Проблем при бебе хранено с Хип

  • 8 871
  • 16
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 120
Здравейте! Бебо е на 2 месеца и от раждането е на Хип комбиотик. Нещата обаче станаха много сериозни. Това мляко много му подува стомаха, има мноогоо газове, уригва се по 5-6 пъти задължително! Когато се наяде и започва да се напъва и го свива стомаха.корема му къркори.  Едва заспива. Спи много неспокоен. Казаха ми, че газовете са от Лактозата. Взех му капки абоколикен- с ензима Лактаза за да спрът газовете. Ефект имаше, но шишенцето свършва за няколко дни а струва 20 лв. Педиатъра ми каза да взема Хип Комфорт( с намалено съд. На лактоза ). Вече давам от него на отново се напъва щ чак до зачервяване.! Акото му вече е зелено и мирише на развалено. Някой има ли идея как да постъпя. Дали да не сменяме Хипа изцяло?!?

Последна редакция: вт, 29 дек 2015, 13:46 от chochi1616

# 1
  • Мнения: 92
Ами поискай консултация с гастроентеролог,може да е алергия към белтъка на кравето мляко .

# 2
  • Мнения: 1 048
 Thinking да не би да се "нагълтва" с въздух? т.е. биберонът да е с голяма дупка или проследете наклона на шишето (винаги да има мляко да не сръбва въздух)

# 3
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Ами поискай консултация с гастроентеролог,може да е алергия към белтъка на кравето мляко .

 Peace

Педиатърът да не се прави на всезнаещ,а да ви даде направление за гастроентеролог.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 36 597
Има и други педиатри, защо не потърсиш второ мнение?

# 5
  • Мнения: 3 841
Това с газовете и къркоренето не са ли колики...Бебенце беше наа смесено хранене и му давах от това мляко,защото е с пробиотици и отделно всякакви капки против колики.Веднъж рших и аз да сменя млякото на Лактана и резуктатът беше същият и пак си минах на Хип.При нас къркоренето и присвиването продължи до към 4,5 м. След това минахме изцяло на АМ и няма проблеми.
Все пак ако се притесняваш много се консултирай със спецуалуст,както са те писъветвали мамите.Биогайа даваш ли?

# 6
  • Мнения: 6 547
смених няколко марки мляко, докато нацеля кое понася на детето. в родилното ги бяха захранили с хип. последно се спрях на аптамил.
за коликите давах биогайя и лактаза (търговското наименование беше “колийф“).
от хип се засилваха коликите и се запичаше, но чак зелено в пелените не съм откривала.
при алергия към белтъка педиатърът ми беше казал, че остава неразградено мляко (като бели топченца/парцалчета) в изпражненията и ме предупреди да следя за това.

# 7
  • Мнения: 11 333
При алергия към белтъка си има направо слуз с кървави жилки, бебето е със зачервени бузки.

Зеленото може да е от претопляне или охлаждане на детето.

Аз бих сменила млякото, но плавно.  Peace

# 8
  • Мнения: 3 841
Зеленото най- вероятно е от Хип Комфорт.При тези млека,както и от другите марки,примерно Нан Сензитив може да става зелено акото,заради съдържанието на желязо...Така съм чувала.Белите топченця са несмляни мляко,което мисля,че е нормално при незряла хран. с- ма.Ам не ае усвоява наптлно като кърмата...Вярно е,че на всяко бебе муоинася различно АМ, но не трябвя да се сменя многи често май.
А може просто да го изрсте- дано стане така Peace

# 9
  • Мнения: 6 547
по мое време масово се говореше, че не трябва да се сменя марката ам, че се отразява зле на храносмилателната система на детето, че ако все пак се сменя отначало трябва да се миксира новото мляко със старото и т.н.
когато попитах неонатоложката от родилното, тя доста се развесели и каза, че най-вероятно е поредният маркетингов трик на някой производител на мляко и че нямало такова нещо. каза да пробвам смело, докато видя кое ам е за моето дете.

# 10
  • Мнения: 120
Ами чудя се шишетата който ползвам са на Авент натурал. Като яде се чува едно цокане. 135 гр. Ги изпива на един дъх и в това време стомаха му полудява. Чува се в цялата стая. Дали не  е от бързото хранене ?

# 11
  • Мнения: 1 817
На мен ми се струва, че бързо си изпива количеството. Случвало се е, при разтеглена биба, детето ми да повърне. Иначе симптомите описват и колики!

# 12
  • Мнения: 120
На мен ми се струва, че бързо си изпива количеството. Случвало се е, при разтеглена биба, детето ми да повърне. Иначе симптомите описват и колики!

Какво значи разтеглена биба ?

# 13
  • Мнения: 3 841
Предполагам,че биберонът ти е с една дупка нали?На нас ни помагаше Биогайа и масажчета PeaceПравех често масажчета на коремчето,за да излизат газовете.Ако мислиш наистина,че е от млякото можеш да пробваш и друго.Принципно ХИП и Лактана са с "про" и "пре"биотици...На всяко дете му понася добре различно мляко.Но на мен ми приличат на колики.Педиатърът ти отхвърли ли тази възможност?Обсъдихте ли го?Показа ли ти как се правят масажи?

# 14
  • Мнения: 120
Предполагам,че биберонът ти е с една дупка нали?На нас ни помагаше Биогайа и масажчета PeaceПравех често масажчета на коремчето,за да излизат газовете.Ако мислиш наистина,че е от млякото можеш да пробваш и друго.Принципно ХИП и Лактана са с "про" и "пре"биотици...На всяко дете му понася добре различно мляко.Но на мен ми приличат на колики.Педиатърът ти отхвърли ли тази възможност?Обсъдихте ли го?Показа ли ти как се правят масажи?

И аз давам биогая, но за масажи незнам как би ли споделила?

# 15
  • Мнения: 3 841
Аз правех така:най-рано 30-40 мин след хранене,намазвах си ръцете с козметиката,която ползвам или зехтин.С плавни движения си редувах ръцете от гърдичките надолу без да натискам,след това си слагах дланта на пъпчето и правех кръгообразни движения по посока на час. стрелка пак без да натискам.Така редувах 5-10 минути и после присвивах коленцата нагоре към коремчето внимателно.При това движение се изпускат газовете.Така ми показа моят педиатър.Можеш да поискаш и твоят да ти покаже нагледно или виж в търсачката-има видео материал.Ако са колики можеш  да му притопляш коремчето с топла(не гореща) пеленка.

# 16
  • Мнения: 1 817
На мен ми се струва, че бързо си изпива количеството. Случвало се е, при разтеглена биба, детето ми да повърне. Иначе симптомите описват и колики!

Какво значи разтеглена биба ?
От малък е с каучукови биберони, които бързо се съсипват и са за смяна, т.е. не бяхме я хвърлили още и дупката беше станала по-голяма отколкото трябва, за да може бебето да пие нормално.

Общи условия

Активация на акаунт