Най-популярните имена за 2015 година?

  • 42 887
  • 513
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Най-популярните имена за 2015та година са:

За момчетата:          За момичетата:

1. Георги                 Виктория
2. Александър          Мария
3. Мартин                Никол
4. Димитър              Александра
5. Иван                    Габриела
6. Николай              Дария
7. Никола                Рая
8. Даниел                Йоана
9. Виктор                София
10. Кристиян           Симона
11. Калоян              Елена
12. Борис                Сияна
13. Теодор              Теодора
14. Божидар            Михаела
15. Cтефан              Гергана
16. Cимеон              Божидара
17. михаил              Eма
18. Ивайло              Kрисия
19. ангел                Ивайла
20. Петър               Kалина

Това са най-популярните за 2014та година:

1. Георги                 Виктория
2. Александър          Никол
3. Мартин                Мария
4. Иван                    Александра
5. Димитър              Габриела
6. Никола                Дария
7. Даниел                Йоана
8. Николай              Рая  
9. Виктор                София
10. Калоян              Симона
11. Кристиян           Елена
12. Борис                Теодора
13. Теодор              Сияна
14. Божидар           Гергана
15. Cтефан             Михаела
16. Петър                Ивайла
17. Алекс                Магдалена
18. Mихаил             Божидара
19. Xристо              Eма
20. Ивайло             Cтефани

Интересно ми е какво е мнението ви за тaзи класацията. Изненадват ли ви някои от имената в нея или позициите им?

Аз лично се изненадах от присъствието на Крисия в списъка. Не знаех че е популярно. Очаквах Николай да е доста зад Никола, но то се оказа по-популярно. Ангел си мислих че е остаряло, но ето че се завръща на мода.

Последна редакция: чт, 07 яну 2016, 10:12 от Редактор*

# 1
  • София
  • Мнения: 974
Да, Крисия и за мен е изненада, както и предните позиции на Димитър и Иван. Не мислех, че са толкова желани и популярни.  Второто място на Мария също ме изненадва, особено пък измествайки Никол.

# 2
  • Мнения: 4 569
Чудно ми е как Никол е третото най - разпространено. Очаквах да е първо.    ooooh!

Прави ми впечатление,  че мъжките са по - традиционни.

# 3
  • Мнения: 10 547
Липсва ми Константин.

# 4
  • София
  • Мнения: 38 475
Не ме изненадва. Само мисля, че Мария трябва да е по-назад, а на нейно място да е Симона.

# 5
  • Мнения: 10 547
Аз пък Симони не познавам. От 292 деца в ДГ няма нито една Симона, от 150 в първи клас е само една.
За сметка на това градината имаме 19 Александровци, 9 Константиновци, 12 Мартиновци, 15 Николи и Александрите са много, но не зная точен брой.

# 6
  • Мнения: 1 109
Изненадва ме Теодора. Не знаех, че продължава да е силно популярно.
А  едно от любимите ми момичешки имена Рая доби твърде голяма популярност и вече бих замислила, преди да го избера.

# 7
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Никол още ли е толкова напред  ooooh!

# 8
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Никак не ме изненадва. Само това Георги като че ли не го срещам много в училище, поне не толкова сред Александър, Виктор, Симона, Виктория, Габриела, Василена и Никол.
Аз съм доволна, че имената на моите деца не са в тази класация.

# 9
  • Мнения: 8 934
Никак не ме изненадва. Само това Георги като че ли не го срещам много в училище, поне не толкова сред Александър, Виктор, Симона, Виктория, Габриела, Василена и Никол.
Аз съм доволна, че имената на моите деца не са в тази класация.

Абсолютно същото си мисля и аз.

# 10
  • Мнения: 3 031
Съвпада, да. Само Йоан ми липсва при момчетата.
Кога ли ще мине манията по Никол и Виктория? Миналата година 5 мои познати родиха момиченца, 3 от тях са Никол Crazy

# 11
  • София
  • Мнения: 5 656
Все едно чета списъка на учениците в класовете на децата ми  Crazy
Изобщо не се изненадвам, единствено не мога да повярвам, че Крисия е преди Калина по популярност.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 130
Аз съм изненадана, че Димитър, Иван и Николай са толкова нагоре в класацията и че Петър е изобщо в топ 20 - явно традициите да се кръщава детето на дядото са много силни все още.

При имената за момиченца - много съм изненадата от 2-рото място на Мария - не познавам нито едно бебе/дете на мои познати и приятели, родено последните 10 години с това име - мислех, че името е в тотален запад сред сегашното поколение деца. Странни са ми високите позиции на Теодора и Гергана. Появата на Крисия в класацията за мен е обяснима - името доби много популярност напоследък. Радвам се, че Стефани, което е влизало в топ 20 през 2014, през 2015 вече не е в класацията - никак не го харесвам.

# 13
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 864
Изненадва ме Теодора. Не знаех, че продължава да е силно популярно.

Дъщеря ми е Теодора. В класа й има още една Теодора, а във випуска им има поне още две. Теодоровци също с лопата да ги ринеш.  Grinning

# 14
  • Мнения: 30 802
Около раждането на сина ми всички момчета бяха Алекс, преди това- Михаил, сега изведнъж има много Стефановци.

Не съм търсила нарочно оригинални имена.

Гергана го обяснявам с кръщаване на някой дядо, който много държи. Има много Георги, явно са патриархални и традиционни и като се роди внучка- Гергана става.

По принцип гледам да кръщавам на дядовци, освен ако името не е прекалено ужасно.

Общи условия

Активация на акаунт