облекчаване на болката от никненето на зъби

  • 22 934
  • 21
  •   1
Отговори
Скъпи, майки вие как облекчавате болката от никненето на зъби при вашите деца.Аз я мажа с Дентинокс, но нещо не помага.Постоянно сме кисели и пищим изтерично.Ако някой има изпробвано средство да пише.Ние сме на 5 месеца

# 1
  • Мнения: 7 474
Само Панадола ни помагаше да спим. Peace

# 2
Може да пробваш да и търкаш венците с разни много студени неща- освен специалните дъвкалки може и замразен  морков Laughing

# 3
  • Мнения: 345
пробвай с  Calgel на мен една приятелка ми го донесе от БГ

# 4
  • Мнения: 573
Ние в момента сме със същия проблем ,от два дни сме ужасно кисели и само ревем.Давам calgel  през 20 мин.и мисля че го успокоява,даже току що заспа.Имам позната лекарка хомеопат която ни предписа chamomilla vulgaris30CH,давам ги вечер по 3 гранулки разтворени във вода.Те действат много успокоително и до няколко минути е заспал моя син.Надявам се да съм  bouquet ти помогнала.

# 5
  • Мнения: 345
Ние в момента сме със същия проблем ,от два дни сме ужасно кисели и само ревем.Давам calgel  през 20 мин.и мисля че го успокоява,даже току що заспа.Имам позната лекарка хомеопат която ни предписа chamomilla vulgaris30CH,давам ги вечер по 3 гранулки разтворени във вода.Те действат много успокоително и до няколко минути е заспал моя син.Надявам се да съм  bouquet ти помогнала.
само за портокола Calgel,който имам аз е гелче за мазане на зъбките dani_djenkova ти как го даваш има и друг вариянт ли на Calgel-а  newsm78

# 6
  • Мнения: 1 629
И досега се справям със сериозни количества Дентинокс, а като стане много напечено - Панадол.

# 7
  • Smolyan
  • Мнения: 1 398
Аз не съм ползвала никакви гелове за зъбките на бебо. Но смело мога да кажа, че много му помага хомеопатичния пепарат Хамомила  Peace. Под действа разбирам, че като го дам преди вечерното мляко цяла нощ спи без да се пробужда. Давала съм и през деня ако видя, че е много нервен и го боли, до 20 минути се успокоява. На всяко дете и въобще на всеки организъм хомеопатията действа различно.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 688
засега само с Дентинокс го мажа...а преди легане Панадол/но рядко/

# 9
  • София
  • Мнения: 3 787
При нас зъбоникненето започна на вашата възраст,а първия зъб излезе чак на 9 месеца ShockedВсеки зъб е един малък кошмар.На нас Дентинокс и Калгел не ни помагат.Аз го мажа с едно друго гелче-Генгигел и съм много доволна.Веднага го успокоява.Малко по-скъпичко е,но си струва.15 мл са 20 лв.
Иначе,при особено тежки кризи на зъбоникнене давам Калпол по 2,5 мл.Гледам да е рядко обаче

# 10
  • Мнения: 607
При нас действа Панадол.

# 11
  • Мнения: 2 381
Нашата лекарка предписа Хамомила 9 СН и каза да давам 3X5 гранули, разтворени в малко преварена вода.
Сега виждам, че има и Хамомила 30 СН.Някой може ли да ми каже каква е разликата между тези двете newsm78
Пердварително благодаря  bouquet

# 12
  • Мнения: 8 505
Мажа с Дентинокс преди заспиване,ако виждам,че я боли много или има Т-давам и Панадол.

# 13
  • Мнения: 695
Мажа с Дентинокс преди заспиване,ако виждам,че я боли много или има Т-давам и Панадол.
smile3521 и аз за сега само с Дентинокс  се справям

# 14
  • Мнения: 1 564
засега само с Дентинокс го мажа...
===================================================
Понякога давам Нурофен.

Общи условия

Активация на акаунт