1-ва_желана_бременност_на_43-44_години????

  • 9 015
  • 192
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 474
Много_благодаря_за_мненията!Не_очаквах_такъв_"широк_
отзвук",но_много_ми_помагате!Аз_не_мога_да_ходя_на_работа
докато_съм_бременна_и_нямаше_изобщо_с_кого_да_
изкоментирам_тази_ситуация.Домашните_са_достатъчно_
объркани_като_мен,а_личните_ми_приятелки_
познават_братовчедка_ми_и_би_се_получило_клюкарстване
_с_тях_за_нея.А_всички_вас_аз_приемам_като_някакво_ново
"колегиално"_общество-като_на_работа.Simple Smile
Аз_обаче_нещо_си_оставам_разколебана_вътрешно_и_не_ми_идва
искрено_отвътре_да_се_обадя_на_братовчедка_си_
и_да_й_кажа"стискам_палци_от_сърце".
Нарекох_я_"саможивец",защото_колкото_й_да_я_обичам_не_мога
да_не_гледам_обективно_в_какъв_човек_се_е_превърнала_за_
последните_10-тина_години.
Сигурно_ще_ми_трябва_още_време_да_свикна_с_нова_
представа_за_нея.
Все_пак_разговорите_с_нея_от_години_са_били_само_и_
изключително_за_"кои_какво_си_купи_от_кой_магазин","виж
колко_ми_е_намаляла_обиколката_на_бедрото_след_8_процедури"
"отива_ли_ми_този_нюанс_на_зеленото",
и_"колко_ви_излезе_екскурзията_до_...".Тя_никога_не_е_живяла_
с_никого(имам_предвид_след_като_излезе_самостоятелно_от_
техните),както_обикновено_казва_"ползва_печката_за_бърсане_
на_прах".У_нея_винаги_е_чисто,подредено,парфюмирано...
не_смееш_да_бутнеш_нещо.Детето_на_сестра_ми_не_искаше_да
ходи_у_нея_защото_там_наставаше_едно_"не_пипай_тук,не_там".
Да_не_говорим,че_тя_работи_до_8-9_часа_вечер.С_нея_не_сме
обсъждали_никога_проблеми_като_за_мъжете_си,защото_тя
винаги_е_казвала"ами_разделете_се,защо_търпиш"-примерно
разхвърлените_му_навсякъде_чорапи.Simple Smile
Та_сега_да_си_представя_как_тя_изведнъж_става_по-различна...
Не_знам_как_човек_се_променя_така_на_една_съзната_възраст.
Да,тя_ще_си_вземе_гледачка_и_чистачка,ама_това_ли_е_целта?
Ох,не_знам,нещо_пак_се_обърках_в_мислите_си.
Дано_да_сте_прави_вие!Аз_и_сестра_ми_естествено_ще_й
_помогнем_ако_има_бебенце...
Лек_ден_на_всички_и_отново_благодаря!

# 76
  • Мнения: 7 640
мути, всичко ще се промени много бързо с появата на бебето

# 77
  • Мнения: 177
Щом желае бебе ,няма нищо лошо.Каквато и да е в момента/саможива и грижеща се единственно и само за себе си/като се появи бебето тя и живота и коренно ще се променят-ще има вече за какво да живее. smile3501Късмет!

# 78
  • Мнения: 7 914
Много_благодаря_за_мненията!Не_очаквах_такъв_"широк_
отзвук",но_много_ми_помагате!Аз_не_мога_да_ходя_на_работа
докато_съм_бременна_и_нямаше_изобщо_с_кого_да_
изкоментирам_тази_ситуация.Домашните_са_достатъчно_
объркани_като_мен,а_личните_ми_приятелки_
познават_братовчедка_ми_и_би_се_получило_клюкарстване
_с_тях_за_нея.А_всички_вас_аз_приемам_като_някакво_ново
"колегиално"_общество-като_на_работа.Simple Smile
Аз_обаче_нещо_си_оставам_разколебана_вътрешно_и_не_ми_идва
искрено_отвътре_да_се_обадя_на_братовчедка_си_
и_да_й_кажа"стискам_палци_от_сърце".
Нарекох_я_"саможивец",защото_колкото_й_да_я_обичам_не_мога
да_не_гледам_обективно_в_какъв_човек_се_е_превърнала_за_
последните_10-тина_години.
Сигурно_ще_ми_трябва_още_време_да_свикна_с_нова_
представа_за_нея.
Все_пак_разговорите_с_нея_от_години_са_били_само_и_
изключително_за_"кои_какво_си_купи_от_кой_магазин","виж
колко_ми_е_намаляла_обиколката_на_бедрото_след_8_процедури"
"отива_ли_ми_този_нюанс_на_зеленото",
и_"колко_ви_излезе_екскурзията_до_...".Тя_никога_не_е_живяла_
с_никого(имам_предвид_след_като_излезе_самостоятелно_от_
техните),както_обикновено_казва_"ползва_печката_за_бърсане_
на_прах".У_нея_винаги_е_чисто,подредено,парфюмирано...
не_смееш_да_бутнеш_нещо.Детето_на_сестра_ми_не_искаше_да
ходи_у_нея_защото_там_наставаше_едно_"не_пипай_тук,не_там".
Да_не_говорим,че_тя_работи_до_8-9_часа_вечер.С_нея_не_сме
обсъждали_никога_проблеми_като_за_мъжете_си,защото_тя
винаги_е_казвала"ами_разделете_се,защо_търпиш"-примерно
разхвърлените_му_навсякъде_чорапи.Simple Smile
Та_сега_да_си_представя_как_тя_изведнъж_става_по-различна...
Не_знам_как_човек_се_променя_така_на_една_съзната_възраст.
Да,тя_ще_си_вземе_гледачка_и_чистачка,ама_това_ли_е_целта?
Ох,не_знам,нещо_пак_се_обърках_в_мислите_си.
Дано_да_сте_прави_вие!Аз_и_сестра_ми_естествено_ще_й
_помогнем_ако_има_бебенце...
Лек_ден_на_всички_и_отново_благодаря!

Хората се променят докато са живи!
 smile3521

Може би самата тя чак сега осъзнава какво е изпуснала или сега  и е дошло времето както на някои жени им идва прекалено рано....
Понякога когато нещата прекалено се премислят  с "ами...", "ако...." - не се решават! А когато следваш нещата по естествения им път....се нареждат от само себе си!
 smile3503

# 79
  • Мнения: 333
Подкрепям ви и ви пожелавам успех!!!

# 80
  • София
  • Мнения: 6 743
Аз пък съм на мнение, че "Вълкът козината си мени, но нрава не!"

Не я осъждам за това което иска да прави, но ако целта е да отгледа едно дете сама (нали има възможности), така или инак ще е от донор, защо не някое вече родено в някой дом?!Или дори да вземе 2 щом има възможност?!  newsm78 

Ох, не знам, много е трудно да се настроиш.То е ясно, че вие ще и помагате ако роди бебе и ще го обичате не зависимо какво мнение имате за нея.Така, че не се дерзай.Ако нея и нейното решение не приемаш, то бебето със сигурност ще приемеш - сигурна съм  Hug

# 81
  • Мнения: 235
   

  Разбира се, че я подкрепям. Какво по-хубаво от това да създадеш нов живот и да станеш майка.

# 82
Ихааа,тук ми сана интересно и няма как да не се вклю4а.Не защото и аз ще ставам скоро,,възрастна,, мама,а защото искам да открия топлата вода.Мило моми4е,няма възрастни мами.Има проф.реализирали се мами и такива,които не са.Има мами,които са изживяли пълноценно тинерджъския си период и такива които са сменяли памперси и ангажирали цялата рода за отглеждането на детето им когато са били на 19.Мами които съзнателно,на които здравия разум им показва кога е времето за бебе,и такива,на които само хормоните са си казали думата.Ако се замислиш първо за това,ще видиш колко нармално е това братов4етка ти да иска бебе на тази възраст и колко готова е тя за това.Незнам само що за манталитет и стандарт на живот има 4овек,който си задава въпроса,,трябва ли да се роди на 43?,,.
Извини ме но ти ме смая!

# 83
# 84
  • Мнения: 565
Mutti, след като тази бременност е желана, какво общо има това съкровено желание с твоето мнение? И от позицията на какви да   одобряваме или едва ли не да осъждаме твоята братовчедка? Изобщо, знаеш ли, че тя най-вероятно въобще не се интересува от това какво ти или околните мислят по въпроса. Нека се научим да уважаваме правото на всеки да взема сам своите решения.

# 85
  • Мнения: 650
Ихааа,тук ми сана интересно и няма как да не се вклю4а.Не защото и аз ще ставам скоро,,възрастна,, мама,а защото искам да открия топлата вода.Мило моми4е,няма възрастни мами.Има проф.реализирали се мами и такива,които не са.Има мами,които са изживяли пълноценно тинерджъския си период и такива които са сменяли памперси и ангажирали цялата рода за отглеждането на детето им когато са били на 19.Мами които съзнателно,на които здравия разум им показва кога е времето за бебе,и такива,на които само хормоните са си казали думата.Ако се замислиш първо за това,ще видиш колко нармално е това братов4етка ти да иска бебе на тази възраст и колко готова е тя за това.Незнам само що за манталитет и стандарт на живот има 4овек,който си задава въпроса,,трябва ли да се роди на 43?,,.
Извини ме но ти ме смая!

 newsm10

това го подкрепям като изказване, но не съм съгласна че възрастта няма значение в по-горните постинги. Имаа и то голямо-няма да тръгна да го обяснявам надълго и нашироко но има два аспекта-осъзнати отоворности и ужаса от високия риск. и които си е заровил главата в пясъка и си мисли че на него няма да се случи и господ ще му помогне-аиде няма нужда . И ако някои ми каге че е мислил, разсъждавал на 35 както е мислил и разсъждавал на 20-мога само да ги съжалявам

# 86
  • Мнения: 8 769
Имаа и то голямо-няма да тръгна да го обяснявам надълго и нашироко но има два аспекта-осъзнати отоворности и ужаса от високия риск. и които си е заровил главата в пясъка и си мисли че на него няма да се случи и господ ще му помогне-аиде няма нужда .
Хора, стига с тоя страх и ужас и негативни емоции! Със сигурност жените, решили се на дете в такава възраст са наясно, уведомени са и отчитат рисковете. Пък и в края на краищата сега вече има доста добра диагностика по време на бременността.
Мути, не я мисли братовчедка си като егоистка. Самият факт,че се замисля да направи тотална промяна с живота си означава много голяма вътрешна промяна и готовност. Това, което можеш да направиш е да я подкрепиш, обменяйки мисли и опит за радостите и трудностите, предизвикателствата и щастливите мигове при отглеждане на детенце. Ето, ти сама пишеш, че тя се интересува от бебето вътре в теб, задава ти въпроси-тя ти е подала ръка, протегни и ти своята към нея! Grinning

# 87
  • все тук
  • Мнения: 1 714
Браво на братовчедка ти - възхищавам се на такива жени, които решават да загърбят всичко и да се отдадат на майчинството. Изобщо не е късно, пожелай й успешно зачеване и леко бременеене

# 88
  • Мнения: 2 784
Ама, че темичка...  Mr. Green
И да подкрепите, и да не подкрепите, жената явно си го е решила вече.
Първо. Едно е да искаш дете, друго е да ставаш за родител. Ако си живял 40 години сам и не си свикнал да правиш компромиси с никого и нищо (на което ме навежда репликата и да зарежеш някого само защото си разхвърля чорапите) едва ли ще ти е много лесно тепърва да свикнеш, че къщата ти никога няма да е идеално подредена, а времето ти никога няма да е само твое. Разбира се, аз не познавам жената и не мога да бъда сигурна дали няма да бъде перфектен родител.
Второ. Първа бременност след 40-те е невероятен риск както за майката да се отключат сума заболявания, така и за детето- малформации, гинетични изменения и т.н.
Трето. От емоционална гледна точка си е трудно да имаш дете на възрастта, в която повечето хора вече чакат внуци.
Пък това за хормоните и съзнателният избор... Имам една такава позната двойка, дето чакаха почти до 40 да направят кариера, та чак тогава да имат дете. И когато моментът дойде, се оказа, че вече са изпуснали влака... Природата не напразно е направила така, че най-подходящата възраст за първо дете да е между16 и 36 години. Дете се гледа и с малко и с много пари, и с работещи и с неработещи родители.
На братовчедка ти определено ще и е доста трудно, но пък си е взела решение и трябва да го уважите.

# 89
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Сега след като изчетох всичко си мисля, че първо искам да пожелая на тази смела жена всичко да е наред и да може да създаде това толкова желано бебче
Навиците които си е създала са понятни все пак досега е била сама и е мислила за себе си.
Всичко се променя когато човек го иска,не вярвам  на нейните години да не е наясно,че детето не се ражда да запълва свободно време или, че е прищавка.
Не мога да не се зарадвам на човек който иска дете,винаги съм си мислела че това е най-доброто което една жена може да направи.
Аз също винаги преди да намеря подходящия човек и да си родя дечицата съм си мислела ,че ако поради някакви причини не мога да създам семейство ще опитам всичко за да си имам детенце на което да даря любов и грижи,така че успех на жената и всичко да е наред,предрасъдаците съм загърбила много отдавна и не мисля че са хубаво нещо.

Общи условия

Активация на акаунт