Кошмари при малкото дете

  • 1 613
  • 15
  •   1
Отговори
  • във фурната
  • Мнения: 596
Детето ми е на2г. и8 мес. и понякога сънува кошмари.Мисля си,че е свързано с преживяна силна положителна емоция точно преди лягане.Според вас има ли някаква връзка?

# 1
  • Мнения: 3 116
Ох, моята дъщеричка е на 9 месец и сънува много. През нощта я наблюдавам, върти си очичките, подскача, проплаква  Thinking
Предполагам че е свързано с възрастта и новите преживявания  newsm78

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Моят син скоро става на 3 години и понякога също сънува кошмари.Аз го свързвам със случки от яслата защото като го питаме какво е сънувал отговаря че са се карали с децата за някоя играчка. Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 39 723
Да, бебетата сънуват.
Моята прабаба имаше някаква прикзва за това, когато бебетата се усмихват или мръщят на сън. Беше нещо религиозно.

Дияна също сънува, кога хубаво, кога лошо. Не може да ми разкаже сънищата си.
И да, сънищата на малчуганите са свързани с новите им преживявания.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И Тери много сънува.Понякога хлипа доста време на сън,даже ме е събуждала с хлиповете си, апонякога се смее.

# 5
  • Мнения: 625
Искам и аз да си кажа мнението-моето дете спи много неспокойно,постоянно  мрънка ,проплаква и т.н.Мисля си ,че е добре вечер да не лудуваме толкова с дечицата,защото така вместо да заспиват блажено,те заспиват превъзбудени от игри и гъделичкане,но какво да се прави-и аз самата постоянно правя така.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 129
Синът ми е на 4 год. Преди време сънуваше кошмари, будеше се, плачеше и викаше на сън. Напоследък не се е случвало. Но той не може да разбере разликата между сън и кошмар и казва, че и тази нощ е сънувал кошмар. Разказва различни неща - от типа - били с баба си на спирка, а мен ме е нямало. И това е кошмар. Аз му казах, че сигурно скоро ще дойда, така че да не се притеснява. Мисля, че децата на тази възраст не разбират какво е сън и сънуване.

# 7
  • Мнения: 106
Бебетата имат много богат емоционален живот.  Сънуват много и преживяват на сън нещата, които им се случват през деня. Чувала съм, че бурните игри вечер също им влияят на съня.

# 8
  • Мнения: 168
Дъщеря ми (на 3г.) една нощ изпищя и се разплака неутешимо. Каза, че котето я плашело. Явно е имала кошмар. После отказа за 1-ви път да заспи сама в стаята си и я гушнахме при нас.
Бебето на 3м., също сънува понякога-смее се или прави сукателни мимики с устичката.

# 9
  • Мнения: 1 645
И Дани доста често се събужда през нощта и почва да вика "мамо,момоооооо"
До като не отида при него не спира.Това може да се случи по няколко пъти на нощ.Както снощи например.
Като по малък,започваше да реве но почти веднага след това заспиваше.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 421
 Идвамата ми сънуват много и вече дори си разказват сънищата.
 Креми като сънува кошмар просто се събужда и притичва при нас на спалнята и остава до сутринта. Мисля, че така се успокоява.

 Но малкият е много труден - започва да плаче като сънува кошмар, но не можем да го събудим и като го събудим започва да плаче, че сме го събудили и му се спи.
 Въобще много е емоционален - каквото му се случва през деня той си го сънува и през нощта. Смее се на глас, та чак ни събужда всички, плаче седейки в леглото без да се е събудил или крещи "Гладен съм!; Како дай си ми го! и т.н."

# 11
  • Мнения: 3 034
Децата на тази възраст преосмислят преживяното през деня чрез сънищата. Така се учат. И ако детето е по-емоционално, кошмарите са налице.Психоложката в детската градина препоръча в такъв случай да се избягват силните емоции преди лягане, а ако има кошмар и се събуди, не детето да му се говори с тих, нежен глас, докато се успокои...
...нормално е...макар и много неприятно.... Flushed

# 12
  • Мнения: 93
не е задължително кошмарът да е поради силна емоция точно преди лягане. Може да е поради някоя случка през деня или от предишни дни.

# 13
  • Мнения: 133
Дъщеря ми ( 7 год.) спи много спокойно, но синът ми( сега на 4 г. и 3 мес.) до 3 годинки и половина се будеше всяка вечер- проплаква, вика "мамааааа", понякога трудно го успокоявах, понякога-лесно. И един път прочетох в една притурка за родители към детското списание "Бърборино", че децата вечер се страхували - от чудовища и разни такива- и ... между другото бяха дали един пример как една майка случайно пръснала с дезодорант и казала, че това е спрей против чудовища. От тогава пръскала всяка вечер и спели спокойно.
И аз съвсем случайно още същата вечер се сетих за това, а синът ми искаше играчка и аз като му давах играчката му казах че мечо( играчката) ще лежи до него и го пази цяла нощ. И той взе че се впечатли, пита ме наистина ли и т.н.
Да ви кажа не повярвах на резултата - като с вълшебна пръчица се изпари нощното събуждане.
Може да опитате и вие нещо подобно, пък...кой знае-може да помогне и на вас.

# 14
  • Мнения: 3 034
Дъщеря ми ( 7 год.) спи много спокойно, но синът ми( сега на 4 г. и 3 мес.) до 3 годинки и половина се будеше всяка вечер- проплаква, вика "мамааааа", понякога трудно го успокоявах, понякога-лесно. И един път прочетох в една притурка за родители към детското списание "Бърборино", че децата вечер се страхували - от чудовища и разни такива- и ... между другото бяха дали един пример как една майка случайно пръснала с дезодорант и казала, че това е спрей против чудовища. От тогава пръскала всяка вечер и спели спокойно.
И аз съвсем случайно още същата вечер се сетих за това, а синът ми искаше играчка и аз като му давах играчката му казах че мечо( играчката) ще лежи до него и го пази цяла нощ. И той взе че се впечатли, пита ме наистина ли и т.н.
Да ви кажа не повярвах на резултата - като с вълшебна пръчица се изпари нощното събуждане.
Може да опитате и вие нещо подобно, пък...кой знае-може да помогне и на вас.

Да, сега се сетих, че и при нас мина по подобен начин.Сложих и под възглавницата "вълшебно" мънисто, което носи хубави сънища за елфчета и....резултата беше поразяващ, започна да спи много по-спокойно.  Simple Smile
Всъщност сигурно всичко върши работа, особено ако се обясни шепнешком   Wink

Общи условия

Активация на акаунт