Хубави местенца около София

  • 132 545
  • 90
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 47
И аз да допълня темата: Започвам от кръчмата - от мегдана на Кокаляне вляво, казва се ДИАС. Хубаво готвят и има страхотни глезотийки (панирани маслини, например). Има тераса, а вътре има камина за по-студените дни. Не е нещо луксозно и префърцунено, но е приятно. Държи го едно семейство.
А оттам нагоре има една местност БУКАТА, където има много хубави места за пикник. Преди имаше и една огромна беседка, но не съм се качвала последните 2 лета и не съм сигурна дали е още там.
Пак оттам има пътека за КОКАЛСКИ МАНАСТИР. Когато съм ходила беше много зашумено и имаше комари, но това беше в разгара на лятото преди 2-3 години. Манастирът е много хубав. Заслужава си. До него има и път за автомобили, но не мога да го обясня. Пак съм зяпала по тревички и горички.

# 31
  • Мнения: 4 970
На Бонсови поляни е готино;

А къде се намират newsm78

# 32
  • Мнения: 155
И аз да се включа с предложения за разтуха около София. Освен полянките над Германския манастир, за един ден може да отскочите и до Лозенския манастир. Там също има хубава полянка до чешмата, но май доста хора я знаят и през почивните дни е доста посетено. Иначе от самия манастир се  вижда добре софийското поле, но подухва. Там преди време работеше едно народно кръчме към "Червения кръст", леко хипарливо, но готвеха вкусно. Сега не знам дали все още приема изгладнели туристи   Party
 Може още да отидете до язовир Пасарел и околните горички. До Бистрица има хубави местенца за почивка, но през големите горещини.  Laughing
А що се отнася за ресторант, аз много харесвам мястото и кухнята на ресторанта на брега на Панчаревското езеро. Там е просторно навън, зелена тревичка, прохлада и място за игра на децата. А ако искате да заведете приятели може да отидете и в самото Панчарево. До църквата Св. Димитър има един семеен ресторант "Ели" с приятна обстановка и хубава тераса, има и един друг "Сам дойдох", където готвят вкусно, но малко със занемарена обстановка и коооооооооошмарна тоалетна.  Sick
(Спирам, че то стана малко ала "Крилце или кълка"  Laughing)

# 33
  • Мнения: 1 547
Хрумна ни още едно местенце: след Панчарево има микроязовир за платен риболов. Точно зад/ над него имаше ресторантче с голяма поляна и градински катерушки отпред. Не съм ходила повече от 2 години там и ми е интересни дали все още го има.

Някой скоро да е ходил в тази посока?

# 34
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
Смърфиета, миналата седмица бяхме. Уж за риба тръгнаха мъжете, а то от народ рибата се беше изпокрила. Голям панаир, голямо чудо ooooh!

# 35
  • Мнения: 1 547
Смърфиета, миналата седмица бяхме. Уж за риба тръгнаха мъжете, а то от народ рибата се беше изпокрила. Голям панаир, голямо чудо ooooh!

Ели, представям си просто. Но вече е късно за други планове. Утре ще го пробваме, дано да има къде да се стъпи  Crazy

# 36
  • Мнения: 636
Обяснете ми ако обичате какъв е маршрутът до Бонсови поляни и как се стига до параклиса. Той архитектурна забележителност ли е или е действащ?

Последна редакция: нд, 16 апр 2006, 00:56 от terra

# 37
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Съвсем близо до София, 100 км, (казвам съвсем близо, защото за мен 100км не са никакво разстояние), та,  - Копривщица.

# 38
  • Мнения: 549
чакаме юни второ бебе и маи ще ни се размине морето

# 39
  • Мнения: 549
бонсови поляни

# 40
  • Мнения: 2 255
Миналата неделя ходихме в едно ресторантче над Железница  почти веднага вдясно до пътя, до една брезова горичка, а по-надолу има и борова.  Казва се "Брезите". Много е приятно има голям дървен хамак, езерце с мостче, барбекю. Децата се забавляваха чудесно.

Много приятно местенце  thumbsup

# 41
  • Мнения: 7 837
Съвсем близо до София, 100 км, (казвам съвсем близо, защото за мен 100км не са никакво разстояние), та,  - Копривщица.

Вярно че не е далече, ама в по-голямата си част, пътя до там е ужасен. На места е като лунен пейзаж. Два таса сме губили по това трасе  Grinning

# 42
  • Мнения: 3 447
Вчера ходихме до Клисурския манастир - страхотно е! Горещо го препоръчвам. Тинтири-Минтири, благодаря  bouquet

# 43
  • Мнения: 2 242
Обичаме да ходим в региона на Железница, Рударци, Панчарево, Дендрариума... и по разни забутани полянки  Mr. Green

Интересен е Кокалянският манастир - пътечката тръгва в дясно по пътя София - Самоков (дефилето), но не става за разходка с много малки деца - стръмно е
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=2122&AlbumId=38063
http://www.bulgarianmonastery.com/bg/kokalyane_monastery.html

Отсреща е Урвишката крепост и много ми се щеше да разузная региона. Ето тук пише за нея http://www.geocities.com/the_bulgarian_mountains/Istoricheski_za … kreposti_text.htm
Разбрах, че май е станала частна?!? Някой ходил ли е натам, как се стига до нея от главния път  newsm78

Последна редакция: чт, 20 апр 2006, 09:29 от Slavi

# 44
  • Мнения: 7 474
И ние ходихме до Клисурския манастир! Laughing Много е хубаво!!! Peace

Общи условия

Активация на акаунт