Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - 45

  • 69 311
  • 754
  •   1
Отговори
# 120
  • вятърничава
  • Мнения: 1 856
Аssos,виждам,че си сложила коледната украса   Wink

# 121
  • Варна
  • Мнения: 1 231
...много приятно кухне, за първи път виждам такъв тип аспиратор висящ над остров, обожавам маси на колела и пак моите дръвчета

...
Да, тази ви я споделих за добре заварила.  Wink
Не знам дали е чак толкова добро решение, но определено на снимката се е получило много добре.  Flutter

Напоследък забелязвам, че колкото и да ми импонира, черно-бялото в интериора взе да ми омръзва. За момента се преситих малко...
Не говоря за Бг, тук само в облеклото се появи по-засилена графична тенденция. Rolling Eyes

Ама много е елегантно... Sunglasses
Скрит текст:




















# 122
  • Мнения: 481
Напоследък забелязвам, че колкото и да ми импонира, черно-бялото в интериора взе да ми омръзва. За момента се преситих малко...
И аз от известно време.
Блу, търся къща за кукли и гледай на какво попаднах (виж кухнята, сн.7)  Joy . Ако в момент на умопомрачение я купя веднага ще й боядисам стените в зелено.
Голяма част от БГ дизайнерите ме дразнят, защото те са тези, които трябва да възпитават в естетика, което определено не се случва защото: "Клиентът така искаше!". Това естествено е оправдание. На тях тапетите, венгето, ледиката (баба й казваше бу(о)лана) и т.н. са им точно толкова близки, колкото и на целокупния български народ. А това, че хората си усвояват терасите, за да имат кухни също не е смешно.

# 123
  • София
  • Мнения: 2 995
Аssos,виждам,че си сложила коледната украса   Wink
Мне, не съм. Но твърдението ти е малко притеснително.

Всъщност тази година, по обективни причини, ще сме без стъклени топки, затова обикаляхме гората преди малко в търсене на шишарки. Някой да има идея откъде може да се купи златен спрей за тях? В Лидл имаше, но е свършил.

# 124
  • Мнения: 1 748
Това с усвояването на терасите, не се случва, защото на хората много им харесва да нямат тераса или я смятат за излишна, а от необходимост. Примерно, много хора живеят в апартамент спалня, хол и кухня старо строителство. В един момент, нуждата ги притиска да имат жилище с две спални (детска) и т.к. едно ново жилище е скъпо, трудно за намиране и т.н., решават да усвоят терасата, за да имат по-голяма дневна. Разбираемо е, лошото е, че екстериорно сградата много страда от такива решения. Един остъклил, друг усвоил, трети сложил навес. Един сложил мушки и боядисал ярко, съседната тераса е като след бомбардировка.
Колкото до необходимостта от балкон/тераса и т.н., за мен е под въпрос. Ако е последен етаж на висока сграда, има гледка, простор, повече от нужно е да има тераса. Ако е в по-планински квартал, гледа към двор, зеленина, природа, пак е чудесно. Обаче в натоварен, презастроен квартал, примерно някои части от софийския център, защо е необходима тераса? Въздухът е мръсен, излизаш трафик, хора, съседната сграда и т.н.. Такива условия правят терасата неизползваема и не виждам нужда от нея.
Аз, накрая да кажа и за себе си, съм направила компромис и терасата е малка (4кв.м.). Но изборът на жилище винаги предполага компромиси. По-важно ми е да има просторна гледка, а не набити сгради, а това, че не мога да разположа маса с четири стола, люлка, зимна градина и барбекю, е неприятно, но се преживява.

Assos, в магазините за художници има такива спрейове. В кой град търсиш, в София има доста, за там мога да ти препоръчам.

# 125
  • На брега
  • Мнения: 1 482
Ассос, във всеки технически магазин и строителен хипермаркет има. Около 5-6 лв са. Непрекъснато купувам разни цветове. Последно бронз за краката и колелата на една метална етажерка за дърва и старо злато за саксии и фенери.

# 126
  • софия
  • Мнения: 9 590
Джуджа, не съм я купила. Точно този модел не им е наличен и нямало да го зареждат повече  Sad
Иначе не става за индукция, пишеше и в описанието.

# 127
  • Мнения: 11 747
Жената и статията наистина са от паралелна реалност - боже, нито дума за окачените куфари по таваните, които са задължителен белег за престиж. За белите кухни още не е права, н натам отива май. Следващата ми кухня ще е светло дърво, самото дърво, голо.
shinebox, много ми харесаха двете снимки, много!

П.С. Какъв е този алпинеум в хола? Гугълнах, някакви градини ми излизат, градина в хола ли си правят?

# 128
  • Мнения: 2 674
Следваща ми кухня е тъмносиня. Но тук е доста трудно осъществимо.


Аз съм виждала фонтан в средата на хола. И аз се почудих какво е Алпинеум.

# 129
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Момичета, помогнете с инфо и мнения: търся маса/мебел за поставка на телевизор, но да е нещо по- интересно.

# 130
  • Мнения: 104
Следваща ми кухня е тъмносиня. Но тук е доста трудно осъществимо.


Аз съм виждала фонтан в средата на хола. И аз се почудих какво е Алпинеум.

Е виждала съм подобие на алпинеум в апарамент. Та залепени камъни и течаща вода и тук там боднати изкуствени китки /подобие на секуленти/...Може би нещо подобно е визирала авторката на статията. Знам ли?...
А и поради икономия на ток помпата за водата не се пуска...та си е точно "алпинеум"
.

Последна редакция: нд, 29 ное 2015, 15:54 от ehopepi

# 131
  • Мнения: 255
Асос, благодаря! Hug Много е хубаво! Харесва ми много детската стая, изглежда просторна, нашата е съвсем мъничка. Не знам след време, ако се пъкне още едно какво ще правя, имаме само една детска стая. А кухнята ти ми е любима! Гърба ламинат ли е? Ти каза, че мъжа ти се налага сериозно в интериора, с кое можеш гордо да се похвалиш, че е негово решение? Моя е съгласен с всичко което му предложа, с времето разбра какво би ми харесало и започна да избира като мен. В това се убедих след покупката на тв шкафа, той се спря при него, много ме учуди, но съм доволна от резултата!  Mr. Green

Има ли значение, при нас нищо ново, този месец имаме доста разходи освен коледните празници имаме и рожденици и ще се спрем за малко. Искаше ми се поне етажерките в нишата да направим и някоя картина да кична, но ще видим.. Поне вече знам какво искам. Ще взема дъски етажерки от Икеа, цвят бреза, но ми се ще да ги сложим така, че да не са видими държачи и конзоли, още не мога да го измисля как.



  Много красиво, но не знам как се поддържат тези тухли зад котлоните


Ако имам някога къща ще си направя такова огнище Simple Smile тук ме впечатлиха и не само каменните плочи под печката.


# 132
  • Варна
  • Мнения: 4 057
ria наистина е елегантно!

# 133
  • Мнения: 6 295
Хич не харесвам такива статии. В тях няма нищо градивно и нищо, което да научиш, а само един хаплив стил и лошо реализирана ирония.
Вярно, липсва градивност. Peace

За селските къщи: идея за сини прозорци, врати и первази на пода.
Сините рамки на прозорците, вратички на долапи и др. са типични и за българската възрожденска къща.

Красив и спокоен апартамент в Стокхолм. Всичко е много хубаво, но кухненските шкафове, пластичният обем на камина и стълбата са върхът! Heart Eyes
Още от тези Note Design Studio. Очевидно умеят употребата на тези специфични тонове на синьото.

Някой съвсем скоро писа, че се вълнува от art deco. Ето един хубав парижки хотел. И тука в moody blues. Wink
Още малко в духа на ар деко.

Лейди, супер е зеленият москвич! Laughing И аз понякога не издържам и си купувам разни такива смешни джунджурии за лично забавление и от сантименталност. Wink Hug

Дорис, и моят спомен за тази лампа е за много пластмасов вид.

Вселена, в какъв смисъл "по-интересно"? Дизайн, цвят... Понякога само цветът е достатъчен, за да превърне един шкаф в интересен акцент.

# 134
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540

Вселена, в какъв смисъл "по-интересно"? Дизайн, цвят... Понякога само цветът е достатъчен, за да превърне един шкаф в интересен акцент.

Всичко може да е по- интересно и различно. Дори може да не е от дърво, а напр. метал. Просто масата в хола е от тиково дърво, много си я харесвам и не искам да я сменя, а е много трудно да намеря нещо, което да й пасва. Затова искам нещо съвсем различно от нея. Обаче почти навсякъде се предлагат едни и същи модели, та реших да питам тук ако някъде сте видели нещо по- нестандартно да се предлага.

Нещо подобно е масата:

Общи условия

Активация на акаунт