Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-28 от 28 отговора
Моля ви ако някой има информация за тези бактерии да сподели!!!
Племенницата ми е на три месеца и вече ще пие трети антибиотик заради тях. Педиатърката само повтаря - ами незнам от какво са - има си ги!! А сестра ми се е побъркала вече. Имате ли представа за какво става дума? И как се лекуват? Водят ли до някякви усложнения? Много ще съм благодарна на всякакви отговори , защото в нета не открих нищо за това. Благодаря ви предварително.
Цитирай

Зравей Ивка,

имам приятелка, която имаше такива бактерии преди да забременее ... изпи всички лекарства на света, докато не стигна до Алое Вера. Сега, бебето й е на 7 месеца и отново и откриха бактериите ... този път стигна до някакво велико светило в урологията и той й каза, че най-вероятно има проблем с имунната система и сега пие имуностимулатори. В момента е добре. Всъщност - тя е регистрирана във форума като pipiole, но в момента е офлайн. Ще й кажа да ти пише като се появи
Цитирай

Ние си носим тази бактерия стана вече 2 месеца  Confused след като пихме един антибиотик и не се изчисти ни гледаха на ехограф за аномалий или нещо от сорта ............ е нямахме ,но гаддда още седи  ooooh! Сега пием поредното лекарство и дано да изтрепем гада защото вече става сериозно  ooooh!
Цитирай

Доколкото знам бактерията Ешерихея коли е чревна.Как почистват дупето, трябва от половия орган към дупето, за да не се получат възпаления.
Откога я има детенцето тази бактерия и какви антибиотици е пило досега?
Цитирай

надито, и на вас ли я откриха бактерията в урината?Как се лекува(х)те?
Цитирай

надито, и на вас ли я откриха бактерията в урината?Как се лекува(х)те?
И на нас за съжаление  ooooh! изписаха ни първо Зинат и след това незнайно защо Суметролин   newsm78 което би трябвало да е по леко от Зината .Моя грешка ,че не отидох при специалист ами се оставих на педито и сега чак съм при сециалист  ooooh!
Цитирай

Daisy_St,Бебка е пила "Zinat" когато беше на два месеца и уж се изчисти след това. Сега е на малко повече от три месеца и пак има бактерии.Признака е че става кисела и вдига температура. Според педиатърката тя се е родила с тези бактерии. А за почистването-сестра ми спазва винаги този принцип , а и лекарката е казала че не е от замърсяване. Също така казала , че имало някакви инжекции , но не искала да боде бебето. А по-добре ли е да се трови с антибиотиците?
Bobisi Hrist,
 ще съм ти много блатгодарна ако ме свържеш с това момиче.
Надето,
при кого сте ходили?
Цитирай

Когато беше на 4 месеца и на Теди и откриха Ешерихия коли в урината и то на доста висока степен.Педито ни изписа антибиотик,който пихме 10 дни,но ефект нямаше.Тогава ни даде талон за педиатрия за детски нефролог.Казвасе доц.Анадонлийска и действително си разбира от работата.Тя ни обясни,че въпросната бактерия може да доведе до задържане на урина в бъбреците и от там до сериозни нефрологични проблеми.Направи ни ехограф и откри малко течност в десния бъбрек.Предложи ни два вида лечение или да остане бебка в болница и 5 дни венозно да поема антибиотик,или да и купим Pancef и 10 дни да го пием вкъщи по схема.Решихме да изберем втория вариант,след 10 дни пак бяхме на ехограф и на цветна снимка на пикочните пътища и слава богу всичко беше отшумяло.За съжаление въпросната бактерия е много упорита и щом веднъж се е появила не може да се даде 100% гаранция че пак няма да се появи.Затова сега през 2-3 месеца даваме стерилна урина,но да чукнем на дърво няма гадове.  Praynig
Дано да съм ви била полезна с тази информация и стискам палци и при вас всичко да бъде наред Peace/ако мога да съм полезна с още нещо пиши ми на лс/ Hug
Цитирай

Ох, тази гадинка и аз си я имам и си я моря редовно и после пак се появява и вече ми е писнало от нея....  #2gunfire

При много от случаите заразяването на пикочните пътища става чрез самозамърсяване. Това си е бактерия, която нормално населява червата и от там преминава по някакъв начин (при бърсане, с акото в памперса при бебетата, при секс при възрастните и т.н.) в пикочния мехур, а там е патогенна и предизвиква възпаления.
Преди да забременея съм звемала почти всички възможни антибиотици по разни схеми предписани от светила - уролози .... но .... в крайна сметка пак се получава гадния цистит след известно време и никой не може да ми каже защо и как... Накрая заявиха, че това ще ми е слабо място и така ... да се пазя от настинки и подобни, че след тях се получава по принцип...
Цитирай

Aз много се извинявам, че разводнявам темата.С търсачката нищо не намерих.
Нашия случай е следният:след взимане на секрет от носле и гърло, резултатите показаха, че се изолира Ешерихея коли.Специалистът от УНГ, както и педиатърката се чудеха що за резултат е това; чревна бактерия, а се изолира от нос и гърло. newsm78Впрочем от лабораторията не бяха описали къде точно я има бактерията newsm78Двамата стигнаха до заключение да започнем лечение с Аугуметин.Т.к. обаче това щеше да е 3-ти антибиотик, а Паолина не е навършила още и три месеца, реших да потърся второ мнение.Тогава пък ме посъветваха да изчакам и да направим повторни изследвания.Имало вероятност пробите да са били замърсени.
В акито няма ешерихея коли, а урината е добра(но мисля, че не е стерилна, а обикновена).
Как мислите, дали може пробите да са замърсени?
Цитирай

Напълно възможно е пробите да са замърсени и за това по принцип когато се правят посявки се правят поне две, а за по-сигурно три поредни дни. Т.е. вземат се три различни проби и се правят три посявки за да бъде сигурен резултата.
Направете си нови изследвания! Ще стискам палци всичко да е наред, че не е хубаво такива малки бебчета да се тъпчат с антибиотици... Praynig
Цитирай

Ивка, те инжекциите пак са си с антибиотик, само дето се слагат мускулно или венозно, така че няма значение. Само дето някои от тях влияят по-бързо и по-добре. На мен например ми слагаха венозно Руцефин, пак заради същите бактерии и ми повлия много добре. Около година след това нямах никакви проблеми...  Mr. Green
Цитирай

Моята дъщеря прави такива бактерии.Пием антибиотик и след време се появяват отново.Стана резистентна към мн.антибиотици.В момента е в болница.Диагнозата е остър пиелонефрит.До клкото разбрах,причините за появата на Е.Коли в урината могат да бъдат много.Съвет-консултирайте се със специалист,нефролог.Трябва да се направят необходимите изследвания на време,за да се открие причината.Нашият проблем е урологичен.Не се тревожете,действайте и не чакайте личната лекарка да ви лекува!Успех в изтребването на бактериите! Hug
Цитирай

Момичетата са споделили доста неща. И аз да кажа от опит какво знам.
Много е важно как вземате стерилната уриа, къде ви я изследват, какви антибиотици залагат в антибиограмата. Задължително се пускат поне 3 последователни устерилни урини. Идете да ви види уролог на ехограф - за вътрешни аномалии
Гадана работа е тази бактерия трудно се лекува и така като гедам поне при нас няма окончателно излекуване т.е. от като  я имаме 3 стерилни последователни не сме дали.
Няма да изброявам какво сме пили за да не разводняваме темата, тъй като всеки организам реагира на различни антибиотици.

Успех и може да споделиш какво е развитието при вас!
Цитирай

И най-добрият педиатър не може да замени специалиста!
Според мен не бива да се отлага преглед при уролог.
Цитирай

Момичета , много благодаря за всички отговори.
Така поне малко ми се поизясниха нещата. В събота малката приключва антибиотика и другата седмица ще ходим на нефролог.
Цитирай

Съвет-консултирайте се със специалист,нефролог.Трябва да се направят необходимите изследвания на време,за да се открие причината.Нашият проблем е урологичен.
Извинявам се , но може ли да кажеш какъв по точно ?При нас имат съмнения че също може да е урологичен и вероятно ще ни правят снимка .
Цитирай

много са упорити тези бактерии и наистина се лекуват трудно!надявам се че антибиотиците които пиете са според антибиограма,защото иначе няма смисъл!!!
Цитирай

Би ли ми разяснила какво е антибиограма? Честно казано пиеме каквото даде педиатърката.Не знам дали и тя е чувала за такова нещо , или поне не го е споменавала
Цитирай

Антибиограма се прави като се вземе стерилна урина и се направи посявка. Когато в урината има бактерия та прораства на посявката и се развиват колонии. Тези колонии се третират с различни видове антибиотици и се вижда към кой вид е чувствителна бактерията изолирана от твоята посявка. Това се прави, защото един и същи вид бактерия изолирана от различни хора може да бъде чувствителна на различни видове антибиотици. По този начин се определя най-подходящия антибиотик за теб ( в случая за детето)
Това е! Надявам се да съм помогнала с обяснението.  Hug
Цитирай

Eeeх, доста време не беше се появявала такава тема. Жалко, че още има токлова дечица с тези бактерии. Дъщеря ми се бори с нея вече близо 2 години. Откриха ги случайно като беше на 9м. и ...то не бяха уролоци, нефролози... антибиотици. Е, още не сме се преборили. Много е важно дали детето има някакви оплаквания - температура, болки при уриниране, липса на апетит, болки в областта на бъбреците. Ако няма, най-добре е да не се пие антибиотик, защото е като да се цели муха с топ. Изчистват се за 2-3 седмици и след това с нова сила, вече резистентни се появяват отново. Най-важното наистина е да се изключат всякакви аномалии в пикочната система. Изледванията са неприятни, но дават много важни отговори. Ако детето е с рефлукс, няма антибиотик който да реши проблема, а всяко забавяне на третирането на рефлукса, може да е фатално за бъбреците.
Аз лично бих препоръчала Д-р Буева. При Анадолийска се мъкнахме повече от година и определено не съм доволна. За една година така и не запомни детето, какъв му е проблема, с какво сме го лекували. Даваше антибиотик или нещо от сорта на Нелидикс, и така до следващия път. Буева е много внимателна, обяснява, преглежда изключително обстойно детето и е отзивчива.
Ние обаче отписваме засега традиционната медицина, защото нещо не се справя с проблема ни и не искам здраво и право дете да тъпча през месец-два с антибиотици. Започнахме с хомеопатия. Още е рано за впечатления, но ... надяваме се!
И пак - НЕПРЕМЕННО заведете децата при уролог/нефролог!
Цитирай

Здравейте момичета,
наистина мога много да разказвам за тази бактерия, но не ми се ще да насочвам темата към себе си.
Абсолютно съм съгласна с мнението, че трябва да се отиде на лекар специалист в тази област. Най-добрият лекар в тази област( и го казвам с голяма убеденост) е Доц.Минков. Работи в Правителствена болница и се занимава точно с малки бебенца. Препоръчвам го с увереността, че може да помогне за тази бактерия. Прави прегледи и в частна клиника Св.Панталеймон. Ако искате мобилния му тел. ми пишете на лични. Това е лекар, който МИСЛИ въру проблема, а не предписва антибиотици, защото трябва да премине на следващия пациент. Обадете му се и ще разберете за какво говоря Smile
« Последна редакция: Четв., 06 Апр. 2006, 21:14 от pipiole »
Цитирай

Здравейте и от мен,преди месец правихме изследване за яслата(на 2год и 3 месеца е) и се  установи ,че в урината имаме тези бактерии.Педиатърката ни изписа Аугментин пихме го 4 дена и реших да я заведа на специалист.Прегледаха я на ехограф установи се, че  задържа урина, направила е остър пиелонефрит.Влязохме в болница проведоха лечение с антибиотик венозно,направихме цветна снимка и оттам видяха ,че има рефлукс 3 степен.Тези дни ще ходим при уролог.В момента пием -piyeloseptyl.Много се притеснявам, някой знае ли нещо повече за рефлукса?Лекува ли се?
Цитирай

Лекуват се успешно с хомеопатия.
Цитирай

Лекуват се успешно с хомеопатия.

Bise, сподели малко по-подробно. Ние тепърва започваме с хомеопатия и още май търсим точното лекарство.
Цитирай

Ето и нашата история - дъщеря ми Калина е на 1 и 9 м. Точно преди година за пръв път открихме Ешерихия колите, но прекалено късно и постъпихме в болница /при въпросната Анадолийска/ с остър пиелонефрит, защото това става като не се лекуват. Излекува се тогава, но не мина и месец и пак се сдобихме с тях. Този път светкавично метнахме антибиотика, оправи се и направихме микционна снимка. Оказа се, че има везико-уретерален рефлукс 2-ра степен /това е връщане на урина към бъбрека - при нея в десния/. Тук е мястото да отбележа, че не бактериите са причина за рефлукса, а обратно и това означава, че щом има такъв рецидив на Ешерихия коли, трябва да се търсят причините. В детската нефрология ни казаха, че щяла да се оправи с прохождането и само да й даваме едно лекарство, което предодвратява появата на Ешерихията коли - Фуролин се казва и се купува от Гърция - тук го няма. Блъскахме детето с това лекарство 6 месеца, отидохме на контролен преглед - никаква промяна, Лилова - доктор от детската нефрология ни каза да й го даваме още 6 месеца, пък после сме щели да мислим... Тогава отидохме при доц. Кюркчиева - завежда детската урология в Пирогов - тя каза, че е за операция Калина /Лилова беше категорична, че не е необходима операция/ и преди 2 месеца я оперира - оказа се, че има тежка стеноза на уретера /стеснение на пикочните пътища/ и оттам идва връщането на урината към бъбрека. Не ми се мисли какво щеше да стане, ако бяхме продължили да чакаме да се оправи от само себе си, както ни съветва и Анадолийска и Лилова. Във връзка с това искам да ви посъветвам винаги да търсите и второ лекарско мнение - имам предвид на лекарите от детската урология в Пирогов - те всички са много добри, няма значение при кой ще отидете. Защото за съжаление като нашия случай се оказа, че има доста - лекуват се при Анадолийска и Лилова /основно с този Фуролин/, а се оказва, че децата са за операция.
Цитирай

Щом започвате с хомеопатия сподели с хомеопата, той ще вземе мерки. Има препарат Collibacillinum, но ти препоръчвам да не даваш нищо на своя глава.
Цитирай

Поради усложнение на раждането ми направиха кюртаж на 16-я ден. Според хистолог. изследване са открити задържани плацентарни части и бактериите ешерихия коли и ентерококи. Вливаха ми венозно Цефотаксим. Седмица след като ме изписаха от болницата ми изследваха влагалищен секрет и слава богу - нямаше нищо.
Цитирай

Да споделя и за нашите Е- коли в урината.
Откриха й ги януари. Вдигна висока температура, без никакви други симптоми. Стерилната урина показа това. Пи Суметролим, защото на всички по- силни АБ като Аугментин и Зинат например, бактериите бяха резистентни.
След курса с АБ и почивката след него, в поредни стерилни урини изолираха някви други гадове. Тогава педката ни прати при нефролог. Ехографът не показа нищо притеснително. Взеха й урина със стерилен катетър и вагинален секрет.
Оказа се чиста урината и бактерии във вагиналния секрет, които обаче са нормални ( не се сещам за името им).

Така че аз бих посъветвала да изискате да вземат на дечицата стерилна урина с катетър.
Успех на всички  bouquet
Цитирай

1-28 от 28 отговора