Лошите страни на яслата

  • 6 964
  • 193
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 13 206
Боледуването ако не е в яслата, ще е в градината, ако не е в градината ще е в училище ...

Преди 3 г. боледуват повече  Blush

Не съм съгласна! За приятелката, за която говоря детето й тръгна на година и 7-8 м. Има деца, които боледуват и без да ходят на ясла, повече от такива дето ходят!

За храната... в нашата ясла и градина храната е от Детската кухня - майка за Люлин, защото са в една  и съща сграда. А тя се слави като една от най-добрите в София

# 16
  • Мнения: 46 510
[/b]Vache[/b], има и изключения, но като цяло преди 3 г. децата са по-податливи на болести  Confused
Аз съм в Люлин, но не ползвам кухня, не ми харесва менюто, но всеки има различни изисквания за него  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 13 206
Vache, има и изключения, но като цяло преди 3 г. децата са по-податливи на болести  Confused


Според мен това е поредната градска легенда, но ... да не отместваме темата..  Peace Grinning

# 18
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Първото лошо нещо, което веднага ми дойде наум - това са болестите, ясленските болести...

Иначе като цяло добрите страни сякаш са повече отлошите - научават се повече и по-добре да говорят, да се заиграват по-дълго с играчките, научават песнички, стихчета, да се хранят по-добре отколкото вкъщи.  Joy

# 19
  • Мнения: 1 866
Дъщеря ми ходи на ясла от 2 месеца. Да, вярно е, че откакто тръгна се абонирахме за едни сополи и се налага да я спираме доста често. Но пък за мен едни сополи и една кашлица не са чак толкова страшно нещо. Лекувам я само с хомеопатия и засега всичко е нормално. Твърдя, че дъщеря ми стана по-контактна, а иначе си беше плашливо дете. Освен това явно учи разни неща защото още на третия ден се върна с някакви нови танци в къщи Grinning Въобще много е забавно. Аз специално нямам възможност да я срещам с деца на нейната възръст и смятам, че яслата е много полезна. Сега са в карантина от варицела, но не я спрях, защото смятам също, че е много добре да изкара сега варицелата, докато е съвсем малка. Аз съм я карала като голяма и беше наистина ужасно.
За храната честно казано не се притеснявам. Аз никога не съм вземала храна от кухня, всичко приготвям в къщи, направо се чудя какво да измисля и дъщеря ми пак не яде. Сега на яслата яде хляб и пие вода Grinning В къщи същото. Погледнах менюто в яслата, изглеждаше ми добре. Но както казах за мен е все тая, защото дъщеря ми просто не се интересува от храната. Даже се надявам в яслата малко по малко да прояде покрай другите деца.

Засега я водя по половин ден, смятам по-нататък да мине на цял ден.

# 20
  • Мнения: 46 510
... Сега са в карантина от варицела, но не я спрях, защото смятам също, че е много добре да изкара сега варицелата, докато е съвсем малка ...

Хич не е добре да я кара, аз чакам да разрешат ваксината и да я поставим, човек, изкарал Варицела, през целия си живот може да развие Херпес Зостер, дядо ми го кара преди 2 години и имам голям страх от това чудо, почти го бяха изпуснали, докато разберат какво е  Confused

# 21
  • Мнения: 7 821
Моите тръгнаха миналата пролет заедно. Големия направо на градина (беше на 3 и половина), малкия на ясла (година и 5м). Големия си адаптира много по-трудно от малкия, то не бяха тръшкания, то не бяха мними болести и какво ли не само да не ходи. Малкия порева около месец сутрин и спря.
Относно болестите - и двамата боледуват еднакво, почти винаги са болни заедно или един след друг. Когато ги пуснах ходеха 3 дни, 2 седмици си бяха в къщи  Twisted Evil . Лятото ги спрях, ходихме на морета и по баби и на есен с песен пак на градина и ясла. Пак се започнаха болестите и пак еднакво си боледуваха до към Януари. Вече няколко месеца (да чукна на дърво) не боледуват. Явно си изградиха прословутия имунитет  Praynig .
Така че аз не мога да кажа, че за децата е по-добре да тръгнат направо на градина. Какво и да си говорим тези които продължават от яслата в градината имат преимущество. Те са свикнали, често имат изградени приятелства, адаптацията е минала когато за тях са се грижили по 3, 4 лели, а не по една учителка на 30 деца и т.н. А на тези които са гледани в къщи им е доста трудно.
Но от друга страна всичко си е и до дете  Wink, така беше при моите.

# 22
  • Мнения: 1 866
... Сега са в карантина от варицела, но не я спрях, защото смятам също, че е много добре да изкара сега варицелата, докато е съвсем малка ...

Хич не е добре да я кара, аз чакам да разрешат ваксината и да я поставим, човек, изкарал Варицела, през целия си живот може да развие Херпес Зостер, дядо ми го кара преди 2 години и имам голям страх от това чудо, почти го бяха изпуснали, докато разберат какво е  Confused

Ами аз не смятам да се мъча да я предпазвам от всякакви хипотетични или реални болести. Просто не вярвам да успея. Но това си е моя гледна точка.

# 23
  • Мнения: 46 510
Не можем да ги предпазим от всичко, но и съзнателно да осъществяваме контакт с болни, конкретно за Варицела за мен е неприемливо, това бих направила за моето дете, за твоето ти си решаваш  Peace

# 24
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Това с херпеса за пръв път го чувам - може и да е вярно - не твърдя обратното, нашата лекарка, която спред моето скромно мнение е страхотна каза, че това, че в тази си възраст (в момента е на 3 и половина) я е преболедувал е много хубаво - това била единствената "препоръчителна" болест и организмът имал имунитет след това към въпросния вирус.
Според мен Ваче е права - ако не в яслата - то в градината ще боледуват или пък в училище... Моят син го пуснах на ясла на 2 години и полвона - не защото нямаше кой да го гледа, а за да знае какво е. Много му хареса въпреки моите притеснения, защото за въпросната ясла няма много ласкави отзиви - не е плакал изобщо и честно да си призная за 4 месеца е бил болен 2 пъти за по 3 дни с хрема и зачервено гърло. От октомври е на градина и заболяванията му заедно с варицелата ги броя на пръстите на едната си ръка. Така че освен до ясла или градина си е и до организъм.

# 25
  • Мнения: 2 978
Добре де Vache,

на мен лекарката и две три аптекарки (да е по- сигурно питах и други Wink ми казаха, че не е желателно да се дават имоностимулатори на деца под 3г.

Аз исках да купя точно този AD Liquide For Kids..обаче все ми говорят, че ако се дава преди 3-те годинки после свиквали и имунната им система ставала по- слаба без тях...направо съм в шах newsm78

# 26
  • Мнения: 7 384

Хич не е добре да я кара, аз чакам да разрешат ваксината и да я поставим, човек, изкарал Варицела, през целия си живот може да развие Херпес Зостер, дядо ми го кара преди 2 години и имам голям страх от това чудо, почти го бяха изпуснали, докато разберат какво е  Confused
Е,това го чувам за първи път.Варицелата изгражда траен имунитет,за цял живот.Преболедувалите от нея в много редки случаи боледуват от ХЕРПЕС ЗОСТЕР.Варицела в по-късна възраст е херпес зостер.Причинителят на двете е един и същ.Аз лично също предпочетох  децата ми да са в контакт за да преболедуват по-малки.Но май изместихме темата.

# 27
  • Мнения: 2 922
офф

"Заболяването се причинява от филтруем вирус, който прониква и се размножава в нервната система и по биологични свойства е идентичен с вируса на варицелата и затова се нарича варицелазостер - вирус.

Вирусът може да живее в организма с години наред без да е болестотворен /патогенен/ и в даден момент да се активира, предизвиквайки у възрастни херпес-зостер, а при контакт на болните с деца причинява варицела. "


"Заболяването се появява само при лицата, които са преболедували от варицела. "

# 28
  • Мнения: 7 640
Е,това го чувам за първи път.Варицелата изгражда траен имунитет,за цял живот.Преболедувалите от нея в много редки случаи боледуват от ХЕРПЕС ЗОСТЕР.Варицела в по-късна възраст е херпес зостер.Причинителят на двете е един и същ.Аз лично също предпочетох  децата ми да са в контакт за да преболедуват по-малки.Но май изместихме темата.
не си права изобщо
причинителят на варицелата е вирус, който след прекарването на шарката остава "заспал" в нервните сплитове. При подходящи условия, да не ги цитирам, се активира и човекът развива херпес зостер. Ако не си карал варицела, зостер не може да имаш.
А при неболедувалите възрастни без имунитет, варицелата си е шарка, понякога с усложнения.

# 29
  • Мнения: 2 978
офф

"Заболяването се причинява от филтруем вирус, който прониква и се размножава в нервната система и по биологични свойства е идентичен с вируса на варицелата и затова се нарича варицелазостер - вирус.

Вирусът може да живее в организма с години наред без да е болестотворен /патогенен/ и в даден момент да се активира, предизвиквайки у възрастни херпес-зостер, а при контакт на болните с деца причинява варицела. "


"Заболяването се появява само при лицата, които са преболедували от варицела. "

Мдаа...баща ми преболедува отново варицела...до онзи ден ни беше забранен достъпа до него..

При възрастните е много по- зле..не са пъпки, ами херпеси..ужасно е Cry

И на него му казаха, че доста дълго време организма се е борил, но най- накрая от преумората болестта е избила отново.

Общи условия

Активация на акаунт