Относно стерилизирането и замразяването на кърма

  • 5 525
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 503
Момичета,Аз съм от скоро майка и съм малко затруднена.Оказа се ,че имам доста кърма и трябва да се изцеждам.Не ми се иска да изхвърлям кърмата,защото мисля ,че е така да се каже "ценност".Ако някой може да ми каже как да я стерилизарам(за колко време,защото нямам стерилизатор и незнам дали си струва да купувам за сега)и дали се продават някакви специални шишенца за съхранение newsm78.Благодаря предварително Hug

# 1
  • Мнения: 992
ами не не я хвърляй кърмата знам че на авент продават специални кофички за съхранение на кърма достатъчно е да стерилизираш кофичката и замръзяваш кърмата мисля че издържа до месец замразена но ако бъркам по опитните мами ще ме поправят

# 2
  • Мнения: 2 663
Аз замразвам в чашките на авент,купих си ги от една аптека,преварявам ги и слагам чашката директно на помпата.В камерата на хладилника може да изкара 3 месеца така,а във фризер до 6

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Кърмата си е стерилна по природа и не се нуждае от допълнителна стерилизация.Това, което ти трябва е :стерилизирана помпа/ако не цедиш ръчно/, чисто шише, специални пликчета/контейнери/ за замразяване на кърма или обикновени пликчета за фризер, които да врътваш в микровелето за по 30 секунди.Аз ползвах обикновени пликчета.Изипваш кърмата вътре, завръзваш на възелче, слагаш едно лейкопластче с дата и грамаж и във фризера.Ако поддържа -18 може да седи там 6 месеца.Иначе - само 3.

# 4
  • Мнения: 6 243
Само да допълня: за замразяване могат да се ползват още празни бурканчета от бебешка храна или други малки бурканчета, измити, преварени или стерилизирани. За стерилизация може да се използва един от многото начини: във вряща вода, в стерилизатор, в МВ... В някои аптеки има и стерилни чашки за урина, те също стават.

# 5
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Искам да попитам нещо.Понеже като се цедя почти нищо не изцеждам,а не ми се хвърля,мога ли да събирам(да смесвам)от няколко цеденета кърмата и после да му я давам?

# 6
  • Мнения: 3 929
Аз лично стерилизирам бурканчета от детски храни във вряща вода, където сипвам кърмата и я замразявам във фризера. Понякога, когато не успявам да напълня бурканчето, го допълвам с кърма, изцедена след това, така че няма проблем със "смесването".

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Аз лично стерилизирам бурканчета от детски храни във вряща вода, където сипвам кърмата и я замразявам във фризера. Понякога, когато не успявам да напълня бурканчето, го допълвам с кърма, изцедена след това, така че няма проблем със "смесването".
В указанието към помпата на Авент пише да не се допълва в съда за замразяване кърма след самото замразяване. Нямам представа какъв е смисъла.

# 8
  • Мнения: 60
Искам да попитам нещо.Понеже като се цедя почти нищо не изцеждам,а не ми се хвърля,мога ли да събирам(да смесвам)от няколко цеденета кърмата и после да му я давам?
Аз събирах кърмата от неколкократно цедене, но в рамките на деня, като междувременно държах бурканчето с кърма в хладилника. След като се напълни или събереш желаното от теб количество можеш да я затоплиш на водна баня и да му я дадеш. Аз лично след това я пъхах във фризера с надпис - дата и количество.
Относно събраното количество в бурканчето: от личен опит достигнах до извода, че е по-добре да събирам по-малко количество (между 50- 100 мл) и така да замразявам бурканчетата, отколкото по 200 и после като я размразя да хвърля половината Sad

# 9
  bouquetМили майки,защо вместо да се чудите как да замразявате излишното количество кърма,което отделяте не се обадите на нашите тел.23-10-50 и 822-09-30.Това са тел. на Банката за майчина кърма.В момента ние набираме нови донорки.С този си жест вие ще направите още една майка на болно бебе щастлива и още една грейнала детска усмивка ,освен това ще се подпомогнете финансово.Предварително ви благодаря.Очаквам ви.  bouquet

# 10
  • Мнения: 60
И аз се замислях да давам кърмата си на Банката за майчина кърма, тъй като в началото цедях по 800-1000 гр. на ден. Не го направих и се оказа, че съм постъпила добре. В последствие имах много трудни дни на безмлечие и именно замръзената кърма ми помогна да си дохранвам бебето без да прибягвам към АМ. Сега вече запасите са ми на изчерпване а аз отново преживявам "млечна криза" Cry

Общи условия

Активация на акаунт