Бременност и пътуване

  • 6 366
  • 82
  •   1
Отговори
има подобна тема но не отговаря на моето въпросче:)покрай предстоящите празници ще трябва да пътуваме около 200км и съм малко притеснена -това тръскане може ли да навреди с нещо на бебчето(чета разни ужасии за прокървяване и мнооого ме е страх) помагайте с вашия опит.док каза че може и вс е ок ама мен си ме е страх.благодаря ви!

Последна редакция: пн, 03 апр 2006, 21:15 от Reza

# 1
  • Мнения: 1 288
според мен няма никакви проблеми да пътуваш. мисля, че не се препоръчва дълго пътуване в  първите 3 месеца и вече последните месеци. но и 200 км не са дълго разстояние. аз си пътувах до края, освен през 9 месец, защото ме беше страх да не родя в провинцията  Mr. Green
лека бременност ти желая!   bouquet

# 2
  • Мнения: 382
Аз също си пътувах почти до последно.А и все пак може просто по-леко да кара мъжа ти и да спирате по-честичко.Но като цяло няма проблем Peace
Успех!  bouquet

# 3
  • Мнения: 1 685
Ако нямаш забрана от лекар - тръгвай без притеснения.Аз бях на хапчета за задържане, препоръчаха ми само да лежа и въпреки това направих един маратон, при това аз шофирах.Тръгнах от софия до Свиленград, след това Бургас и после пак София.Обиколих половин България.Ако и ти имаш проблемна бременност обаче - стой си в къщи!

# 4
  • Мнения: 1 341
Щом доктора ти е казал,че няма проблеми,тръгвай смело.А и 200км.не са много.Аз също пътувам много,за Великден ще пътувам до Варна  Hug Леко бременеене!

# 5
  • Мнения: 601
  С тези трапове по улиците трябва да се кара много внимателно.
   Аз лично избягвам дълги разстояния,но съм пътувала Бургас-Пловдив и нищо не ми е ставало,но все пак внимателно и бавничко
  
  
  

# 6
  • Мнения: 539
Няма страшно! Аз в 5 месец ходих на море! Щом лекаря ти казва, че няма проблем, не се притеснявай, може на час да правите кратки почивки, а също преди тръгване да изпиеш едно но-шпа (това мойта лекарка ми го препоръча).

# 7
  • София
  • Мнения: 6 175
Въпросът е дали ти усещаш ще можеш ли да пътуваш? Имала ли си някакви оплаквания до сега? Дискомфортно ли ти е като пътуваш на кратки разстояния? В общи линии извънградското пътуване е по-нераздрусващо от градските ями и светофари, но все пак си прецени.

# 8
  • Мнения: 222
не се притеснявай, аз ве4е няколко пъти пътувам българия-австрия (това са 1200 км) и досега вси4ко е било ок, аз пиех магнезии за мое успокоение, 6том ти се 4увства6 добре зна4и вси4ко 6те е ок. Приятно пътуване smile3503

# 9
  • Мнения: 7 640
Въпросът е дали ти усещаш ще можеш ли да пътуваш? Имала ли си някакви оплаквания до сега? Дискомфортно ли ти е като пътуваш на кратки разстояния? В общи линии извънградското пътуване е по-нераздрусващо от градските ями и светофари, но все пак си прецени.

подкрепям напълно.
Ако се притесняваш, почни Мг 3Х1т една седмица по-рано и ги спри като се върнете. Вземи си и Но-шпа да имаш за всеки случай.
Аз ходих на море в края, не бой се.

# 10
  • Мнения: 2 479
   Ние се скъсахме от екскурзии в чужбина докато бях бременна с малкия в 6 и 7 месец - много приятно си изкарах и не съм имала никакви проблеми,но преди да тръгнеш се консултирай с гинеколога си за по-сигурно.

# 11
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
и аз да се намеся Simple Smile
ако нямаш изрична забрана от лекар - може да пътуваш. за твое успокоение си носи но-шпа (или папаварин) вземи си една малка възглавничка, която да си подложиш на кръста за да ти е по-удобно при пътуването. аз въпреки проблеми в началото на бременността след четвъртия месец редовно пътувах така не само на 200, а и на 500 км. когато влязох в деветия месец се отказах от пътуванията за спокойствие на околните  Wink

# 12
  • Мнения: 270
АКО си шофьор пробвай ти да караш-на мен лично не ми се отразява друсането като шофирам,но ако се возя е ад

# 13
  • varna
  • Мнения: 404
ако се чувстваш добре мисля че няма да имаш проблем с пътуването!аз на твое място обаче бих си взела Но-шпа или Бусколизин за из път,ако се наложи де....

# 14
  • Мнения: 1 382
При положение,че нямаш никакви проблеми с бремеността не виждам защо да не пътуваш...и един съвет.....не ги чети страхотиите,по-добре след като родиш .
Леко бременеене   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт