СЕДМИ клас - 3

  • 79 866
  • 773
  •   1
Отговори
# 285
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Деска, и аз така го знам. Но оттук не се разбира. Сигурно е в друга заповед Simple Smile
И продължението на т. 39 е интересно:)
"Учителите, които са родители на ученици в VII клас, не могат да бъдат квестори.
Те не могат да бъдат оценители на учениците от паралелката, в която учи
тяхното дете.
В случай че учителят, който преподава в VII клас, е единствен в
училището, оценяването на писмените работи на учениците се организира от
РИО."



Това с оценяването  е за останалите предмети.  По БЕЛ и математика квесторите са външни, но вероятно забраната за родителите важи.

Това за родителите винаги го е имало-просто не сте знаели.Ако учител има дете в 7 или 12 кл не се подава името му за квестор.Даже една приятелка  е начална с дете в 7 кл ,но детето учи в спортно училище на др край на България,а тя си е в нашия град,но пак няма да бъде квестор тази година,след като детето е 7 клас.


Иначе и моето го мързи-чак ме влудява с този мързел и въпреки че завърши с отличен по всички предмети,/даже и по бел,който не му е силна страна ,а и не ходи на уроци успя да се пребори за шестица-всъщност той по литература си е много добър,българския го мъчи/според мен не учи достатъчно...
И също е от неорентираните какво иска да учи и какво да пише на първо желание-само е категоричен ,че въобще изобщо няма да пишем езикова гимназия.

# 286
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Браво за отличните оценки. bouquet
При моята е лошото, че иска само една определена паралелка.
За да постигне това си желание трябва доста да се стегне и да учи доста повече Peace от сега.
Ако не влезе там не иска никъде другаде и направо не знам какво ще правим.  Shocked


# 287
  • Пловдив
  • Мнения: 9 707
Syn, това с не иска нищо друго освен определена паралелка, го четем всяка година. Няма страшно, като започнат да обсъждат помежду си кой какви желания има, тогава нещата се избистрят. А и в края на краищата с едно леко обяснение, че в обикновените паралелки остават само двойкаджии, мненията се променят много бързо.
Като излезе план-приемът, а това става някъде към края на м. март, ще започнете да разглеждате различните възможности, баловете от предните години, пък току виж, си харесала и още нещо.  Peace

svetlaem, и при нас миналата година ЕГ беше на последно място в заявлението, хем е момиче.

# 288
  • Мнения: 1 456
Говоря! Обяснявам! ПолудяваХ! Нарочно използвах минало време на "полудявам", защото се убедих, че няма смисъл. Бях започнала да я "губя" от постоянните ми полудявания. Промених се, по-спокойно започнах да комуникирам, изчетох Хари Потър и научих биографиите и творческия път на звездите в музиката, знам хитовите парчета наизуст ... Завърших още едно висше Simple Smile
Да, започна да се връща към мен, да споделя, да се гушка, да говорим .... Беше спряла изцяло.
Но, за училище и дума да не става. Сега отиде на турнир по тенис. Не е на училище. Не мога да я спра. А като я попитах какво смята да прави с кандидатстването ми каза, че и тя не знае и не й пука Sad
Мисля да седна да уча с нея. Ще я натискам и ще седя на бюрото и ще решавам тестовееееее. Бях забравила какво е да й вися на главата, но май това е единственото решение за момента.

# 289
  • София
  • Мнения: 5 562
kasii, детето ми звучи съвсем нормално. Теб защо толкова те тревожи кандидатстването?  newsm78 Според мен не е лоша оценката й на ПИ в Лого 3 (и синът ми ходи там) по БЕЛ. Иначе и аз мисля да уча с детето (тъй като някои неща според мен им се представят като по-трудни, отколкото са), но си го представям като някакви 10-минутки вечер, нищо по-натоварващо.
 

# 290
  • Мнения: 1 456
Петя, тревожи ме кандидатстването, да! Не е все едно къде ще учи следващите 5 години, но повече ме тревожи подхода й към тази задача: първо-АК, не, трудно е. После, немската-не, трудно е, след това нейното си училище ( само да уточня, то е частно, в момента учи там със стипендия-намаление от таксата и за гимназията трябва пак да спечели стипендия, иначе аз не мога да плащам), та и от там избяга-трудно е да изкара стипендия. Сега-НПМГ биология. От вчера- не, трудно е.....
И то заради мързела и немукизма. И то от тази учебна година. Може би не съм свикнала с неучене, не знам. Не съм свикнала с 3-КИ, 4- КИ .... Ново ми е! Беше фурия до миналата година. Любовта ли я съсипа .... Simple Smile

# 291
  • Мнения: 340
Какво е това оправдание трудно е. Нали трябва да се потруди доста, за да постигне успех. Моята пък за всичко казва ще вляза там, нищо че е трудно - няма да уча, след като вляза!  Grinning Да, защото сравнява със сегашното. Ама ще видим като получи двойка как ще проучи.  Joy
Между другото днес открихме сайт с онлайн пробни матури, но само по БЕЛ.  Реши два теста - на единия 4,70, втория 5,15. Щях да я нашляпам  Laughing Обаче имаше само от първи модул и на задачата с коментар загуби точки, щото компютърът не открил ключови думи  #2gunfire

# 292
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Между другото днес открихме сайт с онлайн пробни матури, но само по БЕЛ.  Реши два теста - на единия 4,70, втория 5,15. Щях да я нашляпам  Laughing Обаче имаше само от първи модул и на задачата с коментар загуби точки, щото компютърът не открил ключови думи  #2gunfire

Може ли линк към тези пробни онлайн матури?  Hug

# 293
  • Мнения: 340
http://www.ocenka-bel.com/
Заповядай!
http://www.studios-edu.com/index.php?option=com_content&view … 89&Itemid=145 а ето и един също така полезен линк.  Simple Smile

# 294
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Благодаря, Irinka! bouquet

# 295
  • Мнения: 340
А пък вчера забелязах нещо. От февруари остават две седмици. Март целия. И след това април две седмици учебни!! Ще имат пролетна ваканция и лагер...просто не ми се мисли. А май месец има няма седмица до изпитите... пък по повечето предмети сме до средата на учебника...и с този един час на седмица не знам как ще си навакса... направо ще пратят децата на матури newsm78 Praynig

# 296
  • Пловдив
  • Мнения: 9 707

ха ха ха, само че трябва да са взели целия материал, а и е далеч от новия формат по БЕЛ. Толкова въпроси за сложно изречение в изпита няма. Аз изкарах на единия 5,12 за 17 мин.  Joy Joy Joy

А матурите от предходните години можеш да си изтеглиш от сайта на МОН. По всичко.  Peace

# 297
  • Мнения: 340
Май е така, но не намерих друго.  Grinning

# 298
  • Бургас
  • Мнения: 4 066
Здравейте! Някоя мама от Бургас може ли да ме насочи за пробна матура по математика и бел. Кога, къде. Понеже на нас от училището ни казаха за пробни по мат, но по банков път внася сума и отиваш четири пъти един след друг на пробни. Ние го изпуснахме, защото дъщерята не сметнала за нужно да ми каже. Та може ли да отидем някъде на пробна еднократно? Благодаря!
за четирите пробни по математика може да се внася такса и поотделно, първите два вече ги изтървахте, но за март и април има време, виж тук
www.smbburgas.com

# 299
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Спокойно от пубертета е  Peace
Понеже имам наблюдения и от съучениците на сина ми, повечето от момичета ги удари пубертета в осми клас. Тотално изоставиха ученето. Сега вече в десети клас се съвзеха. Wink
Аз събота и неделя също я контролирам да учи.
Докато готвя тя си прави тестовете в кухнята, че ако седна до нея и се изнервям. Laughing
Децата се променят драстично. Затова е хубаво да се прецените къде точно ще кандидатства детето Peace Големият е на 16г и имам чувството, че и в момента влиза в пубертета пак.

Наясно сме с паралелките и кандидатстването dundi73 Wink
Понеже имам и по голямо дете.  PeaceЗатова и моето си е харесала само една паралелка и почти изпада в истерия,като подхвана темата да си избере и друго училище. И това ще мине  Wink


Последна редакция: пт, 12 фев 2016, 13:32 от Syn

Общи условия

Активация на акаунт