Ситни разпостраняващи се пъпки по лице и шия!!!!

  • 35 057
  • 19
  •   1
Отговори

Анкета

Имали ли сте ситни пъпки без връх по едната буза и леко по врата.Разпространяващи се?

Опции:

* Гласуването приключено: вт, 22 ное 2016, 18:34

# 15
  • Мнения: 58
Здравей, аз в момента имам същия проблем като започнаха някои да зачервеняват и избиват...  #Cussing out #Cussing out вие вече намерила ли сте някакво решение на проблема? И аз ползвах козметик, дерматолог и диета. Дерматоложката ми изписа алергозан, но не помага и ми каза, че са на хормонална основа и искаше да ми изпише някакви стероиди, при което аз отказах, за сега... Козметичката си чопли и ще си чопли докато си плащам.... Thinking не знам вече и аз какво да правя, какво ли не изпробвах, вече е повече от 6 месеца с този проблем.

Здравейте!Ако имате възможност пратете ми снимка на лично съобщение.За момента се моля на Бог,да не ми излизат отново,но и до ден днешен 8 мес след лечението с роакутан имам проблем с очите-остра сухота сутрин.Но на мястото на пъпките имам белези и червени петна,сега пък лекувам тях.В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ ПОЗВОЛЯВАЙТЕ КАКЪВТО И ДА Е КОЗМЕТИК ДА ВИ СТИСКА ЛИЦЕТО!!!

# 16
  • Мнения: 2
Това, което описвате, е розацея. Ако сте ходила на дерматолог и не са ви установили тази диагноза, е доста странно. Ситни червени пъпчици по бузата, врата + зачервени очи, си е акне розацея. Повечето хора, които страдат от това заболяване, са жени 30+, просто заради някои хормонални промени (както и при тинейджърите) в един момент избива, като отключващите фоктори, за всяка жена са различни. Аз имам розацея и съм пробвала скъпа козметика, противозачатъчти, диета, антибиотици и няма подобрение при мен. За съжаление не мога да ви помогна да се излекувате, но питайте дерматолога си за това състояние, той може да ви насочи как да процедирате.

# 17
  • Мнения: 538
Здравейте, и от мен.
Аз имам такъв проблем от много време, след едно посещение на козметик... Ходих по лекари, лекувах се уж, но става по-зле... От 1 година посещавам периодично доктор Пенев (Варна), който гори тези бели пъпчици с лазер, но след 1 месец положението си е същото. Той твърди, че това е от слънцето. Преди 1 месец положението се влоши доста и стана ужасно възпаление. Отидох при една дерматоложка, която ми препоръча Роакотан. Категорично отказах, при положение, че съм пределно наясно със страничните ефекти. Буквално ревнах в кабинета и си тръгнах. Още на другия ден отидох на частен преглед в майчин дом при доктор Друмева. Тя ми изписа антибиотик и няколко мазила, за около 2 месеца. Минала е една седмица и положението си е долу горе същото. Последната дерматоложка ми каза задължително да изключа млечните продукти... Не мога да разбера кое им влияе на тези малки гадинки. Ще докладвам ако има подобрение. А при вас има ли и ако да от какво?
Пожелавам успех на всички, защото знам какъв удар е ужасяващото акне!

# 18
  • Мнения: X

Здравейте. На 20 години съм. Имам подобен проблем. През пубертета кожата ми беше много чиста нямах нищо, а сега от около 3 месеца ми се появиха тези странни пъпки. Някои справил ли се е с тези пъпки. Моля дайте мнение.

# 19
  • Мнения: 538
Аз не съм намерила решение. При това моите се възпаляват и стават ужасни подкожни пъпки. В момента изпробвам един бабешки крем "бял крем на Рачев" и има някакво подобрение, но няма нещо което да реши проблема завинаги сякаш.

Общи условия

Активация на акаунт