От кой матрак сте доволни - 5 тема

  • 192 235
  • 757
  •   1
Отговори
# 180
  • гр.София
  • Мнения: 430
Да, за регулиране на твързостта.

# 181
  • Мнения: 1 354
Здравейте,
търся си огромен еднолицев матрак средна твърдост към непотъващ. Не правя никаква разлика между предлаганите на пазара като качество и тн...

По принцип защо са популярни двулицевите нещо не мога да схвана? Може би имат 2 различни лица - примерно едните са златни и платинени нишки, а от другата страна - сребърни.... newsm78

# 182
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 809
http://matracinani.bg/matraci/?p=70 Аз съм с еднолицев на Нани - Каспия полифлекс. Доволна съм от него, четвърта година го ползваме. Нашият е поставен с повдигащ механизъм, а не с подматрачна рамка. Най-добре е да отидеш в някой магазин с матраци и да пробваш на място кой ще ти е най-удобен.  Peace

# 183
  • Мнения: 35
Да, за регулиране на твързостта.

Здравейте, да питам направо - сложихме дъски под матрака през няколко сантиметра и сега не потъва - мъжа ми каза, че поне не го боли горната част на гърба, но му е адски твърд и не може да спи настрани на него. Чудим се дали да не си поръчаме 5 см мемори пяна, намерихме онлайн магазин в който се продава на добра цена. Смятате ли, че това ще реши проблема или единствения начин да разберем е да пробваме.

За рамката - засега ще пробваме с дъските няколко вечери, а после ако вземем мемори пяна ще видим. Само се чудя дали да е за целия матрак (160/200) или само за частта, на която спи мъжа ми, предвид все пак това, че на мен не ми е нужна.) Е, вярно ще стане доста интересно надигнат наполовина Simple Smile

Мисля да сложим мемори пяната между матрака и протектора.

# 184
  • Мнения: 64
Здравейте, преди по-малко от месец сменихме и легло и матрак. Взехме Magniflex Relano Neo и легло от Икея. Мъжа ми имаше проблеми с болки в гърба още първите няколко дни и решихме първо да сменим подматрачните рами - бяхме взели от тези, които се навиват на руло. Сменихме ги с по-скъпите, които уж са с някакви зонирания за твърдост и като цяло изглеждат по-добре направени. Първата вечер беше добре, но на втората започна да се оплаква пак от схващане на гърба, този път по малко по-различен начин. Вечер се чувства комфортно, но сутрин става със схванат гръб. Болки в кръста няма. Преди нямаше такива проблеми на старото легло. Не знаем какво да правим вече, защото матрака е купен на изплащане и няма как да се върне вече. Мислим да го сложим на земята за 1-2 вечери и да видим - ако няма пдоблеми, значи всичко е от подматрачната рамка.
Съвета ми е ако можете вземете един топер с мемори пяна. Защото като не можете да го върнете какво ще правите?

# 185
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
По стечение на обстоятелствата в момента съм на мнооого стар /стар на години, иначе неизползван/ матрак. От онези пружинените, за Приста. Никога не съм предполагала, че мога да се събуждам с адски болки и изобщо да не мога да мръдна. Сега трябва да го сменя с нещо, което хем да е удобно, хем да е максимално евтино, че ще е за 2-3 години. Ако искам да ползвам повдигащия механизъм вероятно трябва да е еднолицев? Моля за препоръки. Praynig

# 186
  • гр.София
  • Мнения: 430
По стечение на обстоятелствата в момента съм на мнооого стар /стар на години, иначе неизползван/ матрак. От онези пружинените, за Приста. Никога не съм предполагала, че мога да се събуждам с адски болки и изобщо да не мога да мръдна. Сега трябва да го сменя с нещо, което хем да е удобно, хем да е максимално евтино, че ще е за 2-3 години. Ако искам да ползвам повдигащия механизъм вероятно трябва да е еднолицев? Моля за препоръки. Praynig

Кажи какъв размер ти трябва и до колко пари

# 187
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Сегашният е  размер - 120/190 /по мои измервания/, но някак ляга отгоре върху леглото. Не знам до колко пари. Ако има такъв който ще ми свърши работа за 50лв. ще е той. Но едва ли. Просто се чудя възможно ли да е с повдигащ механизъм и да е двулицев?

# 188
  • гр.София
  • Мнения: 430
хаха, не е възможно...най-евтиното еднолицево за този размер е 139 лв

# 189
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Кой е точно? Да го погледна. Приличен ли е? Ясно е, че няма толкова евтин.

# 190
  • гр.София
  • Мнения: 430
Еми аз не бих спала на него в никой случай Laughing
Следващия що годе по-приличен е 183 лв.

# 191
  • Мнения: 10 057
Пуснах въпроса си и в темата за Лидъл, но реших и тук да попитам за Този топ матрак.
Цената е доста ниска и не знам дали е промоционална, но не ми става ясно каква точно е материята?

# 192
  • Мнения: 9
За матрак 120/190 имаш голям избор при матраци Виденов, Видов, Узунов и Матро. Погледни този  хубав матрак с пяна без пружини, изгодно решение и най-предпочитания матрак в най-ниския клас https://videnov.bg/%D0%BC%D0%B0%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8/%D … D1%83%D0%BD%D1%82

# 193
  • Мнения: 165
Здравейте,някой с отзив  за матрак Exclusive Memory Silver на TED? newsm78 Simple Smile Rolling Eyes

# 194
  • Мнения: 423
   Здравейте,
   Искам да споделя разочарованието си от матраци Магнифлекс и съответно да попитам дали някой от Вас е имал подобен проблем. Става въпрос за този модел: http://magniflex.bg/products/premio/magnigel-dual. След пробване на различни модели, се спряхме на този, тъй като беше изключително удобен, направо се потапяш като легнеш. Матракът е двулицев - с по-мека (тази, която ние пробвахме) и по-твърда страни. Самият матрак е разделен на две половини- целта е, ако някой от двамата реши да спи на твърдата страна, а другият- на меката, да може да се обърне само от едната страна. Аз обичам меки матраци и след като продавачката ме убеди, че е последно поколение, с какви ли не неща и че по никакъв начин не се усеща това, че са разделени, решихме да го купим.
   Дотук добре, но от първата нощ започна много да запарва. Държа да отбележа, че не е от температурата в стаята или от друго нещо, тъй като пробвахме най-различни варианти- с протектор, без протектор, с нещо като протектор-чаршаф, който е памучен и не запарва  и т.н.  
  След месец дискомфорт се обадихме в шоурума и споделихме за проблема. Те бяха категорични, че проблемът не е в матрака и може би мемори пяната ни обгръщала като легнем и затова да затопля и да ни запарва. Посъветваха ни да го обърнем и това направихме-обърнахме го от по-твърдата страна, но мен много ме болят кръстът и гърбът. Сутрин се събуждам с много силни болки. Пак месец спахме така и пак го обърнахме,  и пак същото. Там където лежим на матрака, много запарва.
  Да не говорим, че като сме близо един до друг, което е абсолютно нормално и е през почти цялото време - аз пропадам към ММ, тъй като той е доста по-тежък от мен и  съм като на естакада - едната част на тялото, която ми е до него е хлътнала надолу (понеже там е средата, където матракът е разделен), а другата е по-нагоре. Това ми създава страхотно напрежение в тялото. Все си мислех, че това е нещо временно, че може би матракът е влажен и затова запарва и му трябва известно време, за да се оправи това, но уви не се получава.
  От четири месеца сме така и се чудя какво да направя, доста пари си е и е срамота да създава такива неудобства. Имал ли е някой подобен проблем и как го е решил? Благодаря за отговорите предварително.

Общи условия

Активация на акаунт