Как_реагирате_като_видите_родител_да_пребива_дете?

  • 4 344
  • 108
  •   1
Отговори
  • Мнения: 474
Здравейте,
Вчера_видях_случайно_нещо_ужасяващо-една_съседка_риташе
и_удряше_4/5годишното_си_момченце_на_двора_пред_
къщата.После_тя_се_прибра_и_го_остави_да_реве.
То_пищя_известно_време,после_легна_и_
сигурно_е_заспало_пред_вратата-като_куче.
Аз_съм_чувала,че_това_детенце_е_осиновено_и_че_дори_веднъж
съседите_са_извикали_социалните_власти.(майката_го_пребила
понеже_малкия_повърнал_върху_новия_й_костюм,заключила_го
в_банята_на_тъмно_и_излязла.Детето_пищяло_страхотно_и_
съседите_отишли_и_викали_през_вратите,за_да_го_утешават.
След_3_часа_майката_си_дошла_от_фризьор-била_отишла_да
се_успокои_за_"съсипания_костюм_за_300_лв.")
По-лошото_е,че_като_дошли_социалните_казали,че_детето_расте
в_добра_битова_среда_и_поне_има_кой_да_го_храни_и_облича.
Ако_го_върнели_в_дом_за_сираци-там_също_имало_насилие...А_
тези_родители_имали_висок_стандарт_и_били_здраво_
дългогодишно_семейство...Накрая_казали_"и_ние_искаме_да_е
като_в_Америка_и_по_филмите,ама_не_е.Нашите_домове_ги
знаете."Препоръчали_на_майката_консултации_от_специалист.
На_мен_вчера_ми_идваше_да_ида_при_тази_"майка"_и_да_я
питам_какво_трябва_да_е_направило_това_малко_дете,
че_да_го_
риташ_с_обувките_си...Абе,исках_да_ида_и_да_й_се
разкрещя,нищо_че_се_познаваме_само_на_"Добър_ден"
Но_не_направих_нищо!Прибрах_се_уплашена_в_къщи_и_
погледнах_от_прозореца_дали_е_прибрала_детето.Видях_го_че
лежи_пред_вратата...
Вие_щяхте_ли_да_реагирате_някак?

# 1
  • Мнения: 1 059
Незнам. Направо нямам думи. Закакво са го взели като ще се отнасят така с него

# 2
  • Мнения: 7 640
и аз много пъти съм се чудила как се постъпва в подобна ситуация в България. Социалните с детето на Виолета се занимават, но с такива- няма нужда

# 3
  • Мнения: 7 474
Боже, ужас! #2gunfire Какви хора има на този свят. #Cussing out Честно казано не знам как бих постъпила. Първосигнално би ми се искало да я пребия, но щом и социалните не взимат отношение newsm78 Тъпа държава сме и това си е.

# 4
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Не ви ли се вижда малко пресилено?

# 5
  • Мнения: 229
Това е ужасно! Може да му плеснеш някой шамар ама чак ритници и системни побои - това е нещо ужасно.

# 6
  • Мнения: 7 474
Не ви ли се вижда малко пресилено?

Дано е пресилено Praynig, ама ако не е ? #Crazy

# 7
  • у нас
  • Мнения: 660
Ами да,най вероятно щях да се опитам да се намеся,с риск да нарита и мен Sick,но не бих издържала на подобна гледка.
Защо не позвъниш отново на социалните?Мисля си,че ако получат няколко подобни сигнала за тази ГОСПОЖА,може и да реагират адекватно newsm78
Нямам думи просто.Бедното детенце,какво ли му се случва вътре в къщата?????Едва ли това са единствените два случая на тормоз над него #Cussing out #2gunfire

# 8
  • Мнения: 565
Не ви ли се вижда малко пресилено?
newsm10

# 9
  • Мнения: 7 640
Не ви ли се вижда малко пресилено?
кое да е пресилено- че пребиват детето ли?

# 10
  • Мнения: 229
На мен не ми се вижда пресилено. Имала съм подобна случка и затова знам, че е възможно. Едно семейство, което познавам дълго време не можеше да има деца. Накрая си осиновиха. Детето се оказа малко буйничко, но в никакъв случай не лошо. А майка му е ужасно злобна жена. Почти всеки ден човек като мине покрай вратат им чува крясъци, а доста често съм виждала как майка му го бие на улицата, а веднъж даже го гонеше и го налагаше с обувка където свари - по главата, по гърба....  Жалко, че тези хора толкова са искали да имат дете, а като си осиновиха се държаха ужасно с него - все едно то е виновно, че не могат да имат собствено.

# 11
  • Мнения: 6 164
Не съм ставала пряк свидетел на подобна случка, но като се знам ще й се нахвърля да я бия аз... newsm61
Откачам само като видя родител, който крещи, дърпа или удря детето си, но това, което описваш ако стане пред мен, не знам тая жена после какво я чака!!! Много съм крайна в такива ситуации...

# 12
  • Мнения: 2 663
Как бих реагирала ли???????Директно ще и се нахвърля на нея,в това мога да се закълна!Дори може ако искаш на лични да ми пратиш адреса,аз знам към кога да се обърна и как да я вразумя тази кучка!!!Не ме критикувайте,моля ви ,просто не мога да понасям насилието камо ли върху деца...не знам но откачих докато четях постинга....лелелелеле
В никакъв случай не бих останала безучастна,защото тук става въпрос за погазването на човешките права,а не за семейни работи вече....
горкото детенце

# 13
  • Мнения: 4 668
sladuranka , за това не им се е давало да имат детенце , той Дядо Боже си знае работата , ама ето , че си осиновили и ...
А специално за " героинята " на темата , честно казано бих я пребила от бой . Какъв изрод трябва да си да удряш така дете ?

# 14
Честно казано не бих могла да реагирам по начин, различен от този на авторката на постинга. Аргументите на социалните са достатъчно силни - в домовете е по - страшно.
А насилие има, което ние не можем да овладеем. Това не означава, че ще ми е безразлично това, което виждам. Не, не ми е безразлично. Но се чувствам беззъба да направя каквото и да било. Изобщо не се гордея с това, може би само да си обещая, че ако един ден имам възможност да помогна на повече дечица в беда.

Общи условия

Активация на акаунт