Чакаме бебе за края на април- каква количка?

  • 2 278
  • 26
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 398
Мамита ,моля ви дайте съвети каква количка да вземем за бебо ,че нещо съвсем се обърках.За какво да гледам.Чакаме бебо  живот и здраве края на април .Зная ,че трябва да е комбинирана ,тъй като в началото само ще спи и ще е в легнало положение  и не ми трябва зимен кош ,нали?А ще трябва ли да му взимаме кошница ?Казаха ми ,че за лятото нямало да ми трябва.Аз нещо много искам триколка ,но още се чудя.Иначе за Кенгуроо си мислехме ,но нещо май е тежичка .Добре е коша да се обръща,че тук във Варна доста си подухва.
Благодаря ви предварително Hug

Последна редакция: вт, 04 апр 2006, 21:33 от salina

# 1
  • Мнения: 5 228
Няма да ти трябва зимен кош. Кошница ще ти трябва със сигурност, ако имате кола - всички други начини за возене на бебе в кола са опасни.

# 2
  • Мнения: 136
Виждам, че и от количка се интерисуваш Laughing. Ще си позволя малко съвети. Първо, гледай да е сравнително лека, защото във Варна както знаеш нищо не е съобразено с факта, че майките все пак трябва да извеждат бебетата си в колички - стълби, високи тротоари, паркирани коли и т.н. Триколките са по-трудни за управление, особено на завои, иначе са яки, съгласна съм! По повод вятъра и духането му Simple Smile - по-добре е дръжката на количката да може да се обръща, а не самия кош. Много е лесно и често се ползва наистина! Кенгуро не е добре да се ползва преди 2 месец, а и лятото съм се сварявала с него. Само си представи - бебето отпред, а отзад раница пълна с млека, пюрета, дрехи и мн.др! Кошче за кола - чак след като се научи да седи - 6-9 месец, зависи от детето. По рано не е желателно! Ние имахме количка Чиполино, която си имаше и порт-бебе. Много е удобно така - взимаш порт-бебето от количката и местиш бебето в колата(но трябва да го пазиш много), вкъщи, в магазина... Кошът се ползва много за кратко.Ами това е за сега! Ако имаш още въпроси - насреща съм!

# 3
  • Мнения: 5 228
Кошче за кола - чак след като се научи да седи - 6-9 месец, зависи от детето. По рано не е желателно!

??? Кошчетата за кола се използват от раждането на детето и нямат никакво отношение към умението му да седи.

# 4
Здравей мамче,
най- добре е да си вземеш комбинирана количка с въртяща се дръжка, да има големи гуми, за да можеш по-лесно да "преодоляваш препядствията" по пътя.
Гледай да не е по-тежка от 10-ина кила, защото и бебчо е поне 3-4 + аксесоарите ще стане много тежка. "Порт бебе" няма да ти е необходимо но ако често го возите в кола- най-добре взамете кошница(ние ползвахме такава още от 50-я ден и на Жорко му беше много удобно в нея)
Не е нужно да е много скъпа, защото и количка от200-на лева  не отстъпва на скъпите марки.
Чакме 'Снимки" на бъдещето БЕБЧЕ.

# 5
Здравей мамче,
най- добре е да си вземеш комбинирана количка с въртяща се дръжка, да има големи гуми, за да можеш по-лесно да "преодоляваш препядствията" по пътя.
Гледай да не е по-тежка от 10-ина кила, защото и бебчо е поне 3-4 + аксесоарите ще стане много тежка. "Порт бебе" няма да ти е необходимо но ако често го возите в кола- най-добре взамете кошница(ние ползвахме такава още от 50-я ден и на Жорко му беше много удобно в нея)
Не е нужно да е много скъпа, защото и количка от200-на лева  не отстъпва на скъпите марки.
Чакме 'Снимки" на бъдещето БЕБЧЕ.
 TОва съм аз m=GogoLidka

# 6
  • София
  • Мнения: 2 298
Виждам, че и от количка се интерисуваш Laughing. Ще си позволя малко съвети. .........Кенгуро не е добре да се ползва преди 2 месец, а и лятото съм се сварявала с него. ..... Кошче за кола - чак след като се научи да седи - 6-9 месец, зависи от детето. По рано не е желателно! Ние имахме количка Чиполино, която си имаше и порт-бебе. Много е удобно така - взимаш порт-бебето от количката и местиш бебето в колата(но трябва да го пазиш много)...........Кошът се ползва много за кратко....

Жената пита за количка марка Кенгуроо, а не за кенгуро за бебе .... Нямам мнение за тази марка колички, дано други мами да се включат, но със сигурност няма да ти трябва зимен кош. Вземи комбинирана количка, бебо като за начало ще е в легнало положение, а докато дойде зимата ще започне да седи. За марка - зависи от финансовите ви възможности, но гледай да е лека и дръжката да се обръща, в началото легналото бебе ще трябва да е срещу тебе. После като започне да седи, ще му е по-интересно с лице напред и да си разглежда. Задължително гледайте дали сгъната ще влиза в колата ви, не знам дали сте с асансьор където живеете и на кой етаж сте, но ако имате такъв количката трябва да може да влиза и в него.
За кошницата за кола категорично не съм съгласна с горното твърдение. Какво значи чак след като се научи да седи детето и по-рано от 6-9 месеца не е желателно? Магурка, ти май не си наясно със смисъла на тези кошници...Тези кошници по цял свят са задължителни и бебе от родилния дом не се изписва, ако при извеждането му от болницата не се сложи в колата в кошница. Те са важни заради сигурността на бебето в автомобила, кошницата е от 0 месеца до 13 кг., което ще рече от раждането до около една година. После вече има столчета за кола...Порт-бебето е удобно за пренасяне на детето, но не може да замени кошницата за кола!!!

# 7
Здравейте и от мен,
Дъщеря ми е родена на 29.04 и определено няма да имате според мен нужда от зимния кош, защото ако количката има напълно легнало коша е безмислен. Аз така и не използвах коша първия път(за кака ни). Втория път, тоест сега взех втора употреба на Cangaroo- триколката им и съм общо взето доволна, тя е комбинирана и става и като стол за кола, след обаче опрделена възраст. Големите и помпащи гуми според мен са предимство и зиме и лете никакъв терен няма да им се опъне. Относно кошницата, много е добре човек да я има, защото е най-сигурния и удобен начин за пренос в кола поне до 6 месеца(ние я ползвах ме до 7 1/2), много съм доволна от нашата.
Успех, леко раждане и дано съм помогнала.  bouquet

# 8
  • Мнения: 55
Аз родих през април м.г. и имам/х Кенгуру круизер - триколката с големите гуми. Много съм доволна че е много високо проходима- минава на всякъде, дори и в сняг. Изпробвана е и бих казала че е в много добро състояние все още! Кошът й се върти, дръжката също и др. екстри. Но големите гуми и предното въртящо колело е най-големият й плюс, защото се управлява лесно. Е, вече си купихме и лятна количка, защото Кенгуру тежи 14 кг. , а плюс бебе 9 кг. и плюс багажа.... стават множко килограмите. Като за начало е добър избор.

# 9
  • Мнения: 136
??? Кошчетата за кола се използват от раждането на детето и нямат никакво отношение към умението му да седи.
 
 
 
По повод кошчето за кола.....Извинявам се, грешката е моя! Говорех за столче за кола! Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 2 896
Щом питаш специално за Кенгуру, според мен ще ти е удобна Dayana http://www.cangaroo-bg.com/, първоначално ще можеш да я използваш във вида, в който е на снимката, а после, когато бебчо стои седнал, се обръща да гледа напред. Същия модел го имат и Чиполино, от каталога за 2006, модел Пуки, ама е 230 лв, а Даяната е 180 в Пакостник, и според продавачките там тя е по-качествена от Чиполино, въпреки, че е с 50 лв по-евтина. И двете са почти идентични с Инглезина Зиппи.


Последна редакция: пт, 07 апр 2006, 09:05 от Гуш

# 11
  • sofia
  • Мнения: 8 932
Да- това е идеалния вариант. Подобен вариант беше Чиполино Венеция. Кош и после става лятна направо. Тази определено изглежда по-добре от чиполиното

# 12
  • София
  • Мнения: 2 896
Само да добавя,преди малко се обадих в магазина на Кенгуру в Илиенци да питам колко тежи Дайаната, защото искам да я купя, та количката е 9 кг...

# 13
  • Мнения: 7
Приятелят ми работи точно в този магазин на Илиянци, във фирма Мони Трейд ООД...та ако искаш някаква информация за която и да е количка на фирма Cangaroo може да се обърнеш към нас.Ще ти помогнем с удоволствие.Сега при тях пристигнаха и новите модели.Ние си избрахме модела Victoria тежи 10кг.Този модел го няма в сайта на фирмата, той не е променян от две години. Утре ще ви покажем и снимка.

# 14
  • Мнения: 169
Момичета, ще съм ви много благодарна, ако някой ми разясни разликата между "комбинирана количка" и "количка с летен и зимен кош". Винаги съм си мислела, че зимният кош е просто.. легналият вариант за новородени. Терминът ми е на 22 май и имам същата бърканица от въпроси в главата си  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт