Пердета

  • 153 981
  • 281
  •   1
Отговори
# 225
  • München\Добрич
  • Мнения: 192
Благодаря на всички за пожеланията! Hug За тия арт-елементи толкова много ми харесват,че.. иде ми във  всяка стая по-един да цопна.. xenia скъпа, ще чакам и новите скици-когато можеш не бързай Hug /абе след по-продължително заглеждане вече по ми харесват как изглеждат рисунките с пердета  Mr. Green/ и розовото май не е лоша идея Thinking

# 226
  • Мнения: 310
Ксения, благодаря за проявената съпричатност. снимка обаче не мога да сложа защото още не е боядисано  Embarassed
в първият пост съм изпуснала едно "ще".
обаче ми се ще да купя пердетата сега, после като започнем голямото плащане за всички мебели и за пердетата може и да не остане, а така няма да го усетя този разход.пък не ми се стои в стая без пердета, не ми е уютно. ще опита да намеря снимка в интернет с подобен цвят

# 227
  • Мнения: 310
http://www.comfort.bg/bg/%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B5%D1 … 0%BE/view/58.html
като цвета на дивана е, дори малко по- приглушено

# 228
  • Мнения: 4 380
Ама не може такаа...За да мислиш пердетата трябва да имаш представа какво е помещението и обзавеждането. Confused Всичко е взаимосвързано- пространство, външен вид, цвят, разположение на мебелите, функция, стил...Няма нещо което да може да се мисли отделно от другите неща. Когато стаята не е започвана пердета се мислят с проекта за стаята в ума. Някакви си пердета за някаква си стая в керемидено (което даже не го знаем какво е точно)...не става така. Confused

# 229
  • Мнения: 310
ама аз имам идея за стила на стаята, само дето не мога да го покажа и да го обясня Wink Embarassed
просто исках мнение с какъв цвят бих могла да съчетая керемидено червеното, по- необичайна комбинация

# 230
  • Мнения: 1 441
Прехвърлям си питането тук, че хич не е за нова тема...  Confused

"Момичета, имам нужда от идеи и понеже ви имам вяра се обръщам към вас. 
В новия ни апартамент холът и кухнята са заедно (разбира се, вече няма никакви други варианти) и де факто споделят общи прозорци. Помещението е по-скоро квадратно и няма никаква ниша за отделяне на кухня или трапезарна част от дневната. Опитах се да ги разделя малко цветово, но в същото време ми се иска между двете помещения да има и някакъв обединяващ елемент.
Та на въпроса: Кухнята ми е в цветове бордо и ванилия с графитен плот и гръб, а мебелите в хола и трапезарията - венге и бежово-ванилово (диванът е тъмен шоколад и беж). Стените са между  бледо сиво и бежово с една много малка част оцветена в по-тъмен нюанс (но нямам идея какъв цвят е  ).
Какви пердета и килим да сложа като цвят, така че хем да имам цветен акцент,хем пък да не е голяма шарения? Помагайте...

П.С. Ще се опитам да кача снимка, след като монтираме и холната скеция."

Ще очаквам включване  bouquet

# 231
  • Мнения: 3 782
Да си задам тук въпроса. Спалнята ни ще е в цвят люлак, имаме само един прозорец, ето го и него http://picasaweb.google.com/ani4kap/efgFHJ/photo#5222874790526385154 , искаме пердетата да са семпли, аз обичам светлината. Не обичам натруфените неща. Мислим си за перде в бяло, изчистено.
Този прозорец, който се намира в ляво ще го затворим с гипсокартон. Мебелите засега са в цвет, който се вижда до прозореца с сменената дограма. Ще има един гардероб в този цвят, спалнята и тя ще е в този цвят, но само засега. В последствие ще е в светли цветове. Имаме купен такъв скрин http://picasaweb.google.com/ani4kap/efgFHJ/photo#5222875286989223474, от тази серия. След това и нощните ни шкафчета ще са такъв цвят.
Питането ми е и за корниза? Да го махаме ли? И съответно пердето как да бъде захванато? С пластмасовите релси,които семонтират направо на тавана ли?
Благодаря ви предварително. Hug

# 232
  • Мнения: 4 380
Да си задам тук въпроса. Спалнята ни ще е в цвят люлак, имаме само един прозорец, ето го и него http://picasaweb.google.com/ani4kap/efgFHJ/photo#5222874790526385154 , искаме пердетата да са семпли, аз обичам светлината. Не обичам натруфените неща. Мислим си за перде в бяло, изчистено.
Този прозорец, който се намира в ляво ще го затворим с гипсокартон. Мебелите засега са в цвет, който се вижда до прозореца с сменената дограма. Ще има един гардероб в този цвят, спалнята и тя ще е в този цвят, но само засега. В последствие ще е в светли цветове. Имаме купен такъв скрин http://picasaweb.google.com/ani4kap/efgFHJ/photo#5222875286989223474, от тази серия. След това и нощните ни шкафчета ще са такъв цвят.
Питането ми е и за корниза? Да го махаме ли? И съответно пердето как да бъде захванато? С пластмасовите релси,които семонтират направо на тавана ли?
Благодаря ви предварително. Hug


Не знам какво би ме накарало да премахна прозорец. Всички стени да са в прозорци, пак не бих затваряла някой от тях. Още повече казваш, че обичаш светлината...какво те накара да решиш да го махаш? Shocked

Харесва ми скринчето. Но ако казваш, че мебелите са в шоколадово, кафявата тоналност на скрина и мебелите ще се разминава, което вероятно не е добра идея. newsm78

Люляково и бяло правят много хубаво съчетание. Става много свежо и лилавото светва. И аз харесвам бели пердета. Особено добре стоят плътните пердета в бял цвят и особено добре, когато са контрастни на стените.

Според мен, гипсовите корнизи са много хубави и не бих ги махнала. Но пък и едни такива корнизи не предполагат ултра-модерен стил на обзавеждане. Което пък е хубаво за спалня. Спалнята трябва да е луксозна и гламурна, а съвременния стил не дава това усещане. Тавана е нисък и най-удачното би било пердетата да падат от тавана.

# 233
  • Мнения: 3 782
Прозореца ще го махаме, защото в съседство е холът и няма как, не върви да има свободно пространство. И аз още не мога да го прежаля.

# 234
  • Мнения: 4 380
Прозореца ще го махаме, защото в съседство е холът и няма как, не върви да има свободно пространство. И аз още не мога да го прежаля.

За какво свободно пространство говориш, което не вървяло да има?

# 235
  • Мнения: 3 782
Ами на мястото на този прозорец? Какво може да се сложи.... Мислихме мислихме и накрая решихме така да го затворим до по-голямата част, а отгоре да оставим място за книги или цветя.

# 236
  • Мнения: 3 782
Ето това е този прозорец http://picasaweb.google.com/ani4kap/efgFHJ/photo#5222968023206964770, ако имаш идеи кажи, защото утре ще го затварят.

# 237
  • Мнения: 1 441
Явно с моя хол ви затрудних - никой не иска да се включи с мнение.  Rolling Eyes

А може ли тогава да ви питам за спалнята - тя е в цвят бананово и оранж, а мебелите вътре са венге - какъв цвят перде би стоял добре?
Моля ви помагайте - трябва съвсем скоро да решим, защото се местим, а там без пердета хеч не може да се живее. Praynig

# 238
  • Мнения: 4 380
Ето това е този прозорец http://picasaweb.google.com/ani4kap/efgFHJ/photo#5222968023206964770, ако имаш идеи кажи, защото утре ще го затварят.

Аничка, не позволявай да го затварят!

Правилно ли те разбирам, че прозореца е между хола и спалнята? И в хола ти е нужна стена за да разположиш мебели? Дай схема на помещенията и ще ти кажа какво да сложиш!

# 239
  • Мнения: 4 380
Явно с моя хол ви затрудних - никой не иска да се включи с мнение.  Rolling Eyes

А може ли тогава да ви питам за спалнята - тя е в цвят бананово и оранж, а мебелите вътре са венге - какъв цвят перде би стоял добре?
Моля ви помагайте - трябва съвсем скоро да решим, защото се местим, а там без пердета хеч не може да се живее. Praynig

BAN, въпросите ти са така зададени, затова нямаш отговор. След като стаята е в бананово, оранж и венге, значи пердетата трябва да са в един от тези цветове или комбинирани, то е ясно като бял ден. Какви точно, никой не може да ти каже наизуст след като не ти вижда стаята и декора.

Общи условия

Активация на акаунт