Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Интересува ме като нямам лимонтозу, как да си го направя. Като бях в БГ приятелката ми смесваше две съставки, но не помня какви. Някой знае ли?
Цитирай

Пловдив

В Щатите не се ли продава такава чудесия?
Тук си я купуваме на пакетчета и струва 0,20 ст.
Представа си нямам как се прави и дали въобще може да се прави в домашни условия.
Цитирай

Monaco di Baviera

Не се ли смесваше лимонтузо със сода да се получи нещо като бакпулвер Rolling Eyes
Цитирай

София

Цитат на: klia
И аз знам за бакпулвера че се получава от лимонтозу и сода.
А иначе лимонтозу-то може в някои случаи да се замести от лимонов сок, но не винаги. Помоли да ти пратят от БГ - може и в писмо те са тънки пликчета.

Тънки пликчета Shocked  май го бъркаш с ванилията, а и със сигурност няма да мине... то все едно да пратиш дрогичка  Wink  и да мине...
Цитирай

Stara Zagora

Получава се във вид на кристали по синтетичен начин. Разтворът й (1 чаена лъжичка киселина се разтваря във 2 лъжички топла вода) се използва като лимонов сок. Сокът на един лимон съответства на приблизително 5 г киселина на кристали или на две малки лъжички разтвор от нея.
П.П - Замести с лимон, ако нямаш лимонтозу.
Цитирай

Срам ме е да си призная, но по виденовата криза съм бухвала сладкиша и със смес от сода с мъничко оцет. Нищо не си личеше  де.
Цитирай

Лимонтузу-то не се прави при домашни условия... Това дето приятелката ти го е смесвала, най-вероятно е бакпулвер. Търси го като baking powder - това е същото. Доколкото знам в Щатите го продават така, а също и смесено с ванилия - за сладкиши специално.
Цитирай

Ottawa, Canada

Цитат на: Sisi
Интересува ме като нямам лимонтозу, как да си го направя. Като бях в БГ приятелката ми смесваше две съставки, но не помня какви. Някой знае ли?

"лимонтозу"-то е citric acid. Не можеш да си го направиш в домашни условия. В Канада се продава в деликатесните магазини (разбирай специализирани европейски, като руски, полски, немски, швейцарски и т.н.). Виждала съм го и в супермаркети, но изкл, рядко.
Цитирай

в Лувъра

Питай някъде за лимонена киселина, би трябвало да има. Ама като има лимони, защо ли ти е тази химия
Цитирай

Цитат на: юл4е
Лимонтузу-то не се прави при домашни условия... Това дето приятелката ти го е смесвала, най-вероятно е бакпулвер. Търси го като baking powder - това е същото. Доколкото знам в Щатите го продават така, а също и смесено с ванилия - за сладкиши специално.

булка,тва дет си го писала не е ли мая???..за ляп???
Цитирай

Ottawa, Canada

Сиси,
Преди няколко часа си купих "лимонтозу" от Health Shop (благодаря ти, че ми даде идеята). Продават го насипно, можеш да си купиш  колкото искаш!
Лаура
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.