Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Родители на близнаци и породени
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 37 отговора

София

Момичета, отчаяна съм. Вчера даже си поревах Rolling Eyes От бременността ми останаха 10 кила до предишното тегло и всъщност 20 до идеалното ми тегло Confused Изглеждам като бременно прасе все още, макар че минаха почти 3 месеца. Докторите казват, че ми е преразтеглена матката и затова все още ми отстъпват място в трамвая Embarassed
Все още кърмя и въпреки упражненията, които правя, ефект няма #2gunfire Кога ще се прибере тая матка? Всички дрехи, които продават по магазините са за жени с манекенска фигура, а на мен ми писна да разхождам бременния гащеризон #Cussing out
На всичкото отгоре мъжа ми ме нарича слоне и слони и т.н. красиви обръщения, което ме изважда от равновесие и дори след като му обясних, че от хормоните, докато кърмя трудно ще отслабна, пак продължава и все ми вика- гледай как си се облякла, погледни се как изглеждаш и т.н. Ами, писна ми да се боря с неговите думи, писна ми да гледам този слон в огледалото, искам си моето тяло #Cussing out #Cussing out #Cussing out #2gunfire
Вече съм си обещала, че по магазините няма да излизам, защото само се депресирам. Продаваните дрехи са или за тьотки или с гол пъп Crying or Very sad
Моля ви, споделете вие кога влязохте в нормалните си мерки, пък дано се успокоя малко, че ме  еналегнала страшна депресия Crying or Very sad
Наистина ли кърменето забавя процеса? Ако е така- с нетърпение чакам да ми спре кърмата, сигурно ще ме освиркате за тези думи Embarassed Embarassed Rolling Eyes
Обръщам се към вас в този форум, защото с близнаците сме по-друг случай - преразтеглени матки и т.н.
Цитирай

София

Споко! Бабите казват - 9 месеца пълнееш, 9 месеца слабееш...........
При мен това явно не е съвсем в сила, защото аз си влача 10 кг отгоре (качих 33 през бремеността) още от третия месец след раждането и нещо не виждам изгледи скоро да ги сваля, а вече бебоците са на 8,5 месеца. Корема ми е както когато бях бременна в 3-ти месец, но мога да те успокоя че осезателно се прибра последните 2 месеца, но има още мнооооого какво да се желае.
Не знам дали има връзка с кърменето. Мисля че при едно нормално здравословно хранене (а не като мен сладки работи и солети и боклучета....  #2gunfire) независимо от кърменето килограмите рано или късно ще се стопят. Чакам пресните зеленчуци и мисля да започна някаква диетка независимо от кърменето.
Не знам дали те успокоих или отчаях още повече, но поне да знаеш че не си сама.  Hug
Цитирай

миличка не се впрягай на мъжа. това не zначи, че не е zа  #2gunfire . що zа обръщение егати. да не мисли, че всяка срещната може да му роди блиzнаци  #Cussing out . да ти кажа моята матка наскоро се прибра. каzват, че колкото месеца е продължила бременността, толкова му трябват на органиzма zа обратния процес и при мен се получи почти така.  чувала съм наистина, че при кърмене е труно слабеенето, но неzнам дали е вярно, но пък съм сигурна, че като кърмиш получаваш контракции мякакви, които помагат на матката да се прибере.
килата ги свалих наскоро, остана 1 кг. трябва време, бъди търпелива, а мъжа си zаведи на някоя бебешка среща и кажи на мамите какво ти прикаzва, те ще му променят мислене то  Twisted Evil
успех в борбата и не се предавай  Hug
Цитирай

София

миличка не се впрягай на мъжа. това не zначи, че не е zа  #2gunfire . що zа обръщение егати. да не мисли, че всяка срещната може да му роди блиzнаци  #Cussing out . да ти кажа моята матка наскоро се прибра. каzват, че колкото месеца е продължила бременността, толкова му трябват на органиzма zа обратния процес и при мен се получи почти така.  чувала съм наистина, че при кърмене е труно слабеенето, но неzнам дали е вярно, но пък съм сигурна, че като кърмиш получаваш контракции мякакви, които помагат на матката да се прибере.
килата ги свалих наскоро, остана 1 кг. трябва време, бъди търпелива, а мъжа си zаведи на някоя бебешка среща и кажи на мамите какво ти прикаzва, те ще му променят мислене то  Twisted Evil
успех в борбата и не се предавай  Hug

Ох, даваш ми някаква надежда  bouquet Ти кърмиш ли още? И с диета ли ги свали килата или с упражнения?

Деси, и аз боклучета ям също, ама съм решила поне на разделно да мина, макар че като се замисля от бг супите, които са с месо, то няма такава, дето да е и без картоф, а нали не трябва да се мешат #Crazy Сега почвам салати да хапвам. Решила съм сутрин плодова, вечер зеленчукова. На обяд супа и нещо по-съществено. Ама ще хапвам изобилно салатите, заради кърмата. Казаха ми хляб и сладко да не ям, те и без това нямали отношение кам добрата кърма Sick А без сладко не знам как ще изкарам Rolling Eyes И без хляб на масата не сядам,ама щом е за килцата ще ги откажа за известно време. На мен последните 5 кила са ми откакто излезнах от болницата. Там ги бях свалила Crying or Very sad
За мъжа ми няма шанс, мсички му говорят, ама той едно си знае. мине му за ден-2 и после пак.  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Цитирай

ами аz нищо не правих, нито диети, нито упражнения, но на мен не ми се ядеше  Rolling Eyes .  почти не ям боклучета, научих се още 5тия месец, бах с гестационнен диабет и трябваше да спаzвам диета (малко въглехидрати, почти никакви маzнини и zахар, многоооо zаленчуци, малко плодове/ в часа пресен сок от ябълка имало токова zахар колкото в чаша кола  Shocked ,  само ръжен хляб )
не не кърмя, някъде 6 седмици само
Цитирай

София

ами аz нищо не правих, нито диети, нито упражнения, но на мен не ми се ядеше  Rolling Eyes .  почти не ям боклучета, научих се още 5тия месец, бах с гестационнен диабет и трябваше да спаzвам диета (малко въглехидрати, почти никакви маzнини и zахар, многоооо zаленчуци, малко плодове/ в часа пресен сок от ябълка имало токова zахар колкото в чаша кола  Shocked ,  само ръжен хляб )
не не кърмя, някъде 6 седмици само

Леле, това за ябълките не го знаех Embarassed Аз и без това не обичам много ябълки, ама то и почти няма друго на пазара в момента. А въглехидратите бяха зърнените и бобовите, нали?
Цитирай

и те и картофи, бяло брашно ............. преzрелите банани също имат много zахар и някои други плодове , но благодарение на таzи диета не качих почти нищо последните месеци, а като цяло 30 кила качих, но и много вода имаше  Shocked . 15 свалих с раждането
Цитирай

София

и те и картофи, бяло брашно ............. преzрелите банани също имат много zахар и някои други плодове , но благодарение на таzи диета не качих почти нищо последните месеци, а като цяло 30 кила качих, но и много вода имаше  Shocked . 15 свалих с раждането

И аз 15 свалих с раждането, обаче 5 си ги върнах още първия месец Rolling Eyes
Аз забременях на 67 кила, родих на 87, свалих 15 и станах 72, после качих 5 и сега съм 77. До предишните си кила имам 10 излишни, а до идеалните 20. Но щом казваш, че 30 кила си била качила, а сега ти остава само1 за сваляне, направо ме окуражи  bouquet  bouquet
Цитирай

софия

искем и аз да те успокоя, з-то жениу които кърмят свалят килограмите много по-бързо- просто за лагтогенезата трябва много енергия. Но наистина както са ти писали момичетата- не яж боклучена и разните глупостиу които усилвали кърмата- боза, варено жито и пр. дивотии. Бетъчини му е майката, а от тях не се пълнее, като знаеш.
Цитирай

София

искем и аз да те успокоя, з-то жениу които кърмят свалят килограмите много по-бързо- просто за лагтогенезата трябва много енергия. Но наистина както са ти писали момичетата- не яж боклучена и разните глупостиу които усилвали кърмата- боза, варено жито и пр. дивотии. Бетъчини му е майката, а от тях не се пълнее, като знаеш.

Да де, и аз това съм го чувала, че кърмачките сваляли по-бързо, ама аз само качих #Cussing out Почвам само белтъчини и салати, пък ще видим дали ще има ефект newsm78

Сузан, за да ти отговоря трябва да изтриеш нещо от кутията си, че е пълна  bouquet Всъщност ето и отговора тук, вместо на лични:
Аз и без това ги дохранвам моите мишки. Така че хем кърмя, хем варя биберони и правя АМ. Това е най-кофти схемата - хем кърмиш, хем  дохранваш всеки път #Crazy
Ще чакам още 2 месеца, но през това време ще мина на разделно и пак ще ям достатъчно. Иначе аз си се движа, правя упражнения и вкъщи имам велоергометър. Но пак не свалям кила #Cussing out
Цитирай

Бургас

Здравей mishlentze , и аз бях притеснена как ще сваля тези килограми, които бях качила. Качих близо 30кг и до края на четвъртия-петия месец след раждането свалих всичко, даже и надолу. Старите дрехи ми хлопат. А до тогава си кърмех усилено. При мен кърменето помогна доста, но също и бях ограничила сладкото и пърженото, иначе си хапвах доста хляб (но пълнозърнест само). Като гледам бебчетата са ти още на 2 месеца, още не са ти са се нагодили хормоните.  Peace
Затова спокойно, кърми си, не се тъпчи и ще видиш, че без много усилия ще свалиш. Wink
Само не забравяй да се мажеш с нещо, защото от отстлабването ми се появиха още стрии Confused
Поздрави и успех! После да се похвалиш Wink
Цитирай

София

Здравей mishlentze , и аз бях притеснена как ще сваля тези килограми, които бях качила. Качих близо 30кг и до края на четвъртия-петия месец след раждането свалих всичко, даже и надолу. Старите дрехи ми хлопат. А до тогава си кърмех усилено. При мен кърменето помогна доста, но също и бях ограничила сладкото и пърженото, иначе си хапвах доста хляб (но пълнозърнест само). Като гледам бебчетата са ти още на 2 месеца, още не са ти са се нагодили хормоните.  Peace
Затова спокойно, кърми си, не се тъпчи и ще видиш, че без много усилия ще свалиш. Wink
Само не забравяй да се мажеш с нещо, защото от отстлабването ми се появиха още стрии Confused
Поздрави и успех! После да се похвалиш Wink

Жожоба, ние сега правим 3 месеца, хайде дано се нагодят тия пусти хормони Rolling Eyes
Иначе да ви се похваля, че от вчера съм на разделно, снощи ядох варено пилешко и салата само, без хляб, сега хапвам плодова салата и орехи. На обяд ще ям зеленчукова супа и салата. Довечера пак пиле и салата. Дано има някакъв резултат newsm78
Цитирай

Plovdiv

Мишленце, изобщо не се притеснявай, всичко ще си дойде на мястото, само трябва малко воля и упоритост. Не обвинявай кърменето, от него се прибираш и сваляш много по-бързо, просто трябва да се хапват верните неща - хем кърма да имаш, хем да не пълнееш, хем да не лишиш своя организъм от важните неща. Хапвай ядки, много сокове - аз пиех грейпфрут и портокал(тогава това имаше, а  и грейпфрутът помага за разграждане на мазнините), можеш да пиеш моркови, киви, след като не искаш ябълка. Яж белтъчна храна - мляко, месо, яйца, по-малко хлаб и тестено, никакво сладко - сладоледи, вафли. Ако много ти се дояде сладко - хапвай мед. Не се спирай с количката - обикаляй колкото можеш повече.
По време на бременността качих 17 кг, десет дни след раждането бях + 7 кг и влзах в старите си дънки (по-широките, де). Реших, че е защото кърмя, много лесно се прибрах.  6 месеца (чак тогава) след раждането станах старите си килограми, без да се ограничавам, просто трябваше време, както са ти казали и другите мами.
Междувременно се радвай на майчинството си, кърми си  децата с удоволствие - дала си живот на две рожби и в момента им даваш най-доброто - няма по-добро от кърменето. Мисля, че в очите на мъжа си трябва да си най-красивата и специална жена. не оставяй Х излишни килограма, (които ще свалиш, сигурна съм в това), да ти попречат да се радваш пълноценно на един от най-красивите  моменти в живота.
Нацелувай малките мишленца Smile
Цитирай

София

и аз ще се присъединя към всички други - не се тревожи, още е много рано за сваляне на килограми!!аз започнах да влизам във форма 9-10 месеца след раждането;сега вече година и половина след това съм отгоре с 4-5 кила които ту свалям ту качвам но не в зависимост от това дали съм на диета а по-скоро от нерви - но и преди бремеността си бях така..
Цитирай
Здравейте момичета  bouquet
Аз самата мислех да пусна такава тема. С мен се случи нещо ужасно - върнах се на килограмите, когато бях с бебетата в корема...... В момента от 55кг съм 80 Rolling Eyes Не знам защо се получи така. Аз също кърмя. Винаги съм тренирала и съм била стегната - нямах корем, стрии, мазнинки около талията и прочее, а сега елата ме вижте..... Не знам какво да правя. Mishlentze, споделям напълно тревогите ти. Имам чуството, че съм забравила какво е нормално ядене, защото си мисля, че в момента далеч не се тъпча. Пия по 1-1,5 литра сок на ден, кисело мляко, прясно, сутрин 1-2 филии с нещо и чай, манджи с месо - ей такива неща. Ами това е, пък дано почнем да слабеем...... Аз мисля за фитнес уред в къщи, защото не си представям как ходя на работа, имам си бебенца и ми остава време за фитнес и прочее......
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 37 отговора