raboti6, posel to se sabujda za da papka, dava6 hrana i to pak si zaspiva, tova e cjlata rabota, trudnoto stava kato stane na 3-4 meseca, za6toto ve4e ne spi tolkova dalgo i ima6 po-malko vreme, no njma star6no pri jelanie za rabota vreme vinagi se namira:)

# 4
  • Мнения: 1 417
При мен също се наложи да съм в офиса на 5 ден след като родих - и аз секцио. Проблема беше с кърменето най-вече. Бебо ядеше на 2 часа и аз притичвах от офиса до вкъщи, от едната страна на улицата живеем от другата ни е офиса. След това тати обурудва "офис" в къщи. Абе не е много лесно, ама не е и невъзможно. Зависи на какво бебе ще случиш и каква ти е работата! Моето спеше точно за по 15мин, а как ревеше! А сега след като Александър е на 6м. вече ми е по -лесно, по послушен е, заиграва се. Ще се справиш някак си щом се налага, ама ще  е зор!Късмет и едно много здраво,  хубаво и послушно бебе ти пожелавам!

# 5
  • Мнения: 1 040
Много е важно поне за няколко часа на ден да имаш помощ. Зависи и каква ти е работата, а те бебетата дали са послушни или не, все си искат грижите. Може би, че съм с две деца, но ми е трудно да се справям и с малко "извънредна" работа. Бебчо е на четири месеца, баткото в четвърти клас.Пишем съчинения, учим по английски и т.н.През това време трябва да сготвя, да изпера /по две перални горе-долу на ден/, да изгладя, да правим разходки. Не ми остава време да седна да прочета нещо, за да съм в час с новостите. Трупам фактурите в една папка и чакам кога ще дойде април месец за годишно приключване. Когато дядото е свободен, го качвам в колата с бебчо  и  ходим в банката. Цяло изкуство е така да нагласиш времето за кърмене и спане, та да не се наложи да кърмиш в колата. Толкова малко ми се струват тези 3 часа между кърменията. Трудно ми е, но пък искам да имам и малко по- разнообразни ангажименти от домакинстването. Така ще поддържам и малко тренинг, който да улесни връщането  на основната ми работа след отпуска за гледане на дете.

# 6
  • Мнения: 1 986
Ако фирмата не е твоя или на баща ти не виждам смисъл от чак такава всеотдайност. Ако не е трябвало да поседи родилката в къщи със сигурност нямаше да никой да ти плаща да си седиш в къщи. Шефа ти да си намери начин да се спасява. Незаменими хора няма. Нищо не може да ти замени часовете, изкарани в сърцезание на малкото съкровище. Колкото и голям работохолик да си, постой без никакви други ангажименти поне 3 месеца в къщи. За 3 месеца от глад няма да умрете, а и ти ще укрепнеш и ще ти се "поуспокоят" хормоните. Изнервеността от работата се пренася върху бебко, а то ще има нужда от цялото ти внимание.

# 7
  • Мнения: 1 800
Работата няма да ме изнервя, трябва да водя някои справки, обработка на документация, ще ми отнема по няколко часа на ден, просто исках да разбера дали ще ми остава време, истина ли е,че бебето ще изпълва цялото ми време и ще ми е невъзможно да се занимавам с нищо странично?

# 8
  • Мнения: 1 545
Аз по принцип работя в къщи, в мъжа ми имаме компютърна фирма в една от стаите в къщи, но е невъзможно да се работи ако няма кой да ти гледа детето. През първите три месеца тук бяха майка ми и баща ми и майка ми го гледаше, а аз така или иначе от непрекъснато кърмене и безсъние не работех пълноценно. Сега все някой идва, я свекърва ми, я приятелка, иначе няма как. Не е възможно да се справя с работа, дете и къща, па макар и всичко на едно място.

# 9
  • Мнения: 1 800
Добре де все пак бих искала някоя майка да сподели горе-долу как минава едно денонощие с новородено, нещо като дневен режим не се ли създава постепенно и няма ли начин да се нагоди той така, че да остават примерно 4 часа за работа на компютъра, през които бебето спи? Питам защото се обърках вече, не знам точно какво ме очаква, дали ще мога да си организирам времето така че да мога да работя. Ако е невъзможно въобще да не подвеждам шефа си, че ще мога да се справя.

# 10
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Здавей Миленка,
Твоят случай мисля,  е много близък до моя.
Аз работих от вкъщи от шестия месец на бременността си докъто бебо стана на 6 месеца. И моята работа беше свързана с обработване на данни ( изпращахме си ги по мейл) предимно.
В общи линии не ми тежеше - справях се без особени проблеми, особено в начлото, когато бебо спеше повече. Аз използвах за работа предимно вечерите, след като съм го приспала. От време на време се случваше да ми се наложи да правя изчисления спешно и се справях. Единични са случаите, когато съм заявявала, че определено нещо просто не мога да го направя в момента и трябва да изчакат. Никога не съм пренебрегвала бебо за да свърша някаква спешна работа, но и шефовете ми проявяваха разбиране в повечето случаи.
Но в крайна сметка трябва сама да си предцениш силите и възможностите, а най-добре е да вземш това решение след като бебо се роди - тогава ще имаш по-реална предства за нещата.
Държа да подчертая, че аз се справих благодарение на това, че моя Бобо е доста спокойно бебе - не се е налагало да го нося на ръце безспирно и т.н. Освен това 2-3 седмици след раждането (секцио, ако има значение) се бяхме разбрали да не ме търсет за да се поосвестя малко Stuck Out Tongue
Дано съм била полезна.

# 11
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Забравих да кажа, че кърмих до края на петия месец.

# 12
  • Мнения: 3 379
Цитат на: milenka
Добре де все пак бих искала някоя майка да сподели горе-долу как минава едно денонощие с новородено, нещо като дневен режим не се ли създава постепенно и няма ли начин да се нагоди той така, че да остават примерно 4 часа за работа на компютъра, през които бебето спи? Питам защото се обърках вече, не знам точно какво ме очаква, дали ще мога да си организирам времето така че да мога да работя. Ако е невъзможно въобще да не подвеждам шефа си, че ще мога да се справя.


Виж, никоя майка не ти дава дневен ред, защото такъв няма. Днес бебчо е на кеф и спи два часа непробудно, утре - не спи изобщо. Какъв ти дневен ред!!!

Не мисля, че ще имаш 4 часа на ден, в които да работиш и да не се занимаваш с бебето. Единственият вариант да вършиш и друга работа е да има кой да ти помага в следните дейности:
- чистене, готвене, пране и гладене
- смяна на памперси, преобличане и дундуркане на бебето (ако е от тези дето искат да ги носят, за да заспят)
- разхождане на бебето (поне 2-3 часа на ден)
а за теб евентуално да остане само:
- кърмене
- къпане
а като стане по-голямо - игра, говорене, пеене, изобщо общуване (по-голямо имам предвид на 3-4 месеца).

Искам да ти кажа, че моят юнак беше страшно кротко бебе (и още е такова), но аз почти нищо друго не можех да свърша освен нещата покрай него и домакинството и то с помощ. Също мислех, че ще мога да работя, но не се получи така.

Но за сметка на това се върнах на работа, когато Гогата беше на 4 месеца, но всичко се нареди, дори продължавам да го кърмя. Само че ходя на работа от 11 и се връщам в 18, а мъжът ми и майка ми гледат къщата и бебето.

Успех в каквото и да решиш!

Общи условия

Активация на акаунт