След поставяне на временна коронка -подуване на венеца и болка !

  • 2 824
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Проблема се получи след изпилване на зъба , който  е жив, без предишни интервенции (ляв , горен 7)
По точно след изпилването ми поставиха временна коронка , но след 2 дни започна -подуване на венеца 
И тъпа болка !
Образува се и малка фистула, всичко това от външната страна на венеца, от вътрешната - никакъв проблем.
Възможно ли е причината да е във временната коронка -да е притиснала нещо там при  поставянето, или просто зъба развива  някакво възпаление !

# 1
  • Мнения: 58
Здравей! Аз имах такъв проблем преди 4г. и всичко отшумя.Получава се,защото коронката все още се наглася към венеца,а венеца още не е свикнал с чуждото тяло в устата.На мен специално и ми се поду и ми се образува фистула,но за около седмица вече беше утихнало,ако не се лъжа.Все пак не е компетентно моето мнение,така че моя съвет е изчакай 4-5дена,ако продължава да е същото и да те притеснява иди до зъболекаря си.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 6 312
За всеки случай нека, като направят постоянната корона, да я залепят първоначално временно.

Болка мога да допусна, заради травмиране на венеца при някоя процедура. Ако е от короната-в никакъв случай!
Аз на седми зъб не бих слагала временна коронка. Излишно ми се вижда, защото не се вижда. Бих сложила такава само ако изпиления зъб е жив, защото без временна коронка боли.

# 3
  • Мнения: 3
Зъба си  е абсолютно жив.Но болката и подутината  продължават вече 10 дни ,
при  натиск върху зъба или върху подутото се усилва  болката !

# 4
  • Мнения: 3
Ситуацията се  изясни. Макар, че това стана чак след смяна за зъбо"лекаря"
Оказа се, че непоказал се мъдрец опира в корена на въпросния зъб и буквално го стопява, заради което е и възпалението

Общи условия

Активация на акаунт