Документи?

  • 677
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 099
Здравейте!
Искам да попитам какви документи са необходими за детски,къде се подават и има ли срок в който след раждане на детето трябва да ги подам.От Пловдив съм,детето ни е раждано в Германия,в такъв случай имам ли право на майчинство и еднократна помощ за раждане?За протокола в Германия не съм получавала никаква помощ от гореизброените.Съпруга ми е българин,детето е на 1г и 7 месеца.Ако може да помогне някой с информация ще съм ви благодарна!
Мерси!

# 1
  • Мнения: 532
1 Служебни бележки за доходите на 2 родителя , за последните 6 месеца.
2. Удостоверение за родствени връзки ( издава се от кметството по местоживеене ) на майката с детето.
3. Личните карти и копия
4. Акт за раждане на детето и копие ( акта да не вземете да го ламинирате )
5.Молба декларация от социални грижи по местоживеене ( бланката трябва да си я вземеш от там )
За това се сещам сега.А дали ще получите помощите ще трябва да питате на място , защото всяка социална работничка решава в зависимост от настроението #Crazy.

# 2
  • Мнения: 3 360
Мисля,че вече се искат доходите за 12 месеца newsm78 newsm78 newsm78

# 3
  • Мнения: 2 099
Да обаче, регистрирана съм в Пловдив в жк"Тракия" някой от Пловдив може ли да ми каже къде точно трябва да отида?Егати и бюрокрацията!!!
Благодаря на вече отговорилите!

# 4
  • Мнения: 481
Мисля,че вече се искат доходите за 12 месеца newsm78 newsm78 newsm78

Не, не е така. Още си важи правилото за 6 месеца назад. Трябва да отидеш в кметството на Район Тракия (не зная къде точно се намира - питай някоя комшийка  Laughing ) и там в Социални грижи.

За еднократните помощи при раждане на дете - имаш право да ги получиш, по принцип. Получават се до 3 години след раждане на детето. Щом го отглеждаш в България не би трябвало да има проблем, но те в Социални грижи си имат собствено мнение по всеки един въпрос, така че само те могат да ти кажат...
И успех с борбата с бюрокрацията. Аз за детските оспях да се вредя едва когато децата ми станаха на 6 месеца от мотаене и бюрокращина....

# 5
nelipyxo напълно съм съгласна със Jenia_Violeta,но аз ходих онзи ден и ме върнаха,за да си направя нови документи за 1 година. Simple SmileУспех

# 6
  • Мнения: 481
Не зная защо ви искат за една година на зад доходите? Документи т.е. молба се подава на всеки 6 месеца и се искат съответно доходите за предходните 6 месеца. Аз подавах преди по-малко от месец и са такива изискванията. Дадоха ми и бланка-молба за следващия път когато ще е август месец...

# 7
  • Мнения: 532
И аз подавам на всеки 6 месеца и ми искат за 6 месеца , но сме в България може някъде да искат и за 12.Какъв е проблема?

# 8
  • Мнения: 955
Има промяна в наредбата и от 01,01,2006 се изискват вече доходи за последните 12 месеца.

# 9
  • Мнения: 481
Е, как от 01.01.2006 ще искат за 12 месеца, като аз подавах документи на 25. 03. 2006 и не ми искаха за 12, а само за 6.
И в случая става въпрос за Социалните в Пловдив, а аз съм от Пловдив и мисля, че информацията ми е актуална точно за питащата.

# 10
  • Мнения: 2 099
Благодаря ви за отговорите,сега тъкмо се приготвям и се натоварвам с дребосъка да ходим да видим какво ще ни кажат,ще взема документите дето сте ми казали и отивам да се преборя за паричките,все за нещо за дребоса ще свършат работа!!!Ех навита съм за една лятна количка:)Оф бая трудно си е навсякъде с дете...

# 11
  • София
  • Мнения: 4 423
Преди три дни подадох такава молба - искаха доходите от последните 12 месеца.

# 12
Здравейте, на всички мами! Имам следния въпрос - какви документи се подават и до кого /работодател, НАП/ за да си получавам майчинството. Осигурена съм, бебо е вече на 2.5 месеца, получих си сумите по болничните листи, и не знам сега аз ли трябва да подавам документи за майчинство и какви точно са те?? Благодаря предварително! Cry

Общи условия

Активация на акаунт