36 седмица много се подувам, а изследванията са добри

  • 4 112
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Здравейте, мили мами.
Вече съм на финалната права, така да се каже, но много се притеснявам.
Цялата ми бременност мина в проблеми със задържането на плода и сега тъкмо се успокоих, че цме докарали нещата до тук, явно има пак проблем. Направо подпухвам, правиха ми изследвания за албумин в урината - е няма, но и в кръвта не е много. Надявах се, че като спра всички медикаменти няма да задържам течности, но уви. Ако някой е имал подобен проблем или знае на какво се дължи нека сподели, ако не друго поне да се поуспокоим взаимно.





Последна редакция: вт, 04 апр 2006, 12:38 от Reza

# 1
и аз бях така - с добри изследвания и страшно подуване доста седмици преди термина. Докторите нямаха никакво обяснение и така си изкарах докрая... Не беше лесно, но в последните дни започнах да покачвам кръвно. Накрая всичко си мина нормално и се появи бебка

# 2
  • Мнения: 722
Аз съм в началото на 37 седмица и от няколко дни ми се подуват краката. Изследванията са много добри според лекарите. Утре пак съм на консултация. Мисля, че може и да е от това, че още ходя на работа и съм доста време на крак, и то с обувки на ток /професията ми не позволява дънки и маратонки/. Вечер обаче, като се изкъпя с хладка вода и полежа с боси крака, се отдуват. Явно, това е решението, пък и малко остана. С ниско кръвно съм, не е от него.

# 3
  • Стара Загора - на баира
  • Мнения: 77
Аз съм в началото на 37 седмица и от няколко дни ми се подуват краката. Изследванията са много добри според лекарите. Утре пак съм на консултация. Мисля, че може и да е от това, че още ходя на работа и съм доста време на крак, и то с обувки на ток /професията ми не позволява дънки и маратонки/. Вечер обаче, като се изкъпя с хладка вода и полежа с боси крака, се отдуват. Явно, това е решението, пък и малко остана. С ниско кръвно съм, не е от него.

Аз бях също като теб с подути крака и само когато са боси се отдуваха и след хладен душ де,а и изследванията ми бяха добри. Rolling Eyes
Търпение му е майката.... Леко раждане на всички бъдещи мами!

# 4
  • Мнения: 6 472
Не виждам повод за притеснение, щом изследванията са ти добри. Предполагам че задържаш течности. Намали солта (или направо я изключи). Ако положението е плачевно, можеш да направиш 1 ден само варени картофи без сол. При мен поне вършеше чудеса. Аз задържах страшно много вода и макар, че изследванията ми бяха перфектни, глезените ми бяха като понички, а пръстени не можех ида си помисля да сложа. Дне след раждането всичко вече си беше ок и на 3-тия ден се напъхах в халката си Grinning

# 5
  • Мнения: 3 423
здрасти Hug
аз също от 36 г.с. изведнъж почнах страшно да се подувам и от задържане на течности качих към 5 килограма до 38 г.с. когато родих.изследванията ми бяха добри.при мен нямаше усложнения във връзка с подуването -сигурно и при теб всичко е ок.стискам ти палци-успех  bouquet

# 6
  • Мнения: 32
Благодаря ви момичета. Много сте отзивчиви. Истината е 4 аз итака и така не ям солено, но пък пия много течности. Не мога без това, постоянно съм жадна, кръвното ми е добро, а и до скоро трябваше постоянно да лежа.
надявам се да не е нищо притеснително и всичко да завърши с успех.

Последна редакция: ср, 05 апр 2006, 08:56 от Аурелия

# 7
  • Мнения: 3 356
И аз бях в краката като хипопотам,ходех със джапанките на мъжа ми.Но албумин нямаше.Всичко спазвах,та да не се задържа вода в организма,но ефектът беше нулев.Трябва да кажа,че качих 27 кг  Embarassed .Отоците спаднаха на вторият ден след раждането,боляха ме адски краката-така и не се разбра защо.

# 8
  • varna
  • Мнения: 404
и аз мисля,че тези отоци са от тежеста и задръжката на течности!щом изследванията са добре значи не би трябвало да има проблем!може би малко повече почивка ще ти се отрази добре!!!лека бременност до края

# 9
  • Мнения: 3 042
Не се притеснявай щом изследванията ти са добри. Когато бях бременна със синът ми към 33-34 г.с. започнаха страшно много да ми отичат краката, изобщо не можех да си обуя обувките с които ходех предишните седмици. Правиха ми изследвания и всичко беше ок. Така си изкарах до раждането, след това отоците спаднаха.

# 10
  • Мнения: 3 360
Не се притеснявай щом изследванията ти са добри. Когато бях бременна със синът ми към 33-34 г.с. започнаха страшно много да ми отичат краката, изобщо не можех да си обуя обувките с които ходех предишните седмици. Правиха ми изследвания и всичко беше ок. Така си изкарах до раждането, след това отоците спаднаха.
Подкрепям!Бъди по-спокойна и всичко ще е наред!Леко раждане!  bouquet

# 11
  • Мнения: 7 640
трябва да се видиш с лекаря си

# 12
  • Мнения: 4 362
Не се притеснявай щом са добри изследванията ти и аз подпухвам вече в лице,пръсти на ръцете,краката-долу стъпалата и така  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 2 849
И аз бях много подута ,крака лице ужас .Правих изследвания всичко беше ок ,родих и краката ми станаха още по подути и някъде седмица след това всичко се оправи .Пробвах да не пия много течности ,но кръвното ми е много ниско и нямаше как ,почивай повече .Всичко ще отшуми след раждането .Успех .

# 14
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
И аз бях така, изследванията бяха наред, а аз не можех да си сгъна крака от отоци! Две седмици след раждането нямаше и следа от отока! Задържа се вода, пък и бях качила доста - около 24 кг! Спокойно, изтърпи още малко!

Общи условия

Активация на акаунт