Малко ли са 450гр наддаване за края на четвърти месец

  • 879
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 132
Здравейте,мами Simple Smile
Съжалявам, че нямам време да се поразровя за повече инфо и се надявам да споделите опит.
Малко ли е това при положение, че предните 3 месеца наддаваше по 1кг и в края на четвъртия наддаде 450гр. и е 8 кг, защото според педито трябва да са минимум 600 и затова да включваме пюрета. newsm78 newsm78 newsm78
Разликата е, че последния месец се кърмихме само от едната гърда - възможно ли е да не му е достатъчно? Иначе издържа само по 3 часа между кърмене, но пък е спокоен и усмихнат през другото време. Нормално ли е още да кърмя на 3 часа по 6 пъти?
Знам, че ще ми помогнете Hug

# 1
  • Мнения: 272
Ами по всички стандарти сте малко с наднормено тегло, а и минимум /ако изобщо може да се каже това/ наддаване след 3 м е 200 грама.
Както и друг път съм споделяла, тия педита са  #2gunfire #2gunfire #2gunfire, включително и моята. Затова изобщо не я слушам ами проверявам всяко нещо по сто пъти. Недей да почваш пюретата, изчакай поне месец.

# 2
  • Мнения: 337
Бъди спокойна gally
Моя син след 4 месец наддаде 350 грама и беше 6700 Joy не започнах да го дохранвам и не се притесних особенно нали детето е щастливо и усмихнато не плаче от глад това е най-важното  Laughing Все пак човешкото тегло не се мери на кило  Rolling Eyes Не може всички да са еднакви  Grinning
А наистина всички педита или повечето са за  #2gunfire защото всичко слагат под общ знаменател, а като чуят че само си кърмиш детето си мислят, че със сигурност е недохранено, което е абсолютня глупост  #Crazy

# 3
  • Мнения: 1 288
ние в края на 4 сме 6кг   Mr. Green  аз отдавна трябва да съм почнала да я захранвам, ако се водя от това. можеш да видиш в лентичката как върви наддаването. само на кърма сме.
какви пюрета, по-хранително от кърмата няма. добре, че нашият педи си работи по западната система и не бърза със захранването.
правилно ти е казала веси- щом си е весело детето, пълни памперсите, играе, значи няма проблем.
аз доколкото знам първите 3 месеца нормата е 750гр на месец, после пада до 450гр на месец.
така че това са бели кахъри, не се тревожи излишно.  Peace

# 4
  • Мнения: 1 427
Не са малко!Моята дъщеря след втория месец наддаваше по около 500 грама.

# 5
  • Мнения: 1 771
Много си е добре даже. Хич не й се връзвай. Детето ти добре наддава и на килограми е добре.

# 6
  • Мнения: 250
според мен НЕ, моят бебо беше наддал 300 гр и на следващия компенсира

# 7
  • Мнения: 6 472
Мойто и първите месеци не качваше по толкова много Joy Това са си цели 450 гр. Как ще са малко! Ти просто си свикнала с първоначалните темпове и сега това ти се струва малко. Не е малко - просто в началото е било в повече Mr. Green

# 8
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Разликата е, че последния месец се кърмихме само от едната гърда - възможно ли е да не му е достатъчно? Иначе издържа само по 3 часа между кърмене, но пък е спокоен и усмихнат през другото време. Нормално ли е още да кърмя на 3 часа по 6 пъти?
Знам, че ще ми помогнете Hug
Момичетата са ти казали вече, че наддаването е нормално Grinning Но мисля, че си задаваш уместни въпроси. Съвършено нормално и естествено е за този етап бебето да се кърми и много по-често, през два часа дори. Три часа $издържане$, ако са издържане (т.е. ако детето започва да дава сигнали за глад по-рано, макар и без да е особено настоятелно) са голям интервал. Хубаво е да се следят сигналите на бебето, също както е било през новородения период. Предлагането и на двете гърди на всяко хранене си е все така важно, както и по-рано - бебето е достатъчно голямо и може само да прецени има ли или няма нужда от още малко десерт, така че можеш да разчиташ изцяло на него. Твоята работа е просто да не забравяш да предлагаш и втората, а то ще си вземе колкото му трябва или просто ще откаже Grinning По този начин ще си съвсем спокойна, че детето наддава и се храни точно колкото е нормално индивидуално за него на този етап от развитието му Grinning

# 9
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
"Прасенцата се измерват в килограми, децата - на ръст и обиколка на главата"
Но явно и моето е към прасенцата hahahaВиж лентата. Килограмите са от вчера.

# 10
  • Мнения: 695
не са малко даже ми се вижда нормално защото  и ний надавахме по толкова да 5 месец Peace

# 11
  • Мнения: 132
Благодаря ви за отговорите!

Предлагането и на двете гърди на всяко хранене си е все така важно, както и по-рано - бебето е достатъчно голямо и може само да прецени има ли или няма нужда от още малко десерт, така че можеш да разчиташ изцяло на него. Твоята работа е просто да не забравяш да предлагаш и втората, а то ще си вземе колкото му трябва или просто ще откаже Grinning По този начин ще си съвсем спокойна, че детето наддава и се храни точно колкото е нормално индивидуално за него на този етап от развитието му Grinning
Хедра, въпроса е там, че аз го кърмя от месец насам само от една и съща гърда - по здравословни причини. Затова няма как да предложа втора и това ме притеснява. А искам да продължавам да си го кърмя.

# 12
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Това уточнение беше важно Grinning
В такъв случай може би ще е удачно да опиташ просто да му предлагаш малко по-често. Не се притеснявай за това, че кърмиш само от едната гърда - и мамите на близнаци така правят, пък се справят съвсем успешно Grinning Просто в тези случаи е важно гърдата да получава стимулация според нуждите на бебето, дори това да означава да кърмиш по-често от това, което виждаш при други майки и бебета - нали знаеш, че важащи за всички правила за честотата няма. Щом искаш да продължаваш да кърмиш, а бебе си иска да суче - няма нещо, което да ви пречи да го правите толкова дълго, колкото имате желание Hug

# 13
  • Мнения: 3 089
и аз да те успокоя.
и само да споделя, че кърмя нашата маймуна, която тъкмо започна 6-ти месец, 7-8 п./ден. така че вашите 6 кърмания не са проблем. явно има деца, които искат да хапват по-начесто и по-малко и други, които ядат по-рядко, но повечко.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 936
И аз мисля, че 450 грама не са малко. Особено като се има предвид колко е наддало първите три месеца. И ние сме само на кърма, а в края на третия месец беше наддала 600 грама, сигурно и сега в края на четвъртия няма да е наддала много. И на мен педито ми каза да захранвам, аз лъжа, че давам пюрета и сокчета, пък си правя каквото знам  Wink

Общи условия

Активация на акаунт