Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Бургас

Купих от Метро готов замразен микс от плодове и сега искам да ги жалирам, но как ?
Цитирай

София

Какво по-точно искаш да направиш с плодовете - да украсиш торта, да направиш крем, друго?
Цитирай

Бургас

Просто искам да ги жалирам пък идея си нямам как да го направя. Яла съм таково нещо във високи чаши.
Цитирай

София

Най-лесно е:
1. да нарежеш полдовете на парченца (по-едрите плодове),
2. да ги сложиш в чаши или купички,
3. да разтвориш желатин в хладка вода (1 кафена чашка вода на 10 грамажелатин),
4. да изчакаш желатина да набъбне,
5. да го затоплиш малко, докато стане на прозрачен сироп (да не завира в никакъв случай),
6. да смесиш разтвореният желатин със сок от компот, захарен сироп, бяло вино или каквото там решиш в съотношение 10 гр. желатин за 500 мл.течност.
7. да залееш плодовете
8. да прибереш в хладилника или във фризера докато стегне желатина,
9. да ядеш с удоволствие.
Цитирай

София

Браво, Рая!
Само две уточнения от мен - в т.6 - общо течността трябва да стане 500 мл., т.е. приспадни количеството течност, в което си разтворила желатина. И друго - някои плодове като ананасите не стават за желиране - разрушавали структурата на желатина  newsm78
Цитирай

Бургас

Отивам да жалирам и после ще си хапвам сладко мерси Very Happy
Цитирай

София

И друго - някои плодове като ананасите не стават за желиране - разрушавали структурата на желатина  newsm78

Това не съм го чувала. Не ми се вярва да става така, но знам ли. Ти пробвала ли си?
Благодаря за уточнението за грамажите.
Цитирай

София

Това за ананаса не е така- желирам компот от ананас по4ти всяка седмица Smile
А ти какъв микс си купила от Метро?? 4е аз за ягодовото перфе на Сладка Хапка ползвам замразени плодове, ама в Била нещо ве4е няма нито малини, нито ягоди и нямам резервен вариант..
Цитирай

София

след като научи как се правят, редно е да знаеш и как се пишат - ЖЕЛИРАНИ, ЖЕЛИРАМ, ЖЕЛАТИН!
а не жАлирам, жАлирани!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.