Бебе на 2 седмици яде по-малко и повръща

  • 1 563
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте бебето ни е на две седмици в началото ядеше по 60 мил  от шише направи ми впечатление че много бързо поглъща млякото сега пак същото поглъща бързо и повърне а вече трябва да яде по 100 мил а то едвам изяжда 50/60 мил

# 1
  • Мнения: 28
През колко часа яде? Ако му даваш през по-малко от 2.5 - 3 часа е нормално да повръща.

# 2
  • Мнения: 344
Здравейте бебето ни е на две седмици в началото ядеше по 60 мил  от шише направи ми впечатление че много бързо поглъща млякото сега пак същото поглъща бързо и повърне а вече трябва да яде по 100 мил а то едвам изяжда 50/60 мил

Редактирам: количеството, което изяжда детето ви е нормално, а "повръщането" всъщност е рефлукс, който се дължи на не добре развитата храносмилателна система, и по-точно:
Цитат
Какво причинява рефлукс при бебета

При малките бебета механизмът, който осигурява затварянето между хранопровода и стомаха все още не е напълно развита, така че може да не проработва в подходящия момент или може да не е достатъчно силен, за да затвори напълно. Тогава млякото може да се процеди обратно в гърлото и понякога да излезе от устата. Повръщането може също да бъде причинено от начина, по който се храни вашето бебе (твърде бързо, твърде много наведнъж, поглъща твърде много въздух), от гадене при пътуване с кола или от заболяване.
можете да прочетете повече тук:
http://www.aptaclub.bg/bebe/zdrave-na-bebeto/pages/refluks.aspx#.Vlgur3bhDDc

# 3
  • Мнения: 1 817
Моето също много повръщаше, беше някакъв ужас. Понякога докато го преобличах, повръщаше още по един, два пъти. Бяхме се сбъркали с това повръщане. Имам огромен плик с лигавници от този период. Но пък наддаваше и то доста добре. След захранването, проблемът изчезна. Сега не повръща изобщо. На година е! А иначе за количеството ядене, той винаги е ял повече отколкото беше по предписание. На две седмици май ядеше по 90 мл.

# 4
  • Мнения: 6 764
Здравейте бебето ни е на две седмици в началото ядеше по 60 мил  от шише направи ми впечатление че много бързо поглъща млякото сега пак същото поглъща бързо и повърне а вече трябва да яде по 100 мил а то едвам изяжда 50/60 мил
Бебето Ви е прекалено малко за съвети от форума. Задължително се свържете с лекаря му. Може да е всичко, включително и непоносимост към конкретното мляко. Всъщност кърма ли давате или АМ?
За количеството, което "трябва", това е доста относително. Някои бебета ядат повече, други по-малко. Следи се сумарното количество за денонощие. Възможно е също на едно хранене да хапне по-малко, на друго повече. При всички положение, консултация с лекар, който да ви даде насоки. Успех  Peace

# 5
  • Мнения: 1 565
Здравейте бебето ни е на две седмици в началото ядеше по 60 мил  от шише направи ми впечатление че много бързо поглъща млякото сега пак същото поглъща бързо и повърне а вече трябва да яде по 100 мил а то едвам изяжда 50/60 мил
Какво мляко и даваш ? Аз имах същия проблем и педиатърката ми изписа едно мляко фризо ,да пие през хранене .Едно хранене с нормално мляко и след това с фризо и пак нормално мляко и така седмица после постепенно заместваш фризо с нормално мляко и проблема при нас спря.Ние много повръщахме.Фризо е по гъсто мляко и не позволява на стомахчето да го връща обратно и е по хранително ,докато детето свикне с млякото и шишето.Фризо няма да му навреди по никакъв начин ,но все пак и лекар трябва да го види .По вида на повръщането  и струята може да разбереш има ли друг проблем.

Последна редакция: пт, 27 ное 2015, 15:26 от Ани Иванова_429091

# 6
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Най-добре е да се консултирате с педиатъра по въпроса. Peace
Най-вече за повръщането, дали е само връщане по малко, дали е повръщане като на фонтан и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт