Масло от скоростна кутия в канализацията

  • 837
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 80
Здравейте!Темата ми звучи невероятно тъпа!Вчера комшията ни е изсипал масло от скоростната си кутия с шахта, която се намира между нашият и техния двор и цяла нощ вкъщи мирише ужжасно на масло, ако на някой се е случвало или знае как може да се премахне това масло , което плува в канала на двора нека каже как и вредна ли е тази миризма?! БЛагодаря!

# 1
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Здравейте!Темата ми звучи невероятно тъпа!Вчера комшията ни е изсипал масло от скоростната си кутия с шахта, която се намира между нашият и техния двор и цяла нощ вкъщи мирише ужжасно на масло, ако на някой се е случвало или знае как може да се премахне това масло , което плува в канала на двора нека каже как и вредна ли е тази миризма?! БЛагодаря!

Обади се на агенцията за  защита на околната среда . Как може да се изливат подобни отрови просто така ?!?

# 2
  • Мнения: 80
Здравейте!Темата ми звучи невероятно тъпа!Вчера комшията ни е изсипал масло от скоростната си кутия с шахта, която се намира между нашият и техния двор и цяла нощ вкъщи мирише ужжасно на масло, ако на някой се е случвало или знае как може да се премахне това масло , което плува в канала на двора нека каже как и вредна ли е тази миризма?! БЛагодаря!

Обади се на агенцията за  защита на околната среда . Как може да се изливат подобни отрови просто така ?!?


Ще се погрижа. А дали е отровна миризмата ,която дишаме ?

# 3
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Здравейте!Темата ми звучи невероятно тъпа!Вчера комшията ни е изсипал масло от скоростната си кутия с шахта, която се намира между нашият и техния двор и цяла нощ вкъщи мирише ужжасно на масло, ако на някой се е случвало или знае как може да се премахне това масло , което плува в канала на двора нека каже как и вредна ли е тази миризма?! БЛагодаря!

Обади се на агенцията за  защита на околната среда . Как може да се изливат подобни отрови просто така ?!?

 


Ще се погрижа. А дали е отровна миризмата ,която дишаме ?

Не съм сигурна  , но не мисля че е .  Комшията обаче трябва да е наясно че такива мики маус работи не може да се правят- има си специални места , където се изхвърлят подобни химични отпадъци.

# 4
  • Мнения: 2 760
Позовете се на тази наредба, която класифицира отработените масла като опасни отпадъци, защото те се насищат с отровите при работата на машината, и подайте сигнал. Има специални фирми, сертифицирани да преработват/обезвреждат/депонират и охраняват опасни отпадъци, за което предприятията плащат доста пари. Никой няма право да изхвърля отработени масла в канализацията или където и да било. Може да потърсите телефон на такава фирма, сертифицирана по член 35 от Закона за управление на отпадъците и да попитате има ли начин сами да премахнете маслото, но знайте, че и вие ще бъдете в нарушение, ако се опитате да го направите. Доколкото помня, РИОСВ е институцията, в която се обработваха фирмените документи за опасни отпадъци и респективно там трябва да подадете сигнал.

http://www3.moew.government.bg/files/file/Waste/Legislation/Nare … neftoprodukti.pdf

Общи условия

Активация на акаунт