Истината за Дядо Коледа

  • 29 326
  • 235
  •   1
Отговори

Анкета

Насърчавате ли децата си да вярват в Дядо Коледа?

Опции:

# 225
  • Мнения: 2 156
...когато мислехме, че дядо Коледа е изял дядото на моята приятелка, защото беше с неговите пантофи....
Ох, дечица  Simple Smile Хам-хам-хам, изял го е и само пантофите са му останали   Simple Smile

# 226
  • Мнения: 3 480
А според вас нормално ли е брат и сестра на съответно 9 и 11 години все още да вярват в Дядо Коледа? Баща им беше решил да им каже тази Коледа, но бившата му жена не позволи. На тази възраст е много трудно да ги излъжеш вече и те се усещат общо взето но все още вярват, На мен ми се струва глупаво, достатъчно големи са за да знаят вече.
П.П Децата са американчета, не че това има голямо значение, но ми се струва че в Б-я по-рано научават истината.


Защо да е ненормално? Или вярват, или нарочно искат да вярват и не искат вълшебството да умира?
В България много неща се случват по-рано (не при всички разбира се): пропушването на цигари, имането на собствен телефон и акаунти социални медии (при легална възраст 13г.); пробване на наркотици, слушане на чалга  и т.н., с една дума порасване на децата по-рано. Радвам се, че моите са още наивни и невинни деца, далеч от това.
Съученичките на дъщеря ми (10г.) вярват в Дядо Коледа и пишат писма до него - включително и моята.
Не мисля, че я лъжа или татко и - нека бъде дете и да играе по-дълго. Има и кукли и не ми дава да и прочистя играчките.

А Коледа изначално е християнски празник (написано е на 3 стр. на темата) - Рождество Христово - разбира се, че има връзка с религията! Това, че западния свят го е комерсиализирал с истерията по подаръците и "консуматорството" е друг въпрос ...

Дядо Коледа (също дядо Мраз), известен по света още като Санта Клаус, Свети Николай, Крис Крингъл, е едновременно исторически и митологичен герой, чието име се свързва с носенето на подаръци на Рождество Христово.

Последна редакция: чт, 14 дек 2017, 16:38 от Stardust@

# 227
  • Мнения: 3 604
Децата имат нужда от вълшебства. Моментът, в който разберат, че такива не съществуват, бележи края на детството.
Всеки родител решава сам за себе си кога ще сложи този край. За мен най-подходящият момент е, когато детето тръгне на училище и вълшебствата се заменят с чудесата на науката. Важно е да се уцели точният момент, защото ако се избърза или закъснее, детето ще страда повече.
Не само децата възрастните също  имат нужда от вълшебства.....

# 228
  • Мнения: X
Не само децата възрастните също  имат нужда от вълшебства.....
О, да!

# 229
  • Мнения: 14 970
Напоследък много рязко разпознавам два типа хора - такива, които са възпитавани с вяра във вълшебства, феи, Дядо Коледа и т.н. и такива, на които всичко им е казвано 1:1 и за мен вторите са си чисти дръвници. Вярвала съм в Дядо Коледа, във феи и т.н. и не съм се повредила, когато съм разбрала истината.

# 230
  • София
  • Мнения: 2 493
...когато мислехме, че дядо Коледа е изял дядото на моята приятелка, защото беше с неговите пантофи....
Ох, дечица  Simple Smile Хам-хам-хам, изял го е и само пантофите са му останали   Simple Smile

До ден днешен се забавлявам покрай тази случка, защото не си я спомням пряко, но родителите ми (че и тези на приятелката) се погрижиха дооооста години след това да ни напомнят за ситуацията.... Сигурно е можело да не забележа дори Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Съни, аз бях от първите хора, сега съм от вторите. В момента съм убедена, че може да вярваш във феите, дядо Коледа и тн, но въпреки това да знаеш, че не са истински. Това по никакъв начин не пречи на магията (поне при мен). И вярвам в други магични неща, които не са съвсем далеч от реалността.... Simple Smile

# 231
  • Мнения: X
В момента съм убедена, че може да вярваш във феите, дядо Коледа и тн, но въпреки това да знаеш, че не са истински. Това по никакъв начин не пречи на магията (поне при мен).
Точно това е.

# 232
  • Мнения: 14 970
Не, аз говорех за типа хора, които са вечбо недоволни, за тях има само черно или бяло, не виждат красота, няма магия за тях.

# 233
  • Мнения: 650
Добро утро. Днес се събудих и навън всичко бе бяло и вълшебно и ми стана едно коледно и празнично (нищо, че съм на работа) В това е магията, тя е в главите ни, независимо дали вярваш или не. За това са казали хората, човек е голям, колкото са големи мечтите му.

# 234
  • Мнения: 3 604
Коледа никога не е просто навик,тя е магия.

# 235
  • Мнения: 21 153
И моята все още вярва в Дядо Коледа и нямам нищо против това.

Общи условия

Активация на акаунт