Да си поговорим за домашната шунка и шунковарите, пък и за други неща - ТЕМА 3

  • 146 869
  • 758
  •   1
Отговори
# 90
  • Гулянци
  • Мнения: 126
Бате, подправките са точно по твоята рецепта дадени за кг месо. Месото беше горе долу 1:1, почти няма мазнина. Пробвахме ги на скара – хареса ни. Решила съм да бъда търпелива и да изчакам да изсъхне Laughing
Ще докладвам резултата като му дойде времето Joy

# 91
  • Мнения: 2 152
В първия момент не "захапах", извинявай - това е интересен опит - с пилешко не съм правил (от други хвъркати - да), но от пиле не (минаваше ми през главата - с домашно), затова ще чакам с интерес какво ще се получи при Вас...

# 92
  • Мнения: 2 152
от мене малко деликатеси от сушен свински врат







Последна редакция: сб, 06 фев 2016, 16:45 от Батето

# 93
  • Мнения: 10 500
Сушения врат е екстра, мисля и аз да заредя, ще проуча рецептата.
Аз черпя със суджук. Снимката е от телефона. Страхотен е и като цвят и като вкус. 6 подкови имаме, утре ще заредим заготовка да напълним да си съхнат докато замезваме с тези, че после времето ще се затопли.
http://prikachi.com/images.php?images/652/8620652Q.jpg

# 94
  • Мнения: 2 152
Суджучето изглежда страхотно.

# 95
  • Мнения: 9
Здравейте месоядни,  Simple Smile

Преди два дни бях в Турция, когато случайно във фейсбук ми попадна реклама на шунковар. За секунда в мен се обади вълчото и след 15 минути имах направена поръчка от амазон на шунковара -Тескома. Всичкото това се случи абсолютно спонтанно и дори не се поинтересувах, дали съм направил правилният избор. Имам няколко въпроса, към хората, които са собственици на този модел, тъй като съм сигурен, че те ще ме подкрепят за избора ми. Simple Smile Вече прочетох и трите теми в бгмама и още една в Офроуд, но някъде ми се загубиха отговорите, на това, което искам да питам. След като шунковара е зареден и в очакване да бъде /кръстен/ потопен в тенджерата, аз разбрах, че се слага в студена вода и се загрява на 85 градуса на водата. Това на керамичен котлон с 9 степени, би било средно на степен 4, но това е примерно. Въпроса ми е дали от началото да го засиля на висока степен и при достигане на желаната температура, да го намаля или постепенно да си вдига температурата. И друг въпрос. 2,5 часа от както е стигнала температурата на 85 гр. или 2,5 часа е целият процес. Още го нямам уреда, но до 10 дни, докато дойде, аз трябва да съм наясно с всичко. Ще се радвам ако ме приемете в групата и се надявам на вашите съвети, като вече майстори в бранша.
Благодаря

# 96
  • Мнения: 10 500
Аз засичам времето като достигне тенпературата в червения сектор. Котлона ми е с 9 степени и около 4 поддържа необходимата температура.

# 97
  • Мнения: 1 110
Приемате ли новобранци Grinning?

# 98
  • Мнения: 9
Аз засичам времето като достигне температурата в червения сектор. Котлона ми е с 9 степени и около 4 поддържа необходимата температура.

А от началото ли си слагаш котлона на 4 и чакаш да загрее до 85 гр. или усилваш, докато загрее и намаляваш степента на котлона?

# 99
  • Мнения: 10 500
А от началото ли си слагаш котлона на 4 и чакаш да загрее до 85 гр. или усилваш, докато загрее и намаляваш степента на котлона?
Значи слагам шунковара, наливам студена вода и включвам на макс. Сравнително бързо вдига температурата и намалявам наполовина котлона. Следиш го, защото водата се изпарява, понякога може да се наложи и да долееш вода, веднъж не бях обърнала внимание и първия слой шунка около 2 пръста си беше сурова. Не трябва да го забравиш за 2,30 часа, хвърляш по едно око от време на време  Simple Smile
Успехи и да се отчетеш  Simple Smile
Приемате ли новобранци Grinning?
Приемаме Simple Smile Добре дошла  bouquet В коя сфера се изявяваш - шунките, сухите мезета Simple Smile Аз не съм от най-добрите, но пък съм упорита, чета, правя опити и така, надявам се да задобрея  Laughing

Суджучето изглежда страхотно.

Благодарение на темата се мотивирам и резултатите стават все по-добри със всеки следващ опит  bouquet

# 100
  • Мнения: 1 110
blackcat6, за сега в областта на консумацията се изявявам. Успешно  Laughing.
Иначе - имам отскоро шунковар. Ще чета и ще ви следя, за да започна експлоатация на уреда Simple Smile.

# 101
  • София
  • Мнения: 12 228
Най-накрая и от децата да се одобри вариант на домашната шунка с шунковара.
Снимки
Първа
Втора
Дотук констатирах, че единствено от пилешко бутче се одобряват опитите. Но ще продължа да експериментирам и с бяло месо и със свинско.
Горното е от обезкостени и без кожа пилешки бутчета ,нарязани на 2-3 части само, добавени нарязани на ситно сушени домати в зехтин и малко каперси, плюс стандартните вода, сол и захар. Всичко това разбъркано в кухненският робот, престояло 24 часа в хладилник и сварено в шунковара.
Вие откъде взимате читаво пилешко месо? За бяло месо взимам на дюк, но не съм открила досега обезкостени пилешки бутчета на дюк, а само такива с част от гърдите, които не ми вършат много работа.
Между другото тъй като правих 500 грама, а ми се получи малко повече, остатъка го опекох на тиган и също се одобри, като дори запази целостта си като пържола, нищо че се състоеше от отделни части.

# 102
  • Мнения: 2 152
Най-накрая и от децата да се одобри вариант на домашната шунка с шунковара.

Страхотно се е получило и след като се е харесало, явно ще се прави още и още ... bouquet


Бърсака ми е готов








# 103
  • Пловдив
  • Мнения: 786
Да се отчета макар и без снимка с успешен и одобрен резултат на първата ми пилешка шунка по рецепта на дядо Хаджия в крок пота. Следвах стриктно рецептата, като варих 4 часа на слаба степен в крок пота, месото бях завила в 3 пласта плик за печене. Охладих за една нощ в хладилника. На външен вид и моята шунка приличаше на тази на Aila.

Батето, шунката от бут ти се е получила страхотно. А дали ще стане варене в крок пота се чудя?

# 104
  • Мнения: 2 152
трябва да стане - номера е да не се напълни вода ....
Радвам се първия успешен опит  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт