Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 57 отговора

anywhere

Да ви кажа, скъпо нещо е даването на АМ. Със сина ми не го осъзнавах, защото веднага след като спрях да го кърмя, направи АБКМ и беше на специално мляко, което ни даваха по Здравната каса.
С Емата - знаете, до скоро се кърмихме и макар че чат-пат съм купувала по някоя кутия АМ, я позвах рядко - само за безмлечни каши, попари, от време на време пиеше, когато съм излизала без нея навън и т.н.
Сега обаче яко ни бърка в джоба това мляко - по кутия (7 лв.) на три дни. Е, няма да се разорим, но споделям, че си е сериозен разход.  Crazy Не бързайте с отбиването.  Mr. Green
Тая тема можете да ми я пишете на сметката в графа - "Агитация в полза на кърменето!"!  Mr. Green Laughing
Цитирай

Варна

Виждам, че ни следиш изкъсо  Mr. Green
Продължаваме да кърмим... Следваме примера на дълго кърмещите мами  flower2
Цитирай

София, Младост 2

Хихихи - зачестиха ти напоследък тези прокърмаческо-агитационни теми Love
Слушаме и изпълняваме bowuu
Цитирай

сега в София, после и в други градове...

Да ви кажа, скъпо нещо е даването на АМ.

"Късно е, чадо, мандалото 'лопна!" Ами да се беше сетила по-рано за тия разходи, сега току-виж като съвсем тръгнеш към фалит зорлем си се върнала към кърменето  Naughty Майтапът настрани, но имам приятелка, която кърми дъщеря си докъм шестия месец и към десетия се беше поболяла, че детето не иска да яде кисело мляко, а с адаптираното едва издържаха финансово. Това май е единственият случай, в който някой ми е завиждал благородно, че кърмя толкова дълго  bowuu
Цитирай

Карлово

Аз все още кърмя, но като чета си мисля колко хубаво би било да кърмим поне докато тръгнат на училище, какво ще кажете newsm78
Цитирай

София

Аз все още кърмя, но като чета си мисля колко хубаво би било да кърмим поне докато тръгнат на училище, какво ще кажете newsm78

Бе глупости говориш - нали и на училище пак пари за закуска трябват smile3527Номерът е да кърмиш до пълнолетие - е на т'ва му казвам аз минимизиране на разходите Mr. GreenПосле  - шут в гъза smile3513, да се оправя само, нали е на 18, ник'ви ангажименти няма да имаш Mr. Green

Така, почесах си клавишките Very HappyОбещавам да не спамя повече Blush
Цитирай

Стара Загора

Зъхи, бягай да пуснеш темата и в братксия форум, токувиж някой те чул  Wink
Започвай с агитациите, много добре се справяш!

За ЛЛЛ мислила ли си?  Mr. Green
Цитирай

Варна

Защо мислиш още кърмя Mr. Green
Цитирай

гр.Бургас

Абсолютно вярно #Puppy dog
аз по стечение на обстоятелствата  кърмих малката само 5 дена и представетеси за какво става въпрос  smile3506
Да не говорим че освен евтина майчината кърма е толкова ценна ча няма АМ което да я замести.
Дано ако имам второ да мога да го кърмя blush
Цитирай

на върха

Малко след като тръгнах на работа заместихме едното млечно хранене с АМ. Това съчетано с безумните цени на каши и пюрета, направо ни доведе до финансов колапс Money А хем ние сме на смесено хранене и не съм изпитала "облагите" на бебе хранено изцяло с АМ.
МАЙЧЕТА КЪРМЕТЕ ДОКАТО МОЖЕТЕ, че иначе половин заплата само за това си отива Tired
Цитирай

София

Зъхи, братче, да не пуснеш после и тема "Помагайте, искам да релактирам!"  Very Happy Шегичка.  remybussi
Цитирай

CA- AB

....яко ни бърка в джоба това мляко ....че си е сериозен разход. .... Не бързайте с отбиването. 
Зъхи, това да ти е за урок за третото. Peace
Цитирай

Аяааа,това вече е обсъждано! WinkИ въпросът за частно училище за кърмачета също! Mr. GreenВече има записани! 35Хайде да си признават една по една,да не ги издавам аз! Laughing
Цитирай

София

Налага ми се в края на април да отсъствам 4 дена и вчера за всеки случай купих Нутрилон ХА /по съвет на педито/ и платих 11.60. Съгласно инструкциите за приготвяне една кутия стига за около 4 дена. Направо се шашнах и още повече не мога да разбера майките, които минават на АМ още от началото. А по въпроса за цените на пюретата и кашите да споделя, че ние сме купили само ранни моркови и сок от сливи, защото пътувахме. Имаме детегледачка и тя приготвя всичко вкъщи. Така си избиваме част от заплатата и. Дори купуваме сливи от 14 лева, сладък картоф и други скъпотии, но сме направили сметка, че излиза пак в пъти по-евтино. Другото е, че знаеш какво има вътре. Например на ХИП сливите и на Семпер мангото са с оризово нишесте и добавена захар.
Цитирай
Поредната хубава тема на Зъхи! Very Happy

Не само адаптетата са скъпи.
Ами комплект шишета на Авент например струват около 40 лв. Добре, че снаха ми (чака бебче в края на месеца) първо ме попита колко шишета ще и трябват ако кърми, че иначе една напориста продавачка вчера настояваше, че така или иначе ще трябват като започне да му дава сокчета...
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 57 отговора