Fontanela

  • 755
  • 6
  •   1
Отговори
Zdraveite!  Du6terq  mi e na  1  godinka  i  fontanelata  i  o6te ne se  e  zatvorila...Na  nqkoi  detsa   koito  sa  po-malki ot neq    ve4e  se  e zatvorila....vzemam  da se  pritesnqvam  ve4e...

# 1
  • Мнения: 5 468
Аз съм чувала, че фонтанелата се затваря до 18-тия месец.
А какво ще стане, ако се затвори към 3-4-тия месец?

# 2
  • Мнения: 211
По книгите пише, че се зарваря между 12-18 месец. Понякога и по-рано. Не мисля, че трябва да се притесняваш.
Бях чела, че това е място където расте мозъкът и по-притеснително е, когато се затваря много рано.

# 3
  • Мнения: 419
Съвсем наскоро казваха по телевизията, че двама велики българи са били с незатворена фонтанела (не си спомням имената за мой срам Embarassed ) и баба Ванга също.Толкова за статистиката, а иначе, момичетата са прави, че още е рано да се притесняваш

# 4
  • Мнения: 7 821
Здравей,
Правилно са ти казали вече, че няма нищо притеснително! Само ще добавя, ако се притесняваш консултирай се с педиатъра на детето. Предполагал той следи фонтанелата и на нейна база ще ви предпише и вит. Д за тази зима.

# 5
  • Мнения: 819
Няма никакъв проблем
Бъди сигурна. На дъщеря ми се затвори към година и половина. Сега е на 9. Съвсем наред.

# 6
  • Мнения: 637
По нашите норми трябва да се затвори до втората година. На големина не трябва да е повече от 2 см. Вероятно няма проблем, но винаги можеш да се консултираш с педиатър. Освен като големина, лекарят трябва да прецени какви са ръбовете на фонтанелата (меки или твърди) - заради рахита и дали е на, под или над нивото на черепа - заради вътречерепното налягане. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт