Професионални серии за коса - тема 92

  • 42 576
  • 727
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 5 456
Момичета,да питам... Blush Някой с отзив,добър,за шампоаните за мазни корени в Рибка Thinking
Koи са тези шампоани?
Изпуснала съм ги  Laughing
http://www.zlatnaribka.com/shampoani/shampoani-za-mazni-koreni-p … hot-chuvstv-skalp
Доволна съм от Дивалента на Керастаз:
http://www.zlatnaribka.com/shampoani/shampoani-za-mazni-koreni-p … n-divalent-250-ml

А тези дълбокопочистващите не съм сигурна дали са подходящи за "мазен скалп и сухи краища".

# 301
  • Мнения: 477
Момочета ,с кой шампоан ползвате  кератиновия 2 -минутен рекунструктор на Aphogee .

Като цяло с протеинови шампоани, аз в момента го ползвам с денсифик и дийп кеър на лакме. Много го харесвам и не оставам без него. Дава ми плътност и определено заздравява косата.
Благодаря  bouquet

# 302
  • Мнения: 477
Момочета ,с кой шампоан ползвате  кератиновия 2 -минутен рекунструктор на Aphogee .

Ако нямаш шампоана от серията, можеш да го ползваш или с друг протеинов или с ДПШ и след това запечатваш с хидратиращ балсам/маска  
Имам шампоана за дълбока хидратация ,но нещо не ми хареса резултата с него Simple Smile

# 303
  • София
  • Мнения: 10 309
Да похваля един нов финиш, който получих от адвент календара на Керастаз.


Мнооооого гладка и приятна на пипане коса, без грам утежняване.

# 304
  • Мнения: 2 576
Да похваля един нов финиш, който получих от адвент календара на Керастаз.


Мнооооого гладка и приятна на пипане коса, без грам утежняване.

И аз го имам от давна и много си го харесвам  Heart Eyes

# 305
  • Мнения: 3 698
Ехааа, отидох да взема детето от ДГ и сега докато изчета  Joy , запомних, не запомних, но да си кажа...
Бретон нямам.
Мишелче, то и на мен не ми се струва правилно него да го "вкарвам", сякаш си е, за да остане като филм отвън, но да попитам все пак, да не съм изпуснала някой уау ефект  Laughing .
Белла, екстра си е протеинов шампоан и протеинова маска, съвсем правилно си е.Ако почувстваш косата "напротеинчена" , разбира се, хидратирай.
alex.viki , страхотно ти се е получил цвета, много ми харесва! Сега ще се върна да прочета как си го направила.
За спрейчето за блясък на Шварцкопф обаче не съм съгласна, аз в уханието усещам спирт и то отчетливо, при мен и утежнява.Но пак опираме до възприятия и различни коси.

Връщам се да дочета, че минах повърхностно само  Grinning


# 306
  • Мнения: 31 154
Исо ми прави косата гладка и права като стъкло. Купих една такава преса още като отвориха щанда си в Мол София преди годинии оттогава имам няколко. Сега пак ще си купя. Няма по-добри преси за мен.
А защо са ти толкова много? Или са различни?
Различни са разбира се.
Супер доволна съм например от тяхната ретро преса, която е с ужасяваща цена, но е невероятно добра.

# 307
  • Мнения: 2 562
Момичета предложете продукт, с който да изправям лесно бретона си със сешоар.Отрязох го на черта и фризьорката ми каза, че най-лесно се изправя с преса, но при мен нещо не става .Особено сега при мъгливото време-като изляза навън и чупливата ми коса се е накъдрила в бретона. newsm78
Извинявам се че едва сега имам време да видя темата!Моя бретон най-успешно изправям с цимент термик на Керастаз.Отскоро имам бамбуковото термо на Алтерна,в началото резултата беше УАУ.Амаааа,след седмица бретона ми започна да се разхвърчава от вятър и влага.Затова след поне десетина различни термозащити,на 100 % за бретон на чуплива коса с фин косъм препоръчвам това:
http://www.zlatnaribka.com/kerastase/resistance--za-slabi-tanki- … -thermique-150-ml
Бретона е "бетониран",блести и все пак косъма не е сух или твърд.
На влажна коса преди преса слагам колкото 1 капка,после суша със сешоара.Чак след това изправям с пресата  Peace

# 308
  • Мнения: 2 576
alex.viki , страхотно ти се е получил цвета, много ми харесва! Сега ще се върна да прочета как си го направила.
За спрейчето за блясък на Шварцкопф обаче не съм съгласна, аз в уханието усещам спирт и то отчетливо, при мен и утежнява.Но пак опираме до възприятия и различни коси.


Благодарение на теб ми се получи цвета, за което ти благодаря много  Heart Eyes. Ползвала съм го преди доста време и не се получи нищо. Снощи обаче направих както беше писала ти (държах го на косата 30 мин.с кърпа на главата) и много ми хареса крайният резултат.

Спрейчето и аз в началото го усещам по спиртно, но в момента в който го впръскам в косата усещам един такъв пудрен аромат, който много ми харесва  Heart Eyes. Определено има разлика от коса до коса и въпреки, че и моята е тънка, при мен няма никакво утежняване, а блясъка е един път  Flutter




# 309
  • Мнения: X
Така. Да спретна едно ревю за лилавите тониращи Лакме
Скрит текст:

Вчера имах повод и реших да пробвам да си опресня поизбелелия цвят с лилавите Лакме, които от доста време не бях ползвала. Особено след като наскоро обсъждахме разликите между шампоаните и маските и силата им на оцветяване. Цветът ми в момента не е точно избелял, а по-скоро е по-ярък, заради отмиването пластове боя към все по-ярък цвят, заради предварително изсветлената основа. Както и тогава казах, за мен те са съвсем леко тониращи, никога не съм виждала някаква по-видима разлика преди и след. Но ги харесвам страшно много, заради самото усещане, което придават на косата ми и блестящите частици, които придават допълнителен блясък. И реших да експериментирам за да видя дали наистина имат оцветяващ ефект при мен и колко точно е.

По препоръки от ютюб клиповете, използвах и лимонов сок, който уж правил косата твърда и заплетена, остра така да се каже, заради киселината. Която пък спомагала за по-доброто задържане на оцветяващите пигменти върху косъма. В мен веднага обаче се породи колебание, тъй като знаем, че киселината има ниско пх-а, което от своя страна затваря кутикулата, а не обратното. Порових се в интернет обаче и се оказа, че лимоновият сок, полят върху косата в този случай, има свойството да го почиства в дълбочина. Всякакви натрупвания по него, от стилизанти или продукти без отмиване, включително и натрупванията от твърдата вода, се премахват и повърхността на косъма остава чиста и подготвена за следващата грижа. Което веднага ме наведе на мисълта, че лимоновият сок е идеална алтернатива на дълбокопочистващият шампоан! Тъй като не отнема от допълнителната мазнина на косъма, а само тази, която е добавена, може да се използва по между другото, когато усещате, че косата ви е матирана, отежнена от продукти или просто е загубила блясъка си временно. Лимоновият сок ще refresh-не косата натурално вместо по-силния вариант – дпш Peace  Това свойство на лимона е отговорно и за използването му при сваляне на цвета. А киселинността действително има принос в запечатването на кутикулата, което обобщено звучи така – почистен, полиран косъм, едновременно с това гладък и блестящ.

Шампоанът не е много гъст, много тъмно лилав, почти черен. Тук съм снимала малко от шампоана и маската
Скрит текст:

Шампонирах веднъж и изцедих водата от косата. Изцедих предварително сока от един лимон, добивих мъничко вода и накиснах косата в него, след което я полях цялата. Противно на очакванията след обливката косата стана супер гладка и мека, приятно скърцаща. Без да отмивам лимоновия сок, нанесох втори път шампоан, като се стараех максимално добре да разнеса и масажирам всеки кичур коса. Отмих, попих водата с кърпа и нанесох маската. Тя е гъста и лепкава, като фон дьо тен. Съдържа множество блестящи частици, тъмно лилава на цвят. Отново се постарах да нанеса максимално равномерно и навсякъде.Постоях около 5 мин и отмих със студена вода. При отмиване шампоанът прави червена вода, докато маската - лилава, като сок от боровинки.

След хубавото попиване на водата, нанесох само малко Л2 и Нектар термик за термозащита, тъй като суших със сешоар. Преди краищата да са напълно сухи, нанесох и Лукс Ойл олиото на Вела и доизсуших.

Косата беше отново идеално балансирана, заради Нектар термика обаче усетих малко повече хидратация, изразяваща се в гъвкавост, отколкото по принцип. Тези продукти за мен нямат аналог по въздействие върху косата, дори да не бяха тониращи бих си ги купувала, защото правят косата ми едновременно плътна , умерено мека, гладка и много по-блестяща. Heart Eyes Като цвят отново не мога да кажа нищо.

Направих снимки преди и след, със светкавица и без. Качвам ги с уговорката, че по-късно ще ги махна, само за да си кажете мнението дали виждате някаква разлика в цвета. Аз не виждам такава откъм тониране, косата ми не е станала нито по-лилава, нито по-оцветена, дори напротив. Забелязвам, че цветът ми е станал по-ярък и светъл, което смятам че се дължи изцяло на лимоновия сок, посвалил още от боята, карайки предвалително изсветлената ми коса да прозира повече. Яд ме е само че снимките са правени по тъмно и нямам на дневна светлина.
Преди да измия, със светкавица и без
Скрит текст:
smile3540

И след
Скрит текст:
smile3540

Днес се снимах и качвам и тази снимка, малко е нескопосана, но целта не беше да си снимам косата, затова по-голямата част е отзад Grinning Но се вижда цветът, който на тази снимка най-после излезе реално както е. Не личи да има нищо общо с цветовете от снощи Grinning

Скрит текст:
smile3540
И много се извинявам за километричния пост, мислех да пиша още неща, но ще ги оставя за после, защото ще стане твърде дълго иначе.

Последна редакция: чт, 10 дек 2015, 14:09 от Анонимен

# 310
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Фрея, не мога да се нагледам на косата ти, пък ако ще и в небеснокафяво да е боядисана Heart Eyes bouquet Прекрасна, добре поддържана, дълга коса - мечта Hug

Гледам, днес усилено сте коментирали преси и четки Wink - аз се радвам, че пресата е един кахър по-малко за мен Wink изправяли са ме в салон, но аз просто не понасям права, прилепнала по главата ми коса, особено когато е тънка и фина Confused Предпочитам да е с естествени чупки и обем, затова по-скоро бих проявила интерес към четката на Ровента, но още много се колебая - ще ви чета и ще мисля по въпроса Simple Smile

# 311
  • Мнения: 2 562
Леле Фрея,колко красива и щедра на обем коса имаш  Hug Определено след Лакме косата ти има огромен блясък и ми се струва че цвета е по-ярък! Идеално се е получило  Hug Чудесен и изчерпателен пост си написала  bouquet

# 312
  • София
  • Мнения: 10 858
Фрей, уникална коса, сигурна съм, че не го чуваш за първи път  Crazy Невероятна е, каква плътност, Боже ...  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Разкош! А цвета ти, ... знаеш ми мнението и любовта към него, прекрасен е  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Благодаря много и за ревюто. Възнамерявам да разредя на мах боядисванията си занапред и мисля тези шампоани и маски да са ми поддържащото средство откъм цвят/тон. Имам много бели коси обаче, и това ме притеснява, но ще експериментирам за в бъдеще.

Денси, ретро пресата на Исо я имам и аз. Няма такава преса за ретро къдрици, невероятна е! Заслужава си всеки лев!!!

Ох, Бубе, така го описваш този Цимент, че започвам да си мисля, че ако изправя с него и с преса, ще вземе да ми се циментира косата и да не бухне на 5-тата минута, а да остане изгладена и плоска, без обем  Heart Eyes

Чаровничка, наистина не е добре да миеш с шампоани за мазни корени и въобще за мазна коса. Те изсушават, по-агресивни са и съответно косата започва да се омазнява по-бързо.

# 313
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
Момичета, много бързо пишете Simple Smile Докато се наканя да се включа и половината тема е изписана. В мин. тема видях разкошни коси, поздравления:bouquet: , радост за очите.
Фрея, на последната снимка косата ти е У-Н-И-К-А-Л-Н-А  bouquet Ей за такава гладкост и подреденост си мечтая. След снимките след слага ли си нещо,  че е така дисциплинирана?

Само аз ли нещо не съм Уау от терапевтичната преса? То и за това си стои в шкафа и я ползвам рядко, нямам мотивация. Все се каня да я ползвам по продължително време,  видиш ли, има ефект  Simple Smile

1 ампула Денсифик за колко нанасяния ви стига? Преди я разделях на 2, а сега на 3  

# 314
  • София
  • Мнения: 431
Дяволски чаровна, аз мисля, че трябва да избереш някакъв щадящ скалпа шампоан, който да използваш често, така че да не се стига до омазняване на корените, тоест то да не е видимо. Шампоаните за мазен скалп са на принципа на продуктите за лице за мазна кожа - маскират проблема, но в дългосрочен план действат агресивно и това, което се цели да бъде избегнато, се проявява още по-силно.

Аз днес измих с червения шампоан на Про файбър, имах проба от фризьорката ми. Ами нищо общо със синия. Този ми е слаб като че ли. Заплете ми косата, едва като сложих маска се оправи положението. Ще ми е интересно как ще са корените като изсуша. Иначе ефектът от вчерашното миене се беше запазил - много мека, блестяща и гладка коса  Heart Eyes Но бях съвестна домакиня и се ароматизирах неприятно с кухненски миризми  Mr. Green Та измих пак. Сега поне до петък искам да изкарам, за да видя как ще се държи този шампоан в корените.

Фрея, разкошна коса! На дневна светлина се вижда пълната й красота. Не съм фенка на тези нюанси цвят на косата, но твоята изглежда прекрасно  Heart Eyes

Скрит текст:
Искам преса на Iso beauty чанта на CHANTA!!! ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт