какво zакусвате?

  • 3 118
  • 61
  •   1
Отговори
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
любопитството ме човърка Grinning....какво zакусвате в страната, в която сте ?
тука има нещо като корнфлейкс ( така ли се пише Embarassed не zнам), швейцарско, "Ovomaltine" му е името, с шоколадов вкус Wink....това zакусвам обикновено, с мляко, но май zапочва да ми омръzва....та си търся идейки zа zакуски Joy....

# 1
  • Мнения: 7 914
В Холания по принцип се закусва с "ботерхамче", което си е филия с нещо....


Иначе аз си мия всяка сутрин топла водичка с лъжичка мед и плод и така до обяд...а мажът ми не закусва по принцип!
 В събота и неделя обаче си е друго тогава си се ядат кроасанчета и сандвичета...мммм!

# 2
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Мило Шоколадово другар4е, хваЩаШ ме в кра4ка  Embarassed
Тъкмо в момента хрупам бисквитки и пия капу4ино  Wink
Обикновено това ми е закуската: бисквитки и кафе с мляко или капу4ино или 4ай. От време на време като ми писне и аз кльопам корнфлейкс с мляко,но това най_4есто става в събота или неделя.
Има и дни,в които ми се дояжда неЩо солени4ко  Embarassed и си правя класи4еската българска "филия с неЩо" ( каквото намеря в хладилника  Twisted Evil ). СъЩо така понякога ( най_ве4е през уикенда) правя пала4инки.   chef
Ами май това е ...  newsm78 Wink Hug

# 3
  • Мнения: 1 072
Амей, аз закусвам с филия с извара и сладко, 4ай когато е студено, ина4е кафе( някакво подобие на ИНКА). Кисело мляко само или ако има с вафли от БГ  Laughing. В неделя никога не закусвам.

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
От шест години до обяд ям само плодове.

# 5
  • Мнения: 2 952
Гледам да започна зАхРаНваНетО Mr. Green ,колкото може по-късно през деня ....иначе   се  закусва препечени филийки, питки (хляб някакъв) със  сиренце  за мазане , маслинки , зелена салатка,варени яйца....накрая кафенце със бисквитка или кексче.....

# 6
  • UK
  • Мнения: 1 334
днеска препечена филийка с масло и ябълка  Grinning иначе тук уважаващият себе си англичанин ще си кльопне и малко мармайт отгоре  Grinning това пробвали ли сте го ?  Sick

# 7
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
днеска препечена филийка с масло и ябълка  Grinning иначе тук уважаващият себе си англичанин ще си кльопне и малко мармайт отгоре  Grinning това пробвали ли сте го ?  Sick

що zа чудо е това?

# 8
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Капучино и в зависимост от това колко съм гладна банан или препечени филийки с нещо. Винаги съм се стремяла сутрин да хапвам повече, за сметка на вечерята.

# 9
  • Мнения: 664
Мляко с нес и едно-две топли кроасанчета....малко калорично, но засега не ми се лепи Wink

# 10
  • Мнения: 1 216
През седмицата закусвам обикновено препечен хляб със сирене, масло, краставичка, може домат, маслини, чай с мед или кафе, може някакво сладко /конфитюр/, фреш портокал или вода. Или с две думи това е т.н средиземноморска закуска, също така известна като turkish breakfast.
В България също това е типичната закуска.

Рядко ям мюсли с мляко и мед. Корнфлейкс не обичам за закуска.

В събота правя палачинки /панкейкс/ или топли сандвичи, макарони.
Преди месех и правех милинки, пържех питки, катми.

# 11
  • Мнения: 2 825
Аз не закусвам  Embarassed
Пия кафе с мляко и чаша фреш от портокал и това ми е до обяда в 2:30 .

# 12
  • Мнения: 6 167
Ходя в бара наблизо, пия кафе ( или капучино, по -рядко ) и си взимам брьош ( което е кроасанче, паста, абе кифла няква).
не всеки ден обаче.
до обяд нямам апетит, после ... става тя каквато става!
 Joy

# 13
  • Мнения: 992
Плодове и плодово кисело мляко за закуска, почти всеки ден.
Понякога хапвам кроасанчета, корнфлейкс или препечени филийки с масло.

днеска препечена филийка с масло и ябълка  Grinning иначе тук уважаващият себе си англичанин ще си кльопне и малко мармайт отгоре  Grinning това пробвали ли сте го ?  Sick
Аз гледах една реклама на този мармайт, смятах да го купувам, но мъжът ми каза, че било ужасно на вкус Sick и се отказах.Но сега като се сетих пак, ще взема да го пробвам newsm78

# 14
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
ей това закусват еспаньолите Laughing



       churros!
топват ги в шоколад и хапват блаженно.
аз  по принцип никога не закусвам, а това нещо още по-малко Joy

 

# 15
  • Мнения: 522
Закусвам дълго кафе със сметана без захар и фреш от киви - вече 5 години  Peace

# 16
  • Italia
  • Мнения: 4 492
ей това закусват еспаньолите Laughing



       churros!
топват ги в шоколад и хапват блаженно.
аз  по принцип никога не закусвам, а това нещо още по-малко Joy

 

Уеуе,Хареееее,искам и аз.  Embarassed Blush

# 17
  • Мнения: 7 914
Скарлет О'Хара ,
как можа??????

Веднага да ми пратиш 2-3 кашонаааааааа smile3521


Потекоха ми лигите, да знаеш newsm62

# 18
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
дироч, наиш къв гъз се прави с тях Mr. Green
няма майтап, вкусни са особено окъпани в шоколад Heart Eyes

аз лично не закусвам никога от както се помня, ми не мога става ми тежко на корема. кафе обаче задължително и то чисто, без млека, сметани, пяни и подобни шаренийки. е, те това ми е закуската с фас 15
като се запролети имам традиция, преди кайвето стискам половин лимон с топла вода и го пия  Yum
от така наречените закуски слабост ми е корнфлейкса с шоколадови парчета на нестле newsm53обожавам го да го ям в по-късните часове със студено обезмаслено прясно мляко Heart Eyes

# 19
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Скарлет О'Хара ,
как можа??????

Веднага да ми пратиш 2-3 кашонаааааааа smile3521


Потекоха ми лигите, да знаеш newsm62
имам по-добра идея...що не ми дойдеш на гости и така ще ги ядеш топли, топли wavey
ще те заведа на бар рано сутринта и обещавам да се насиля да хапна за компания едно чуррутос newsm47

# 20
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Не закусвам, не ми се хапва сутрин
Кафенцето ми е достатъчно
С изключение на събота и неделя, тогава си закусвам
Англичаните закусват - наденички, боб от консерва, бъркани яйца. Ако има още нещо моля поправете ме Thinking(не съм хапвала не знам Mr. Green) Традиционно им това.  Ааа и сос грейви

# 21
  • Мнения: 7 914
Непременно Hug само да имам път натам идва!!!! Ако пък ти имаш път насам...заповядай  thumbsup !

# 22
  • Мнения: 2 825
дироч, наиш къв гъз се прави с тях Mr. Green...

Колко си правааа самооо  Mr. Green Аз не съм им фенка, не ми харесват и това е... удрят ми на много мазна мекица  Sick

Тука не закусват с тях.. по скоро ги хапват като следобедна закуска  Mr. Green , а сутрин закусват с една питка, режат я на две, намачкват и средата хубаво навътре (абе правят нещо като лодка от питката) и я пълнят с олио  Sick ... като го захапят и им се стича по брадичката  Sick Sick Sick  това е най-честата закуска...

# 23
  • Мнения: 7 914
дироч, наиш къв гъз се прави с тях Mr. Green...

Колко си правааа самооо  Mr. Green Аз не съм им фенка, не ми харесват и това е... удрят ми на много мазна мекица  Sick

Тука не закусват с тях.. по скоро ги хапват като следобедна закуска  Mr. Green , а сутрин закусват с една питка, режат я на две, намачкват и средата хубаво навътре (абе правят нещо като лодка от питката) и я пълнят с олио  Sick ... като го захапят и им се стича по брадичката  Sick Sick Sick  това е най-честата закуска...


да де ама онези снимки на Скарлет изглеждат толкова привлекателни smile3535  Laughing


Ама това за олиото, сериозно ли? Sick smile3556

# 24
  • Мнения: 345
Не закусвам, не ми се хапва сутрин
Кафенцето ми е достатъчно
С изключение на събота и неделя, тогава си закусвам

newsm10

# 25
  • UK
  • Мнения: 1 334
Рина, мармайта макар и гаден е много полезен - съдържа голямо количество витамини от Б групата и се препоръча на бременни.Номера е да сложиш съвсем мъничко на филийката и да го размажеш добре-тогава е ок. www.accomodata.co.uk- виж тук за повече инфо
Ел, не забравяй бекона, гъбите и печените домати  Grinning

# 26
  • Мнения: 11 314
Амейче, понеже аз карам на плодова салата ( като повечето), ще ти кажа моите разбойници какво закусват.
Редуват филийка или хлебче с мармалад (нутела), корнфлейкс с мляко (имаме поне 3 вида на формички и пада голямо избиране), мъфини, кроасани или гофрети , а събота задължително палачинки и в неделя бекон с яйца или само рохки яйца.
Дано да съм ти дала малко идейки

Последна редакция: вт, 04 апр 2006, 16:06 от Паднал ангел

# 27
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Тука не закусват с тях.. по скоро ги хапват като следобедна закуска  Mr. Green , а сутрин закусват с една питка, режат я на две, намачкват и средата хубаво навътре (абе правят нещо като лодка от питката) и я пълнят с олио  Sick ... като го захапят и им се стича по брадичката  Sick Sick Sick  това е най-честата закуска...
ай, стиgа бе Rolling Eyes Mr. Green
на мъжа ми колега знам, че си маже зехтин на филийка и яде така...да не се бъркаш , щото с олио ми се чини доста мазно. освен това испанците не са фенове на олиото newsm78

аз харесвам чуррос с крем вътре, по-дебели, които са. а тези тънките зависи явно от тестото kakво ще излизе после, дали по-мазни или нормално мазни Laughing Mr. Green
ние сме взимали от тях и само им правим захарен сироп, заливаме ги и като престоят със сиропа стават като японки Grinning

# 28
  • Мнения: 5 475
Италианците обикновенно ходят в  в бара , пия кафе или капучино, и си взимат брьош ( кроасан).
 
  Аз лично обаче не закусвам,до обяд само едно кафе и плодов сок! Wink

# 29
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
a, za английските другари щях да казвам....мислих, че испанците закусват нездравословно, ама тези ми скриха шапката...като бяхме на канарите сутрин такова блъскане за наденички, боб, яйца и т.н беше Sick и не само те, де Wink
голямо кльопане ви казвам, само да не обидя някой ме е страх Confused
понеже аз съм такъв екземпляр, дето сутрин рано ми се гади от готвено особено,  като видях онез ми ти манджаре натрупани в огромните чинии си помислих, че някой е съобщил за атомна бомба hahaha
ма то мазни яйца, наденици, бекони, царевица...храната с връх отгоре Crazy
после кифлички, намазани филии....то нали ядеш на корем и сякаш имаше съревнование кой повече ще изкльопа Laughing Laughing
после има още - кафе с мляко, фрешове, плодове Sickкак ходиха после на плаж тез хора незнам
имаше една мацка до мен една сутрин изяде две чинии с английска закуска, а лицето й беше ужасно. помислих си, че е следствие от храната, която приема и още повече блгодарих на себе си за гладната  закуска, която си налагам Mr. Greenмъжо ми казва, че не съм у ред дето ми правят впечатление такива неща Crazy

# 30
  • Мнения: 2 825
..........на мъжа ми колега знам, че си маже зехтин на филийка и яде така...да не се бъркаш , щото с олио ми се чини доста мазно. освен това испанците не са фенове на олиото newsm78........

Може и това да е ... признавам си за мене няма разлика  Embarassed и двете ми звучат еднакво гадно за закуска  Sick Blush

# 31
  • Мнения: 7 430
Сега ако нещо стане с мен - вие сте виновни Crossing Arms
.... още в началото се отказах да чета ooooh! че всичко ми се прияжда и само си дъвча ръката Mr. Green

Аз днес закусих кроасан с крем ванилия  Wink друг път бисквитки с мляко, вафлички, Кит - Кат, събота или неделя правя пържени филийки или сиренце с яйце и кашкавал, овесени ядки, шоколад Laughing корнфлекс с разни плодове или късчета шоколад...абе сега като съм бременкийка си похапвам добре и хоп...в 11 пак съм гладна Tired

Иначе преди и аз като Харичка "закусвах" с чисто кафенце с цигарка Joy и много по-късно огладнявах....ех, кога обаче бе това Tired

...отивам да си правя пържени филийки с медец...нали съм баба Мецана вече Mr. Green

# 32
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
разбира се, че е гадно Simple Smile
ама този испанец дето ти говоря си хапвал, докато чака да му сервират храната Laughing
сиреч, да не припадне докато дойде същественото Mr. Green
и още, си топвал хлебец във винцето, много било вкусно Wink

# 33
  • Мнения: 1 559
И аз преди не закусвах,а пиех едно доста дълго кафе с 3-4 цигари ooooh!...Ама сега си хапвам най редовно сутрин.Повечето пати си правя тости(две филиики смачкани в тостер,вътре с кашкавал,салам).Някой път само 2 препечени филиики,едната с маргарин и кашкавал,а другата с маргарин и сладко отгоре.
НООООООО...утре сутрин Didka Liubopitka,благоеаря за идеята ,ще си направя филиики отгоре с сирене и яичице и кашкавал...
ммм.....май още тази вечер ще си похапна такова..ако не издържа до утре

# 34
  • Мнения: 1 909
любопитството ме човърка Grinning....какво zакусвате в страната, в която сте ?
тука има нещо като корнфлейкс ( така ли се пише Embarassed не zнам), швейцарско, "Ovomaltine" му е името, с шоколадов вкус Wink....това zакусвам обикновено, с мляко, но май zапочва да ми омръzва....та си търся идейки zа zакуски Joy....
Red Bull или Coca Cola... в zависимост коя смяна съм  Mr. Green




Публикации: 739

Местожителство:
Zurich, CH


  Re: какво zакусвате?
« #35 вторник, 04 април 2006, 16:13 »     

--------------------------------------------------------------------------------

Цитат на: Скарлет О'Хара в вторник, 04 април 2006, 13:57
Цитат на: clara в вторник, 04 април 2006, 12:26
Тука не закусват с тях.. по скоро ги хапват като следобедна закуска   , а сутрин закусват с една питка, режат я на две, намачкват и средата хубаво навътре (абе правят нещо като лодка от питката) и я пълнят с олио   ... като го захапят и им се стича по брадичката      това е най-честата закуска...

ай, стиgа бе 
на мъжа ми колега знам, че си маже зехтин на филийка и яде така...да не се бъркаш , щото с олио ми се чини доста мазно. освен това испанците не са фенове на олиото

аз харесвам чуррос с крем вътре, по-дебели, които са. а тези тънките зависи явно от тестото kakво ще излизе после, дали по-мазни или нормално мазни 
ние сме взимали от тях и само им правим захарен сироп, заливаме ги и като престоят със сиропа стават като японки 

 

тая филийка със zехтина ми напомня на циганската баница - хляб, олио, 4ервен пипер и сол... ЯКО  Mr. Green newsm10

Последна редакция: вт, 04 апр 2006, 18:15 от geminarius

# 35
  • Мнения: 1 854
Напоследьк си правя овесени ядки с кисело мляко и 1 льж.мед.Сьщо така ям филия сьс сирене и маслини.Понякога си купувам тукашния пастет с кьпини.В сьбота и неделя си угаждаме-палачинки, пьржени филийки сьс яйце, принцеси с кайма, ирландски закуски. Когато бях пушачка рядко закусвах, но за сметка на това цигарка и кафе не пропусках Embarassed.

# 36
  • Мнения: 2 959
Аз започвам деня с лъжица мед, след това с чаша зелен чай, а 1 час по- късно/ докато давам на Дана нейният плодов "елексир"/ изяждам един банан и една ябълка с чаша прясно мляко. Това е закуската ми вече 5 год.

# 37
  • Мнения: 1 269
Закуската ми е 2 кафета и цигари  Mr. Green
Ако по някое време приритам от глад хапвам ябълка
Ина4е през по4ивните дни закуската е предимно яица(всякакъв вид) с тост и топено сирене.
Мъжо си оби4а и Фул(нещо като кафяв боб в консерва) със сос и малко зехтин и арабски хляб.
Аз така и не му свикнах.Бобец за закуска  Shocked

# 38
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Преди карах само на черно кафе.
Сега или корнфлейкс (с плодове някакви, само не шоколадови) със студено мляко, или овесени ядки с топло. Че без кафе няма тоалетна иначе.
Но това е първата ми закуска  Mr. Green После на работа към 11 ям плод, после обяд, следобедна закуска... Ако не съм запасена с плодове на работата, ще ям мъфини и гевреци, което си е свинщина...  Embarassed
Абе с две думи дано и бебето да ми е толкова ящно, както аз сега съм се разяла.  Laughing

# 39
  • Мнения: 2 032
a, za английските другари щях да казвам....такова блъскане за наденички, боб, яйца и т.н беше Sick и не само те, де Wink
голямо кльопане ви казвам
Скарлет, ам'чи това'й закуската на строителите. И на някои почиващи ингилизи (от този тип, дето хем искат да са в чужбинско, хем си отиват на местния ирландски пъб, поръчват си местният вариант на техните си богоомраазни храни, и вечер се напиват като свине и развалят пейзажа).

Аз не закусвам нищо типично. Някой дни: голямо лате със соево мляко ме изкрава до обяд (не особено здравословно, ама пуст навик), друг ден: мисело кляко с малко мюзли и малко плод; а ако съм примерна: билков чай и плодове до обяд. През уикенда единият ден аз правя баница, другия ден любимия прави палачинки, и всички диети отиват на кино. А  като бях по-млада, закусвах с мазен кроасан, и пак слабеех. Това безнаказано свинеене остана в миналото

# 40
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
нищо не мога да ям сутрин. силно кафе и най-много някоя препечена филия с....нищо Mr. Green
към 1-2 като сложа малкия да спи може и да ям нещо.
иначе тук пекарните работят здраво. да не кажа, че съм виждала и ориз с мръвки да се яде за закуска Sick

# 41
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
това ша е харно обаче Mr. Green Wink

# 42
  • Мнения: 992
Рина, мармайта макар и гаден е много полезен - съдържа голямо количество витамини от Б групата и се препоръча на бременни.Номера е да сложиш съвсем мъничко на филийката и да го размажеш добре-тогава е ок. www.accomodata.co.uk- виж тук за повече инфо
маймунка, мерси за инфото Hug
ще го пробвам аз този мармайт Mr. Green

# 43
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
аz така и не раzбрах какво е мармайт Embarassed Rolling Eyes

# 44
  • UK
  • Мнения: 1 334
амей, виж ако искаш линка, който дадох на Рина. Изглежда като мармалад, ама е солено. Аз като пробвах за първи път си наврях в устата цяла чаена лъжица и не повторих. Но много хора казват,че се свиква с вкуса и после почва да ти харесва.

# 45
  • Мнения: 1 793
амей, виж ако искаш линка, който дадох на Рина. Изглежда като мармалад, ама е солено. Аз като пробвах за първи път си наврях в устата цяла чаена лъжица и не повторих. Но много хора казват,че се свиква с вкуса и после почва да ти харесва.

и аз я направих тази грешка с цялата чаена лъжица. Изцъклих се и повече за това не искам да чуя Laughing

# 46
  • Мнения: 5 183
Аз мразя всякакви видове мюсли, поридж, корнфлейкс и подобни 4удеса ......... вси4ко, което се бърка на каша ... залято с нещо ...
Мармайта, оба4е, ми допадна. Тук на децата им правят едни сандви4и, т.нар. капани за мишки - филия, назамана с мармайт, отгоре с настърган кашкавал, леко запе4ена. Правят ги и на ленти4ки за по-малките де4ица, а те си ги държат в ръ4и4ка и дъв4ат смело. Много било полезно туй 4удо мармайта.
Аз го заоби4ах след раждането в болницата. Там всеки ден ни го предлагаха за следобедна закуска. Ина4е, докато бях бременна, опитах един-два пъти по настояване на шефовете в обедната по4ивка /защото било супер полезно/, но не ми допадна тогава...

# 47
  • Мнения: 11 314
Тоз мармайт да не е фъстъчено масло? newsm78

# 48
  • Мнения: 5 183
Тоз мармайт да не е фъстъчено масло? newsm78

НЕ! Naughty

Marmite was first introduced into the UK in 1902. Marmite is a nutritious, black, tasty, savoury spread enjoyable on toast or bread or even as a cooking ingredient. It is made from spent brewer’s yeast, that comes in a distinctive black jar with a yellow lid.

# 49
  • UK
  • Мнения: 1 334
brewer’s yeast-Майка, това бирена мая ли е?
Имам 1 бурканче и сега като стане госпожицата ще я пробвам с такъв сандвич.

# 50
  • Мнения: 5 183
brewer’s yeast-Майка, това бирена мая ли е?
Има логика. Нали бирената мая е много богата на Вит. В.

# 51
  • Мнения: 5 183
Ина4е, Томи хапва с кеф бухти4ки, пържени филийки, мляко с бисквити /кисело или прясно/, попара със сирене, мюсли с мед и мляко, макарони със сирене, разни запе4ени сандви4и ... мрази корнфлейкс и той като майка си.

# 52
  • Мнения: 2 195
Кафе с цигара  ooooh!

# 53
  • Мнения: 1 559
Ина4е, Томи хапва с кеф бухти4ки, пържени филийки, мляко с бисквити /кисело или прясно/, попара със сирене, мюсли с мед и мляко, макарони със сирене, разни запе4ени сандви4и ... мрази корнфлейкс и той като майка си.
Как правиш тези бухтички newsm78,че така ми се приядаха сега Shocked.....пиши рецептата,моля теееееее

# 54
  • Мнения: 5 183
Ами аз правя едни мързеливи, дето не се месят и то4ат  Wink но са вкусни.
Рецептата е следната:

Разбиват се 2 яйца, 1 кисело мляко /може по-малко мляко + малко вода/, 1 ч.л. сода, захар на вкус. Добавя се брашно до полу4аване на гъста пала4инкова каша. Ц лъжица се отмерва в съд със сгорещена мазнина. Добре е мазнината да е пове4е - да плуват в нея.

Аз после ги вадя върху попивателна хартия да се поотцедят. Местя ги в подходящ съд и ръся с пудра захар.

Томи ги обожава. Татко му - също:)

# 55
  • Мнения: 1 559
Благодаря ти,веднага отивам да си направя Hug  bouquet

# 56
  • Мнения: 1 370
O, не помня от колко години, не съм закусвала. Последно, когато правих тази дейност май бях 8 клас. Не мога сутрин да ям, направо само при мисълта  ми става лошо. Кафето и цигарката са ми яденето до вечерта.
Но събота и неделя правя закуска на мъжлето. Палачинки, пържени филийки, яйца на очи със наденички, кашкавал, кисели краставички, често правя банички или кексове. А детето най-много обича кус-кус, попарка със сирене или сандвич с домат. Корнфлекс-а(?), му го давам от време на време с мед или какао

# 57
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
амей, виж ако искаш линка, който дадох на Рина. Изглежда като мармалад, ама е солено. Аз като пробвах за първи път си наврях в устата цяла чаена лъжица и не повторих. Но много хора казват,че се свиква с вкуса и после почва да ти харесва.

и аз я направих тази грешка с цялата чаена лъжица. Изцъклих се и повече за това не искам да чуя Laughing
Много лакомо сте подходили по въпроса  Laughing
За мармайта скоро четох и друга рецепта, където да се ползва. Филиики от хляб със стафиди се намазват с малко мармайт, топят се в яйце и мляко и се пържат. Голяма вкуснотия става  Flutter
Мармайт не се препоръчва за деца под годинка. Защо не знам, но така пише в готварската ми книжка.

# 58
  • Мнения: 2 825
Тоз мармайт да не е фъстъчено масло? newsm78

НЕ! Naughty

Marmite was first introduced into the UK in 1902. Marmite is a nutritious, black, tasty, savoury spread enjoyable on toast or bread or even as a cooking ingredient. It is made from spent brewer’s yeast, that comes in a distinctive black jar with a yellow lid.


Чак сега се сетих за какво говорите ooooh! ама и на мене ми е много гадно и аз така го пробвах с лъжицата, докато успеят да ми кажат, че не се яде по този начин, аз вече се бях налапала и стигнала до извода, че не ми харесва  Blush

# 59
  • Мнения: 2 825
Майката, и аз благодаря за рецептичката  Hug Ама да питам колко е точно едно кисело мляко.... тука ги продават в едни малки опаковчици по 125 гр и затова... а в бг не си спомням по колко бяха  Blush

# 60
  • Мнения: 5 183
Майката, и аз благодаря за рецептичката  Hug Ама да питам колко е точно едно кисело мляко.... тука ги продават в едни малки опаковчици по 125 гр и затова... а в бг не си спомням по колко бяха  Blush

Ами тя моята рецепта е от БГ, а там едно мляко май е около 450-500 грама, но аз не сложих толкова много. 4аена 4аша мляко сложих, добавих и вода, после останалите продукти и брашно, докато се полу4и необходимата гъстота.

# 61
  • Мнения: 2 825
Майката, и аз благодаря за рецептичката  Hug Ама да питам колко е точно едно кисело мляко.... тука ги продават в едни малки опаковчици по 125 гр и затова... а в бг не си спомням по колко бяха  Blush

Ами тя моята рецепта е от БГ, а там едно мляко май е около 450-500 грама, но аз не сложих толкова много. 4аена 4аша мляко сложих, добавих и вода, после останалите продукти и брашно, докато се полу4и необходимата гъстота.

muchas thank yous  Wink Hug

Общи условия

Активация на акаунт