Висока температура

  • 847
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
мойта беба вдигна 38.5 температура , беше в много добро емоционално състояние. Тя е на 6 месеца без 5 дни др. каза це не може да е от зъби, направихме изследвания биаха ок така и неможаха да ми кажат причината. Температурата спадна до 4 5 часа и край за щастие вече два дни всичко е ок. Но мен не ми дава мира от какво може да е. Аз си мисля че може да е от претопляне. Предният ден биах и облякла доста а времето доста топло. ВЪЗМОЖНО ЛИ Е ДА Е ОТ ПРЕТОПЛЯНЕ

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 1 433
Щом в момента е ОК и лекар я е прегледал, не се безпокой излишно. Наблюдавай я и се успокой. Може наистина да е била претоплена. На моят син му излизаха пъпки от претопляне, но организмите на децата  реагират по различни начини

# 2
  • Мнения: 3 537
Моята имаше преди 2 дни 38 и 5 ,водих я на лекар-от зъбите било.Ама от вчера кашля и има хрема. #Crazy

# 3
  • Мнения: 666
 При прегряване бебетата вдигат висока Т , защото не могат като големите бързо да я регулират друг път ако ти се случи така просто я расъблечи

# 4
  • Мнения: 695
и ний сме с температура,обаче при нас проблема е друг защото имаме и суполки Weary
мисля че е възможно да е от претопляне,ама не съм много сигурна.щом сега е добре не се притеснявай Peace

# 5
  • Мнения: 1 586
Не се притеснявай от инциеднтни температури. Може и вирус да е бил и детето да се е справило бързо с него без да се стига до по-сериозни външни прояви. Радвай се, че ти е здраво детето и не се притеснявай излишно Simple Smile.

# 6
  • Мнения: 176
на мен това ми е болната тема #2gunfire. Моето момче само да се разболее и вдига до39г. Когато друго не помага давам капки течен анлгин Blush, знам че не е полезно ама ме е страх от гърч.

# 7
  • Мнения: 168
мойта беба вдигна 38.5 температура , беше в много добро емоционално състояние. Тя е на 6 месеца без 5 дни др. каза це не може да е от зъби, направихме изследвания биаха ок така и неможаха да ми кажат причината. Температурата спадна до 4 5 часа и край за щастие вече два дни всичко е ок. Но мен не ми дава мира от какво може да е. Аз си мисля че може да е от претопляне. Предният ден биах и облякла доста а времето доста топло. ВЪЗМОЖНО ЛИ Е ДА Е ОТ ПРЕТОПЛЯНЕ
И моето бебе изкара някакъв еднодневен вирус с Т 38.5. Много се ошашках и звъннах на педито. Каза да и давам тайленол за Т и ако до 2 дена я поддържа, да я заведа на преглед. Цял ден беше топла и кисела, а вечерта я изкъпах с по-хладка вода и се успокои. Т също се нормализира. В нашия случай сестра и и таткото изкараха неколкодневен грип с разстройство и Т, та от тях явно бебето го прихвана. Чела съм, че бебоците до 1г. са с добра имунна система, разболяват се последни в семейството и първи оздравяват.
Дано и при вас всичко да се е разминало и да се радвате на отлично здраве.

# 8
  • Мнения: 34
благодаря ви! детето е добре, но имах нужда да прочета че това не се случва само на нас, ЗНЕТЕ КАК Е СИГУРНА СЪМ чЕ И ПРИ ВАС Е ТАКА!

# 9
  • sofia
  • Мнения: 769
мойта беба вдигна 38.5 температура , беше в много добро емоционално състояние. Тя е на 6 месеца без 5 дни др. каза це не може да е от зъби, направихме изследвания биаха ок така и неможаха да ми кажат причината. Температурата спадна до 4 5 часа и край за щастие вече два дни всичко е ок. Но мен не ми дава мира от какво може да е. Аз си мисля че може да е от претопляне. Предният ден биах и облякла доста а времето доста топло. ВЪЗМОЖНО ЛИ Е ДА Е ОТ ПРЕТОПЛЯНЕ
И защо пък да не е от зъби? Shocked

# 10
  • Мнения: 549
Може би все пак е зъби newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 39 723
Възможно е да е и от претопляне.
Аз ако "слънчасам" съм стигала до 39. Дияна ми е същата.
Щом са ви прегледали и сте ок, не се притеснявай.

# 12
  • Мнения: 6 390
КОЯ ТЕМПЕРАТУРА Е ВИСОКА?

Нормална температура - 36 до 37.2
Леко повишена температура - 37.3 дo 38.3
Повишена температура - 38.4 дo 39.7
Висока температура – над 39.8

Трите най-чести причини за температура

Вирусна инфекция
– това е най-честата причина за повишена температура при децата. Случва се при инфекции като робеола, варицела, заушка и много други. Повечето вируси не са опасни. Те просто трябва да бъдат преодолени и това става в рамките на няколко дни. Не се лекуват с антибиотици.

Бактериална инфекция – някои примери са отит, синузит, пневмония, цистит (възпаление на пикочните пътища) и ангина. Те се лекуват с антибиотици, макар че лечението обикновено може да изчака 12 часа и да се свържете с лекаря си на другата сутрин.

Пробиването на зъбките – то също може да предизвика температура, но обикновено не по-висока от 38,5 градуса.

http://www.biberonbg.com/info/temperatura.htm

# 13
  • Мнения: 430
Нашата лекарка ни посъветва да не давам антипиретици АКО детето е в добро настроение и приема течности. Високата Т обикновено е естествена реакция на организма при борба с болестотворни организми. Ако обаче детето не се чувства добре, отпуснато е, не иска да се храни и пие, давам лекарство и при невисока Т (38-38.5).

Общи условия

Активация на акаунт