Водна гимнастика Варна

  • 3 380
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 409
Все пак реших да пусна нова тема за това...
Дано има майки, който имат информация по темата:

Знаете за проблема на сина ми!
Копирам част от поста ми в седмичната тема:

След няколко дневно ровичкане се оказа, че в цяла ВАРНА - град голям, няма нито едно место, където да се работи нещо подобно на водна терапия на деца с двигателни проблеми! НАПРАВО СЪМ ИЗУМЕНА, ...

Как е възможно такъв голям град да няма такива кинезитерапевти ли ... не зная какви специалисти, който да работят с такива деца, всеизвестно е каква огромна полза имат такива занимания с децата!

Все пак да попитам, дали някой е чувал за подобни неща във Варна?

Когато попитах в ДОМ Младост (понеже там има закрит басейн) ми казаха, че преди години е имало! Което означава, че все има хора, които са работили с такива деца. Мислих си, ако има майки във форума, който биха искали да запишеме децата на водна гимнастика, можеме да се организираме!

# 1
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Само да ти кажа, че преди време като говорихме за това - и тук в Сф няма под 1г! Имало само във Видин - ако не бъркам!
Е в Сф - пускат в някакви скъпи хотели и бебета - около 1г - но не съм чула за специалисти!
Просто май няма такива специалисти - май се почва най-рано след 2г.

# 2
  • Мнения: 409
Наде, не съм много сигурна в това, което ще пиша, но една майка мибеше казала, че в Сф се започва да се работи с тези деца на 6 месеца  newsm78 и аз малко се учудих, че някой изобщо се занимава с толкова малки дечица, имайки предвид, че в БГ няма никаква практика в това..или поне аз не знам!

Идеята ми по-скоро е да се организираме с такива майки от Варна, да потърсиме човек, който да се занимава с децата срещу заплащане разбирасе (понеже има база за такова нещо във Варна, но няма кой)...нещо такова!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 333
Здравейте!

Единственото място в БГ където се занимават с водна рехабилитация на деца със двигателни проблеми е Силистра. там д-р Стайкова прави чудеса с дечицата. Аз й писах преди 5м и се разбрахме когато се стабилизира състоянието на Мими да отидем при тях. Изготвя се индивидуален план за всяко дете, спрямо състоянието и нуждите му. И в списание Мама имаше много хубава статия за центъра.

Пожелавам ти успех с прекрасната идея да намерите специалист във Варна и да провеждате лечебно плуване за дечицата.

# 4
  • Мнения: 446
Виж, Керацудка, не зная как е с кинезитерапевтите и дали ще намерите подходящ човек, но моят съвет е да не ползвате басейна на дом "Младост", поради много свободните им разбирания за хигиената. Имам приятелка с 11 годишна дъщеря, която водеше на плуване там. От повече от година детето не може да се отърве от гъбички /вагинални/, които прихвана от басейна. Може би е по-добре да се потърси басейн в някой частен хотел, само че едва ли ще стане в сезона. Освен това си мисля, че в Профилакториума на МВР за неврологични заболявания на Дружба имат възможност да приемат за рехабилитация и външни лица /за деца не зная/ срещу заплащане. Там има минерална вода и различни видове вани, както и добри хигиенни условия /родителите ми бяха там през ноември/.

# 5
  • Мнения: 882
За съжаление и аз не съм чувала.
Тези басейни наистина са ужасни. Най добре би било индивидуални вани, особенно ако става въпрос за толкова малки деца.

# 6
  • Мнения: 313
Само като идея без да съм добре запознат...в Карин Дом не се ли занимават точно с такъв вид терапия?

# 7
  • Мнения: 7 375
                Аз лично съм чувала,че в Павел баня се провеждат занимаия с деца .Не зная от каква възраст и какви процедури,но твърдят ,че и минералната вода  е подходяща за тази цел.Работи се по индивидуална програма с всеки.Такава информация имам от позната която идва от Канада всяко лято за по 1-2 месеца и е рехабилитатор,това работи и в чужбина.Ако има мами от Павел баня или близките градове да споделят дали информацията е вярна.Аз все планирам да прескоча до Павел баня и все не успявам уж София не е толкова далеч.

# 8
  • Мнения: 138
Аз съм ходила с дъщеря ми тя е с еквинуваросно изкривяване на ходилата.Там проходи след втората операция.Правят им много водни процедури и лечебна гимнастика .Останах много доволна. Сега е на 7 г и почти не си личи че е била с изкривяване.

# 9
  • Мнения: 409
Аз съм ходила с дъщеря ми тя е с еквинуваросно изкривяване на ходилата.Там проходи след втората операция.Правят им много водни процедури и лечебна гимнастика .Останах много доволна. Сега е на 7 г и почти не си личи че е била с изкривяване.

dan4eto549, за Павел баня ли става въпрос?

# 10
  • Мнения: 138
Да за Павел баня.Можеш да отидеш по НОИ.Тогава като ходих за 20 дни ми струваше 198лв с храна спане и процедури.На 1,5 беше дъщеря ми след операцията махнахме гипсовете и веднага отидохме на 10 ден проходи.Не знам какъв ви е проблемано но щом ви трябват водни процедури ще ви трябва и лечебна гимнастика.Ние я правихме почти 1г в къщи идваше кинезитерапевт защото тя беше много малка естествено си плащахто без това маи не става.

# 11
  • Мнения: 7 375
Да за Павел баня.Можеш да отидеш по НОИ.Тогава като ходих за 20 дни ми струваше 198лв с храна спане и процедури.На 1,5 беше дъщеря ми след операцията махнахме гипсовете и веднага отидохме на 10 ден проходи.Не знам какъв ви е проблемано но щом ви трябват водни процедури ще ви трябва и лечебна гимнастика.Ние я правихме почти 1г в къщи идваше кинезитерапевт защото тя беше много малка естествено си плащахто без това маи не става.
Имаш ли някакви координати на санаториума или там където си била.Име на лекар или рехабилитатор работещ в санаториума.Ако можеш дай по-подробна информация и как се казва санаториума ,в който се работи с деца защото доколкото знам има и други подобни .Предварително благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт