Освен каша за следобедна закуска, какво друго?

  • 1 357
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 160
Моля ви кажете ми какво да давам на бебка за следобедна закуска. Аз все още я кърмя, но преди кърмене давам друга храна и после си я дохранвам с кърма.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 787
Аз давам грис,овесени ядки със сирене и масло,сиренова каша,кус-кус на Плазмон и всякакви такива неща.

# 2
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 171
Аз давам намачкан банан, настъргана ябълка; готово плодово пюре с 1-2 натрошени обикновени бисквити вътре; кисел.

# 3
  • Мнения: 6 243
Каквото правя за сутрешна закуска, това предлагам и като следобедна, защото съм през деня на работа и сутрин правя двойна доза. Предлагам: овесена каша с мляко и сирене, овесена каша с кафява захар, каша от киноа и овесени ядки, каша от просо, попара, кус-кус, буквички или др. макарони със сирене и масло, домашна юфка, каша грис, пудинг с бисквити, принцеса със сирене (кашкавал) и яйце, качамак, чат-пат - кисело мляко с бисквити, козунак с прясно мляко.

# 4
  • UK
  • Мнения: 1 334
банан с авокадо, банан с кисело мляко, грис, понякога и давам от дуетите на Хип. Но при нас после има и вечеря   chef

# 5
  • Мнения: 2 784
Аз давам плодове или кисело мляко с бисквитки, рядко каша или десерта от кухнята.

# 6
  • Мнения: 3 447
Пудинг с бисквита, плодово с бисквита, дуетите на Хип, настъргана ябълка, намачкан банан...

# 7
  • Мнения: 535
А ооткога трябва да се въведе следобедната закуска? Ние засега имаме само едно обедно ядене с пюре, което е или зеленчуково или месно, а понякога и само плодово. Не замествам хранене, а го давам един час след кърменето и после додавам кърма.

# 8
  • Мнения: 192
А ооткога трябва да се въведе следобедната закуска? Ние засега имаме само едно обедно ядене с пюре, което е или зеленчуково или месно, а понякога и само плодово. Не замествам хранене, а го давам един час след кърменето и после додавам кърма.
Аз въбедох второ хранене около два месеца след захранването,т.е. на 5,5  мес. захранване,на 7.5 - следобедна закуска.По принцип трябва да се изчака бебето само да покаже,че огладнява по-често. Peace

А във връзка с това и аз искам да попитам: в колко часа минава за следобедна закуска и в колко за вечеря?Защото при нас интервалите на хранене са много неустановени,всеки ден е различен и по някога закуската става чак към 19 часа,което ми се струва време за вечеря при бебетата... newsm78

# 9
  • София
  • Мнения: 1 057
Виждам, че сте горе-долу на нашата възраст. Според нашата педиатърка, е удачно твърда храна да се дава три пъти на ден. От този месец мисля да въведа сутрешна закуска (плодово пюре), защото досега разнообразявах кърменето само обед и следобед. Та за следобедна закуска давам кисел, оризова каша, зеленчуково пюре с месо, намачкан банан, ябълка, или бебешки бисквити на Хип.

# 10
  • Мнения: 4 242
Най- често пасирам плод (или плодово пюре) с бисквита. Други варианти са каша, кисел, кексче, бишкота или бисквита, зависи къде сме следобеда Wink

# 11
  • Мнения: 516
Аз предлагам:
- ка4амак със сирене
- юфка със сирене или юфка с настъргана ябълка
-грис с канела или грис с тиква
- кус-кус
-мляко с ориз
-цареви4ни макарони,елдени макарони или пълнозърнести..
-овесени,е4еми4ени или ръжени ядки в комбинация с полод или сирене
-топли сандви4и ( сирене,кашкавал)

# 12
  • Мнения: 2 959
За следобедна закуска Дана винаги яде плодове около 200гр, и след това 100гр кисело мляко, като преди това след като стане следобяд я кърмя.

# 13
  • Мнения: 695
Аз давам намачкан банан, настъргана ябълка; готово плодово пюре с 1-2 натрошени обикновени бисквити вътре; кисел.
това е добър вариант и аз се придържам към същия newsm10

Общи условия

Активация на акаунт