Обезмаслено сухо мляко-откъде?

  • 3 449
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте Grinning!
Аз съм заек във форума Mr. Green и бих искала да ви попитам, дали знаете къде мога да намеря обезмаслено сухо мляко за бебета/деца Wink.... Става въпрос за някакво, което ползвали в детската кухня, тъй като тези адаптираните са им скъпи Rolling Eyes, а прясното краве мляко не се препоръчва до 3 годишна възраст, заради алергии и често разболяване на детето Cry. Идеята ми е, че моя бебчо вече е на 9 месеца Hug, все още я кърмя сутрин, яде всичко, но някак закуските като че ли не са и разнообразни..., та за това ми се искаше да и взема такова, за да и правя различни десерти, закуски за разнообразие..... А тези адаптираните, след отваряне трябва да ги използвам максимум до 3 седмици, а за това време аз като и редувам закуските, ще съм го ползвала 2-3 пъти и ще трябва да го хвърлям, а все пак не много ефтино м/у 8-16 лева Embarassed Sad... Друго, мисля си, че не е лошо и за самото бебе да си хапва и прясно мляко (сухо) Wink. Ако знаете нещо или имате решение на този въпрос, моля ви пишете Grinning! Благодаря ви Heart Eyes!

# 1
  • Мнения: 1 639
Не ти препоръчвам такова мялко . Дори не знам дали има обезмаслено за бебета  Rolling Eyes При условие, че мазнините са от изключителна необходимост за бебешкия мозък и не само  Wink
 Можеш да слагаш кърма в закуските , като се изцеждаш  Wink
Другият вариант е адаптирано мляко, защото бебчето е на 9 месеца , както каза  Grinning
Млеката не са толкова скъпи , около 7 лв са,  като Нестожена (Neztogen на Nesttle) е под 6 лв  Wink
Стига бебето да е здраво.....

# 2
  • София
  • Мнения: 10 825
Не разбрах защо искаш да даваш обезмаслено мляко, след като за децата и осолено за бебетата е изключително важно до приемат пълномаслени млечни продукти, тъй като тези мазнини са изкючително важни за изграждането на мозъка.
Не съм много запозната с адаптираните млека, но до колкото знам има и такива за 7-8 лева. Щом ще го използваш само за добавка към закуски и десерти, едва ли ще изразходваш повече от кутия-кутия и половина месечно (поне при мен беше така), а съгласи се,ч е 10-15 лв. месечно не е кой знае какъв разход Wink

# 3
  • Мнения: 3 042
Не знам нищо за обезмаслено сухо мляко за бебета. Аз и до сега приготвям в къщи всички десерти на малкия с АМ.
Освен това има и по-евтини АМ. Най-евтиното, което съм виждала е "Нестожен" на Нестле /при нас е 5,50лв/. А и ако всеки ден приготвяш по нещо на бебка, млякото ще свърши още преди да са минали 3 седмици, а има и АМ, които могат да се ползват в рамките на 4 седмици.
Аз на ден обикновенно ползвам по 1 доза АМ /7 мерит.лъжици/ и млякото ми свършва за по-малко от 2 седмици.

# 4
Много ви Благодаря Grinning!
Аз купих Миломил Wink. А по повод обезмасленото, така ми казват всички - лекарки, други майки и т.н., че не е хубаво да се дава на бебчовците мляко с висок % масленост Embarassed. И аз дори киселото мляко, което и давам от време на време е не повече от 2% масленост. Щом казвате, че е полезно за бебчо, тогава съм до тук с обезмаслените млека Wink. Още веднъж - Благодаря ви Heart Eyes!

# 5
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Само мляко с висока масленост за малки деца  Peace
Обаче доколкото съм осведомена всяка масленост над 3.6% е изкуствено достигната, това също го имай в пред вид  Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 10 825
Само мляко с висока масленост за малки деца  Peace
Обаче доколкото съм осведомена всяка масленост над 3.6% е изкуствено достигната, това също го имай в пред вид  Simple Smile


Точно така с едно уточнение - това се отнася за кравето мляко. Овчето и биволското са по-високо маслени

# 7
  • Мнения: 967
НЕ се дава на бебе обеЗмаслено мляко! МАзнините в млечните продукти са от изключителна важнот за развитието на мозъка! Важно е малките деца да приемат ПЪЛНОМАСЛЕНИ млечни продукти.
Обезмаслените млека са направени за хора, които искат да отслабват и са на диета, НЕ СТАВЯТ ЗА МАЛКИ ДЕЦА!

# 8
Благодаря ви много момичета, за изчерпателните отговори и отзивчивостта   love001 smile3525!!!

Общи условия

Активация на акаунт