можем ли да подадем само аз и бебето документи за канадско гражданство?

  • 532
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 912
Мили мами,  bouquet
имам един такъв странен, но важен за мен въпрос. Омъжена съм, но искам да подам документи само за мен и детето за Canadian permanent Residence- Skileld Worker (тъй като съм живяла и работилa доста време там,но сега съм в България), защото най-вероятно мъжа ми няма да ни придружи на първо време. Знам, че може после да се наложи да го спонсорирам и така нататък, но...дори засег анямам средствата за да подадем всичкиз аедно като семейство Rolling Eyes След като имаме документи за брак и акт за раждане, а мъжът ми няма да идва с нас до Канада, какви документи да приложа от негова страна при подаването на application-a и как да уkaжа, че той няма да ни придружава след като получим одобрение за permanent resident card? newsm78 Защото навсякъд ея упътването пише, че искат съвместни документи за "you and your spouse"...
Някой правил ли я е тази схема?
Благодаря!!! Heart Eyes-очаквам въпроси и мнения много скоро pls Hug Flutter Wink

# 1
  • Мнения: 369
 Ох, малко Ви е объркан случаят, пък те канадците мразят такива случаи, където трябва да се мисли и разследва кой, какво и защо.  Thinking Може и да може, но те причината пари май няма да я разберат и сигурно ще си помислят, че искаш да избягаш с детето от съпруга. Пък тогава се намесват други проблеми. Те държат на семейството като институция. Имат програми за събиране на семействата, а пък във вашият случай става процедура за разделяне на семейството.  Rolling Eyes Определено ще бъде много по-лесно да си кандидатствате заедно, пък който иска да заминава, който иска да остава. Успех!  bouquet

# 2
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Съгласна съм с Писанка, само без последното изречение. Ако ти си водеща в процедурата, след получаване на визите, можеш да си дойдеш сама с детето, но ако съпругът ти е водещ, не можеш да дойдеш без него.

# 3
  • Мнения: 636
И на мен ми зву4и много "нереален" довода липса на финансови средства (според канадските представи). Най-напред би възникнал въпроса: като нямаш средства за едното кандидатстване, от къде имаш средства за заселване? След това биха стигнали до извода: сама майка с дете = социални помощи. Знаеш как е тук, щом си живяла. За самотна майка с дете обикновено се полагат жилища на символи4ни цени, социални привилегии и други помощи. А основната идея на то4ковата имиграция е кандидатите да не остават на социални помощи. То4но затова ни подбират млади, образовани, здрави и способни да работим.

Ина4е с опита, който имаш - сигурна съм, 4е ще събереш достатъ4но то4ки за кандидатстване. Лошото е, 4е си женена и както Писанка писа по-горе - касае се за разделяне на семейство. Аз не съм имиграционен адвокат, мнението ми не е меродавно. Това са само мисли. Ако нау4иш нещо, пиши. Интересен ми стана слу4ая ти.

# 4
  • Мнения: 912
Здравейте!!! И благодаря за мненията и съветите! Hug Grinning
Наистина всички сте много прави, изпитала съм го на собствен гръб това мисленете на канадците и за добро или лошо, такава е тяхната имиграционна политика в същността си.
Аз съм водещата фигура, и дори трябваше много отдавна да си подам документите за landed още преди да се омъжа и може би още преди да се завърна в БГ дори, но така се получиха нещата във времето, то като дойде не пита Blush Simple Smile Тоест аз бях събрала точки да кандидатствам като skilled worker много отдавна като independent, но в последствие си останах с впечатленеито и се убедих че много повече ще спечеля, ако подам документите ни като семейство, и откъм точки и откъм факта, че така ще можем да си помогнем по-добре един другиму отколкото самостоятелно, пък като му дойде времето ще решим с мъжа ми кой кога да тръгне- разбира се, че идеалният вариант е да сме всички заедно:) Не желая да съм на помощи, и никога не съм била, предпочитам да се сдобия с job offer още сега при подаването на документите, за да спечеля допълнителната сигурност и точки, а и да си спестя доколкото може представянето на сериозни финансови средства в банкови сметки и имоти, за да докажа че можем да самоспонсорираме имигрирането си, но знаете че работодателите много рядко/почти никога не пазят за някого, камо ли имигрант работни места....разбираема широкоразпространена практика. Всъщност аз не искам да се разделям с мъжа си, обичаме се -но неговите документи се бавят и не са много железни така да се каже за точки, също тъпото е, че в момента не ни достигат средствата за подаването на application-a и за landed visa-та, защото бебчо е приоритет, но ще трябва да се напънем да ги съберем за всички ни. Тогава колко допълнително ще струва и за бебето?
Имам и още много въпроси, но ще ги доуточнявам с вас като възникват:)
Ох, малко Ви е объркан случаят, пък те канадците мразят такива случаи, където трябва да се мисли и разследва кой, какво и защо.  Thinking
Pisanka обаче е толкова права, че направо ме разсмя  Laughing,защото знам  канадците колко обичат да мислят върху сложни случаи Joy

Общи условия

Активация на акаунт