Как се прави лимонтозу?

  • 16 873
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 211
Интересува ме като нямам лимонтозу, как да си го направя. Като бях в БГ приятелката ми смесваше две съставки, но не помня какви. Някой знае ли?

# 1
  • Мнения: 4 068
В Щатите не се ли продава такава чудесия?
Тук си я купуваме на пакетчета и струва 0,20 ст.
Представа си нямам как се прави и дали въобще може да се прави в домашни условия.

# 2
  • MUC
  • Мнения: 571
Не се ли смесваше лимонтузо със сода да се получи нещо като бакпулвер Rolling Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 10 309
Цитат на: klia
И аз знам за бакпулвера че се получава от лимонтозу и сода.
А иначе лимонтозу-то може в някои случаи да се замести от лимонов сок, но не винаги. Помоли да ти пратят от БГ - може и в писмо те са тънки пликчета.


Тънки пликчета Shocked  май го бъркаш с ванилията, а и със сигурност няма да мине... то все едно да пратиш дрогичка  Wink  и да мине...

# 4
  • Мнения: 871
Получава се във вид на кристали по синтетичен начин. Разтворът й (1 чаена лъжичка киселина се разтваря във 2 лъжички топла вода) се използва като лимонов сок. Сокът на един лимон съответства на приблизително 5 г киселина на кристали или на две малки лъжички разтвор от нея.
П.П - Замести с лимон, ако нямаш лимонтозу.

# 5
  • Мнения: 5 877
Срам ме е да си призная, но по виденовата криза съм бухвала сладкиша и със смес от сода с мъничко оцет. Нищо не си личеше  де.

# 6
  • Мнения: 3 205
Лимонтузу-то не се прави при домашни условия... Това дето приятелката ти го е смесвала, най-вероятно е бакпулвер. Търси го като baking powder - това е същото. Доколкото знам в Щатите го продават така, а също и смесено с ванилия - за сладкиши специално.

# 7
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Sisi
Интересува ме като нямам лимонтозу, как да си го направя. Като бях в БГ приятелката ми смесваше две съставки, но не помня какви. Някой знае ли?


"лимонтозу"-то е citric acid. Не можеш да си го направиш в домашни условия. В Канада се продава в деликатесните магазини (разбирай специализирани европейски, като руски, полски, немски, швейцарски и т.н.). Виждала съм го и в супермаркети, но изкл, рядко.

# 8
  • Мнения: 419
Питай някъде за лимонена киселина, би трябвало да има. Ама като има лимони, защо ли ти е тази химия

# 9
  • Мнения: 4 212
Цитат на: юл4е
Лимонтузу-то не се прави при домашни условия... Това дето приятелката ти го е смесвала, най-вероятно е бакпулвер. Търси го като baking powder - това е същото. Доколкото знам в Щатите го продават така, а също и смесено с ванилия - за сладкиши специално.


булка,тва дет си го писала не е ли мая???..за ляп???

# 10
  • Мнения: 2 452
Сиси,
Преди няколко часа си купих "лимонтозу" от Health Shop (благодаря ти, че ми даде идеята). Продават го насипно, можеш да си купиш  колкото искаш!
Лаура

Общи условия

Активация на акаунт