След първо секцио - второ нормално раждане

  • 1 343
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Може, но в България рядко се практикува. След секцио обикновено се прави ресекцио. Ако държиш на нормално раждане най- добре си ангажирай лекар.
Май наистина е така.  newsm78
Все пак, първото ми раждане беше секцио по спешност. Аз също искам да родя нормално  второто си дете макар да си призная, че понякога доста се двуомя. При мен разликата също ще е четири години, но все пак ... Преди няколко дни бях при лекаря, който бяхме ангажирали за първото раждане и го попитах какво мисли по въпроса. Според него по принцип АКО всичко тръгне като по ноти за нормално раждане и ако бебето не е много голямо,  няма да ме мъчат със секцио, НО вероятностт за това   е по-малка. Базирайки се на опита си и този на колеги предполагам, той каза, че след секцио обикновено процентите са в повече за ресекцио. Аз лично мисля да не се правя на героиня и напълно да се доверя. Съветвам те и ти да направиш същото. Когато му дойде времето всичко ще стане ясно. Няма смисъл да си товарим мозъците с такива неща. Поне аз така реших за себе си. Аз и първия път нямах идея, че ще родя секцио, но така стана. Едва ли можем да променим нещо с притеснение и непрестанно умуване. Казвам това, защото до преди седмица този въпрос ме вълнуваше почти непрестанно, търсих отговори във форуми като теб и т.н.  но разбрах, че няма смисъл наистина. Дано всичко мине  по най-добрия начин  за нас и за бебоците ни. Пожелавам го на себе си и на теб съвсем искрено. Упех.

# 16
  • Мнения: 3 161
Цитат
Аз лично мисля да не се правя на героиня и напълно да се доверя.

То не е въпрос на героизъм - никой няма да ти даде медал, просто, както е казала mama_p, aко второто протече нормално, е най-добре и най-леко възстановяването. Аз като си спомня какво преживях след първото секцио, трудно бих се навила отново.

А знаете ли лекари в София, които се навиват на нормално след секцио? Споделете опит, ще бъде от полза.

# 17
  • Мнения: 1 883
И двете щерки съм родила със секцио . При втората бременност моя лекар изключи напълно възможността да родя нормално - не че аз съм се натискала много де- било опасно, много малко лекари се навивали и всички предпочитат ресекцио .Все пак матката веднъж е рязана и шита и не е толкова еластична  Thinking Консултирай се с лекар !!! Peace

# 18
  • Мнения: 251
Моето секцио също беше по спешност. И аз искам вторият път да е нормално. Лекарката, която ми следи бременността ми каза този път да се настройвам за нормално, е разбира се ако няма индикации за спешно. Разликата ще е 3 г.

Общи условия

Активация на акаунт