Леля болна от Хепатит А!?

  • 3 037
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 468
Днес се обадиха от яслата и казаха, че една от лелите била болна от Хепатит А и да направим изследвания на децата си. Моето е още там, довечера ще го взема, но дали е възможно да се зарази от тази леля? Опасно ли е?! Какви са признаците? Направо ще пукна вече!!!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 530
А тази леля в същата група ли е? И коя е тази ясла?
Пиши на  www.e-placebo.com там ще получиш точен отговор от лекари.

# 2
  • Мнения: 5 468
А тази леля в същата група ли е? И коя е тази ясла?
Пиши на  www.e-placebo.com там ще получиш точен отговор от лекари.
Не съм разпитвала в коя група е лелята, предполагам, че е в нашата, щом ни казват. 61-ва ясла.
Писах там в този сайт, но те ще ми отговорят догодина..., а мен сега ми е притеснението.

# 3
  • Мнения: 46 436
В дира в "Медицина" или "Медицинска" ще ти отговорят веднага!
Като бях ученичка имахме болно момиче в класа и никой друг не се зарази, стискам палци всичко да е наред при Гери  Praynig

# 4
  • Мнения: 2 332
В И-нет намерих това:
Цитат
Хепатит   A

Хепатит А (HAV) се предава по въздушно-капков и чревен път. Острата фаза на HAV обикновено продължава от 4 до 6 седмици със или без жълтеница, умора и увеличен черен дроб. През тази фаза у лицата с Човешки Имунодефицитен Вирус (ХИВ) обикновено се наблюдава значително спадане на броя на Т-клетките, който се възстановява до 6-12 седмици след инфекцията. HAV се изчиства от тялото обикновено след 6 седмици. Обикновено са необходими месеци за възстановяване от остър HAV.
  - още има тук и тук
Успех и пиши какво е станало!

# 5
  • Мнения: 5 468
Никол, мерси за идеята, хич не помислих за дира. Пуснах и там темата, да видим. Уфффф... вече ми писна ooooh!

# 6
  • Мнения: 5 468
В И-нет намерих това:
Цитат
Хепатит   A

Хепатит А (HAV) се предава по въздушно-капков и чревен път. Острата фаза на HAV обикновено продължава от 4 до 6 седмици със или без жълтеница, умора и увеличен черен дроб. През тази фаза у лицата с Човешки Имунодефицитен Вирус (ХИВ) обикновено се наблюдава значително спадане на броя на Т-клетките, който се възстановява до 6-12 седмици след инфекцията. HAV се изчиства от тялото обикновено след 6 седмици. Обикновено са необходими месеци за възстановяване от остър HAV.
  - още има тук и тук
Успех и пиши какво е станало!
Благодаря ти, прочетох  го това Sick. Щеше ми се да разбера, какви са шансовете от заразяване, ама нейсе... явно е божа работа, дето се вика.

# 7
  • Мнения: 1 113
Ауу, много гадна работа! Стискам палци всичко да е наред при вас!
В групата на дъщеря ми едно детенце се разболя от вирусен менингит, та знам какво притеснение ти е на главата!

# 8
  • София
  • Мнения: 1 352
Аз съм боледувала от хепатит А. Наблюдавай за безпричинно повишане на температурата и потъмняване на урината. Имай предвид, че инкубационни период е около месец и симптомите няма да се появят веднага ако се е заразило детето. Във всяка лаборатория правят тестове за хепатит, заведи Гери ако си притеснена.

# 9
  • София
  • Мнения: 725
Ох, разбирам как се чувстваш  и ти съчувствам  Hug

Само за твое успокоение ще ти кажа, че аз три пъти съм имала много близък контакт  със заразени с хепатит А (съученик на едни чин, отбора по плуване - целия отбор се разболя без мен, много близка колежка от университета с която бяхме постоянно заедно)и нито веднъж не съм се разболяла!

Дано се разминете!!!!!!!!!!!!!!!!

# 10
  • Мнения: 5 468
Аз съм боледувала от хепатит А. Наблюдавай за безпричинно повишане на температурата и потъмняване на урината. Имай предвид, че инкубационни период е около месец и симптомите няма да се появят веднага ако се е заразило детето. Във всяка лаборатория правят тестове за хепатит, заведи Гери ако си притеснена.

Как се лекува? Ще я заведа, само да ида да я взема довечера и да видя, какво ще ми кажат лелките там.

# 11
  • Мнения: 5 468
В групата на дъщеря ми едно детенце се разболя от вирусен менингит, та знам какво притеснение ти е на главата!
Confused много ме е страх от такива болести.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 352
За възрастни се правят вливания с глюкоза венозно, и се пият антибиотици, но за толкова малко дете честно да ти кажа не зная. Аз се разболях от хепатит когато детенцето ми беше на 2 месеца и умрях от страх да не съм го заразила, затова разбирам добре страха ти!
Първо направи изследванията, не мисли най-лошото веднага!
Стискам палци.

# 13
  • Мнения: 306
Сигурно се чувстваш ужасно.
Снощи в Новините чух, че са зачестили случаите на хепатит А и са открили безплатен телефон за информация - 0800 11155.
Успех и дано детенцето ти не се разболее! Praynig

# 14
  • София
  • Мнения: 337
Сигурно се чувстваш ужасно.
Снощи в Новините чух, че са зачестили случаите на хепатит А и са открили безплатен телефон за информация - 0800 11155.
Успех и дано детенцето ти не се разболее! Praynig

и аз щях точно това да кажа.
В имунизационния кабинет на бул- Янко Сакъзов № 26 има някаква промоция на ваксините срещу хепатит А и втората доза е безплатна. Според мен докато чакате инкубационния период няма причина да не се ваксинирате.

Дано да ви се размине Hug

Къде е въпросната градина newsm78

Общи условия

Активация на акаунт