Кърмите ли децата си над 1 година?

  • 2 066
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 549
Кърмите ли децата си над 1 година?
Какви проблеми срещате и как ги решавате?

# 1
  • Мнения: 6 243
да
не срещам проблеми, по-различни от кърменето на дете под 12 м. Не си позволявам дълги отсъствия без детето, ама май не ми е проблем и това.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 901
Кърмите ли децата си над 1 година?
Какви проблеми срещате и как ги решавате?

Хари, може би ако напишеш, какви са ти съмненията/колебанията за кърмене на дете над 1 г. ще ти се дадат по-адекватни/конкретни отговори. Просто така зададен въпроса ти изглежда страшно общ и с нищо не подтиква към откровения.

# 3
  • Мнения: 1 586
Да, безпроблемно Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 427
Кърмя.За сега безпроблемно.Нощното кърмене малко ме изнервя,но това не е проблем на кърменето над 1 година-то датира от 4-ия месец!

# 5
  • Мнения: 549
Моите проблеми са: невъзможността да отсъствам повече от няколко часа, кърмене на публични места, мнението на хората. Бих имала полза ако споделите вашия опит.

# 6
  • Мнения: 2 220
Бих кърмила над 1 годинка на детето ми, но мисля, че кърмата няма да е основна храна за него, за да се налага да го кърмя на обществени места. Мнението на хората изобщо не ме интересува, още сега все по-често ми задават въпроса "Ама ти още ли го кърмиш?! Rolling Eyes" Ами да, кърмя го. За невъзможността да отсъствам повече от няколко часа - бих ти казала същото като на първия въпрос. Следващата пролет смятам да тръгва на ясла, а аз на работа и ако изобщо го кърмя, ще е само сутрин и вечер.

# 7
  • Мнения: 980
Кърмя. Отсъствам за 2-3 часа максимум, че иначе се затъжвам; не кърмя вече на обществени места - Габи не иска. Общественото мнение - не ме интересува с изключение на близките хора.  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 2 959
Разбира се и то с много по- голямо удоволствие отколкото в началото. Нощем, денем все се кърмим. Hug

# 9
  • Мнения: 1 427
След 1 година по-често кърменията са доста разредени-напр.сутрин,вечер и евентуално нощем.Това означава,че ще имаш повече свободно време и кърменето на публични места отпада,за хората навън-няма да има по особено мнение като не те виждат да кърмиш публично.Но това е само в случай,че кърмиш 2-3 пъти на ден.В нашия случай не е така-като новородено бебе е моята щерка-кърмим се повече от 10 пъти на ден,включително и нощем.На вън се кърмим също-не ме притеснява този факт изобщо(нито пък щерка ми Mr. Green)и го правим поне 3 пъти.Мнениета на хората не ме интересува-до сега никой не е дръзнал да направи забележка или пък да се изкаже негативно.Рядко ми се налага да отсъствам по-дълго време-така,че това не е проблем за нас.Това е в общи линии-проблеми не срещаме Sunglasses

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Кърмя, та пушек се вдига Laughing
Навън не кърмя отдавна, защото той не си иска - тича като кон smile3540, не се сеща са това.
Хорското мнение като цяло не ме касае особено, пък и е крайно време да бъдат променени обществените нагласи - защо не от нас?
С отсъсътвието - никакви проблеми, и по 3 дни е стоял с баба и дядо, без изобщо да се сети за "циииии" Mr. Green

Какво ме притеснява:
- Че превърна кърменето в "патерица".Когато му се спи - циии, когато му е скучно - циии, когато е тъжен - циии.Понякога ми писва...Но се надявам да отмине...
- Че никога няма да се откаже доброволно, все някога ще трябва да го побутна, а не ми се щеше...Страхувам се да не се травмира, като е по-голям Rolling EyesЕ, храня още надежди за естествено отбиване, но не така големи както някога - просто виждам, че на година, и половина, и на две почти - човекът все си иска, и то редовно и настоятелно!

Ей това са моите притеснения Confused

# 11
  • Мнения: 127
Разбира се и то с много по- голямо удоволствие отколкото в началото.

И при мен е така! Плюс факта, че имам доста от "притесненията" на Белинда:

- Че никога няма да се откаже доброволно, все някога ще трябва да го побутна, а не ми се щеше...Страхувам се да не се травмира, като е по-голям Rolling EyesЕ, храня още надежди за естествено отбиване, но не така големи както някога - просто виждам, че на година, и половина, и на две почти - човекът все си иска, и то редовно и настоятелно!

Ей това са моите притеснения Confused

А и наистина ме тормози отношението на домашните, но вече знам, че това е единственият начин ние двечките да си бъдем заедно и това ми стига  Blush

# 12
  • Мнения: 854
Кърмим се Simple Smile Само че само вечер, еветуално през нощта и сутрешното даже го пропускаме нещо Rolling Eyes Съответно навън не се кърмим отдавна, а що се отнася до хорското мнение - единствените, на които поради незнайни причини кърменето им пречи са свекитата, останалите роднини или ме подкрепят, или поне не ми се бъркат. А на случайни хора рядко казвам, че кърмя, само ако стане въпрос. Т.е проблеми реално с околните нямам Peace

# 13
  • Мнения: 250
Все още се кърмим. Няма проблеми, защото го кърмя само вечер. вече заспива с тати и не се къмим за заспиване, но росле си го наваксва през ноща, това най- много ме мори- честите будения.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 121
О, кърмим се, и още как! Абсолютното олеснение при никнене на кътници - бебка 2 седмици беше само на кърма и 100-тина гр. общо друга храна. Обществено мнение - на когото кажа ми се радва и ме обявява за майка-героиня, само майка ми се опитва да ми обяснява, че вече не било полезно, но го преглътна. И аз си мислех, че с кърменето навън е свършено, но преди седмица го правихме и нямаше проблем (освен едно много кресливо детенце Twisted Evil) и никой не разбра. Положителното в цялата история е, че бебка отказа биберона и с приспиването с баба си няма проблем - на ръце все пак, но нали заспива  Wink

Общи условия

Активация на акаунт