Вижте какво си намерих: Събирам идеи за употреба!!!

  • 9 769
  • 64
  •   1
Отговори
# 30
  • ново
  • Мнения: 5 946

Кенга, много мило ми стана да видя тази пресичка. Направо ми замириса на мамината кухня.
Стават много хубави сладки!
Запази го за поколенията това нещо желязно!!!

Съгласна съм Peace. Върна ми много мили детски спомени от орехчетата на леля ми Heart Eyes. Аз имам такава преса в къщата, само че е за гъбки, ще я изровя още довечера като се прибера Simple Smile

# 31
  • Мнения: 11 534
М-м-м навява ми спомени от детството,когато мама правеше такива орехчета.Пълнеше ги с млечен крем и смлени орехи...Бяха доста сполучливи newsm10

# 32
  • Мнения: 672
Обещах да пусна рецептата, но се оказа, че майка ми я е загубила Sad Embarassed. Имам само за крема:

1л. пр.мляко
4 препълнени с.л. башно
6 жълтъка
10с.л. захар
1-2 ванилии

Сместа се вари до сгъстяване, като се бърка непрекъснато. След това се прибавя 1/2п. ч.масло.
6-те жълтъка (не е задължително) се разбиват на сняг и се прибавят към вече поистиналия крем.

# 33
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Ех, какви мили детски спомени ми навява твоята преса........

Баба ми правеше невероятни орехчета и гъбки smile3521 Сега ми пуснахте мухата да ги изровя тези преси...

# 34
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Орехчета

І вариант:3 яйца, ½ ч.ч. олио, 1 ч.ч. захар, ½ ч.ч. кисело мляко, 1 амонячна сода, 1 бакпулвер, брашно, ванилия, орехи

ІІ вариант: 1 к.ч. мас,1 к.ч. олио, 1 к.ч. масло, ½ к.ч. захар, 1 яйце, 1 ам. Сода, брашно

яйцата + захарта се бият + олиото и киселото мляко, в което е разтворена амонячната сода. Бакпулвера се размесва с брашното. Меси се средно меко тесто.

Крем І: 1 ½ ч.ч. пудра захар, 2 п. Масло, 2 жълтъка, ванилия – разбиват се.
Крем ІІ : 1 ½ ч.ч. мляко + 2 ч.ч. орехи и захар се варят на слаб огън до сгъстяване + 1-2 с.л. кокос.
Крем ІІІ : 1ч.ч. мляко + 1 с.л. брашно, захар. Вари се до сгъстяване.
Изстиналите кремове се смесват и с получения се слепват орехчетата.
Нали знаете, че изрезките от черупките също се слагат в крема

# 35
  • Сливен
  • Мнения: 382
Благодаря на всички за идеите! Наистина не очаквах такъв голям интерес.  Sunglasses
Все още не съм намерила време да изпробвам някоя, но се надявам да се похваля, когато направя и моите орехчета (т.е. надявам се те да стават за хвалене Wink)

# 36
  • Мнения: 6 713
Аууу, такъв уред търся от много време - за сладки орехи е! smile3521

# 37
  • Мнения: 226
Моята майка има същата форма.Рецепти не мога да споделя , но си спомням че стажаха много вкусни сладки в тая форма.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 704
майчице,любимите ми сладки!
ние си нямахме наша си преса и постояно врънках майка ми да ходи да я взима от леля ми с желязното обещание от моя страна да не хуквам по улиците,а да помагам при пълненето..

ммммммм,късметлийка!

ти къде каза,че живееш? Crazy

# 39
  • Мнения: 202
Орехчета

І вариант:3 яйца, ½ ч.ч. олио, 1 ч.ч. захар, ½ ч.ч. кисело мляко, 1 амонячна сода, 1 бакпулвер, брашно, ванилия, орехи

ІІ вариант: 1 к.ч. мас,1 к.ч. олио, 1 к.ч. масло, ½ к.ч. захар, 1 яйце, 1 ам. Сода, брашно

яйцата + захарта се бият + олиото и киселото мляко, в което е разтворена амонячната сода. Бакпулвера се размесва с брашното. Меси се средно меко тесто.

Крем І: 1 ½ ч.ч. пудра захар, 2 п. Масло, 2 жълтъка, ванилия – разбиват се.
Крем ІІ : 1 ½ ч.ч. мляко + 2 ч.ч. орехи и захар се варят на слаб огън до сгъстяване + 1-2 с.л. кокос.
Крем ІІІ : 1ч.ч. мляко + 1 с.л. брашно, захар. Вари се до сгъстяване.
Изстиналите кремове се смесват и с получения се слепват орехчетата.
Нали знаете, че изрезките от черупките също се слагат в крема

Това е рецептата към пресата и е най - страхотния крем, с който мама е пълнила орехчетата, а всички други кремове са по желание и са импровизация.
Скъпа Кенга, направи този крем- и няма да съжаляваш. Голяма играчка е - 3 крема се смесват , но вкуса е незаменим.

# 40
  • Мнения: 488
От тетрадката на майка ми:
Тесто:
3 яйца
3/4 чаена чаша олио
1 ч.ч.захар
1ч.л.сода за хляб
1 кофичка кисело мляко
ванилия и брашно колкото поеме за средно меко, но не лепнещо тесто. Правят се малки топчета и се пекат във формата. Излязлото извън формата се изрязва още докато е топло.
 
За крема(пълнежа):
1ч.ч. стопено масло
2ч.ч. прясно мляко
3с.л. брашно
3с.л. захар
2с.л. какао
смлени остатъци от изпечените черупки
Пълнят се по две черупки и се залепват, може да се сложи в средата и парче орехова ядка.Овалват се в пудра захар и се оставят да отлежат.

# 41
  • Мнения: 1 883
Страхотно уредче.По великден като ходя при мама ще си спретнем и ние такива сладки. Освен това уредче имаме и едно от което се правят вафли, става по тънко от гофрета, абе като вафлена коричка. Навиваш на фунийки или пурички и пълниш с какъвто ти душа иска крем. А после здраво на диетите Mr. Green

# 42
  • София
  • Мнения: 974
Малко в страни от темата, но можеш да използваш формата и за шоколадови бонбони с ядка....мисля, че ше станат добре smile3521

# 43
  • Мнения: 3 861
Лелеееее това е уреда с който се правят любимите ми сладки о т детството. За съжаление нямам такъв, а и рецепта не мога да ти дам, но ако решиш да го хвърляш мятай насам  Twisted Evil аз ще го хвана.

# 44
  • Мнения: 386
Искам да си купя такава преса,много!Кажете някой знае ли дали ги има още.Моля ви момичета ако някой е виждал или чувал кажете ми. cook Ще почерпя после.

Общи условия

Активация на акаунт