Отричат обиколниците на бебешките креватчета

  • 17 458
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22 370
Онзи ден си пишем с една майка/живее в чужбина,Канада мисля/ във дира ,когато разговора достига до обиколниците на бебешките креватчета.При което рабирам,че
От гледна точка за сигурност и намаляване на инциденти на синдром на внезапна смърт при бебета вече категорически не се препоръчват красивите, но опасни меки контури по креватчето на бебето...Да, тук излезна официална директива да се информират родителите за опасността от меките контури по креватчетата. Подобни неща се правят след задълбочен анализ и изследвания на факти на нещастни случаи. Категоричното непрепоръчване на обиколите е залегнало във всички официални информационни документи, които се дават на майката в самото родилно отделение и след изписването и, а също така, ако не се лъжа, в повечето книжки за грижи за бебето, които също така се дават безплатно след раждане.
Касае се за вероятността от задушаване на бебето когато се окаже обърнато лице в лице с меката обиколка на креватчето и невъзможността му да се обърне за да си поеме въздух. В определен момент бебето набира достатъчна мускулна сила за движения, които да го придвижат несъзнателно към меката обиколка, но недостатъчно развитие , за да контролира само движенията си. Това разбира се, касае и наличието на всякакви меки възглавници или играчки в самото креватче. Удар в решетката би могъл да е травмиращ, но не с трагични последствия. Освен това, се стимулира визуалния контакт на бебето с родителя, което има важно значение за неговото развитие и за родителите също, които имат по-добра възможност да го наблюдават и съответно да отреагират своевременно.






Така,че мами внимавайте има логика в това.

# 1
  • Мнения: 7 640
ами нашите обиколници изобщо не са дебели, така че да си завре лицето в тях и да се задуши. Освен това са само от 3 стрени, отперд няма- виждам си ги идеално. А и синът ми си опира и натиска задължително гравата с таблата преди да заспи, предпочетам да е върху плата, а не директно на дървото.

# 2
  • Мнения: 22 370
ами нашите обиколници изобщо не са дебели, така че да си завре лицето в тях и да се задуши. Освен това са само от 3 стрени, отперд няма- виждам си ги идеално. А и синът ми си опира и натиска задължително гравата с таблата преди да заспи, предпочетам да е върху плата, а не директно на дървото.
To и моят не беше толкова дебел,или поне на мен не ми се е струва да е бил,но явно има такива случаи на смърт от обиколниците.Добре е да го имаме предвид,защото всички малки бебета си бутат главичките по ъглите и стените на леглото.Аз супер се учудих на казаното от нея,не бях чувала преди за подобни случаи.Ще видя има ли инфо в нета и пише ли още нещо.

# 3
  • Мнения: 270
Освен това са само от 3 стрени, отперд няма- виждам си ги идеално.

и при нас е така, ама ние вече сме и по-големи, де! ама има логика в написаното, въпреки че моя син никога не си е слагал главата в ъглите и изобщо не е има съприкосновение с тея обиколници, а сега ги използва, за да се закрепи на тях Simple Smile

# 4
  • Мнения: 46 403
До колкото помня този синдром беше някъде до 6-7 месец, а дъщеря ми въобще не се обръщаше до тогава, малко пресилено ми се вижда, а и както казва PolarFox, нашите нито са меки, нито дебели  Thinking но и за да се задуши трябва много силно да е натиснато детето и да не може да мръдне назад.
Дано не се случва на никой ...

# 5
  • Мнения: 4 668
За по - малко бебе , може би има логика , но откакто моят син започна да се изправя и катери и съответно да пада непрекъснато , без тях вече да си е счупил главата . Аз даже скоро му ги смених с възможно най - дебелите . Другият проблем беше , че си завираше крачетата между решетките и пак обиколниците ни помогнаха . Но като се замисля за първи път му сложих , когато беше на 4 месеца ... newsm78 , но той пък това не се местеше в леглото ... абе , не знам ...

# 6
  • Мнения: 9 990
До колкото помня този синдром беше някъде до 6-7 месец, а дъщеря ми въобще не се обръщаше до тогава, малко пресилено ми се вижда, а и както казва PolarFox, нашите нито са меки, нито дебели  Thinking но и за да се задуши трябва много силно да е натиснато детето и да не може да мръдне назад.
Дано не се случва на никой ...



Идеята според мен на тези обиколници е, когато детето стане подвижно-да не си удря главата в решетките на креватчето.В тази връзка-аз самата сложих такива, когато детето ми започна да се обръща и разхожда по цялото легло.В първите месеци, когато е опасно да не се задуши и т.н-не е имало нужда от такива и съответно не са ползвани.

# 7
  • Мнения: 1 878
Нашите обиколници са от дунапрен през който може да се диша, но пък бебето първите месеци спеше в каквато поза го оставя, чак след 6 месец почна да се движи и си заравя муцката в одеалото - задължително иначе не иска да заспи, което ми се струва по-опасно от самия обиконик. newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 2 901
Моята ги отрече тия обиколници още като започна да сяда и смъкнахме леглото на долното ниво - подивя и ги свали всичките! Идеята им не е само да не си блъска главата, но и да пази повече завет.

Мисля, че това е много пресилено с обиколниците. Още малко и - детето да не спи до родителите, че като се залепи за тях, ще се задуши. Инциденти стават с какво ли не, да не дава господ!  Praynig

# 9
  • Мнения: 22 370
За по - малко бебе , може би има логика , но откакто моят син започна да се изправя и катери и съответно да пада непрекъснато , без тях вече да си е счупил главата . Аз даже скоро му ги смених с възможно най - дебелите . Другият проблем беше , че си завираше крачетата между решетките и пак обиколниците ни помогнаха . Но като се замисля за първи път му сложих , когато беше на 4 месеца ... newsm78 , но той пък това не се местеше в леглото ... абе , не знам ...
То е ясно,че става въпрос за малките бебета или поне така разбрах аз.Голямото бебе,което си контролира движенията може да се премести/завърти самичко.Но има момент,когато бебето може само да се избутва с крачета,не може да се извърта и е възможно да се навре в някой ъгъл.Моето бебе го правеше.Сега четх по темата и пише да се внимава с дебели възглавници,одеала/с които някои подпират бебето,с плюшени играчкиПравилно било бебето да се слага с краченцата опрени в долния край на леглото.Така му е по-трудно в движенията си да влезе под чаршафите/завивките.В статията казваха,че около 19% от починалите бебета са били с покрити главички/не разбрах родителите ли са ги покрили ли те сами са влязли под завивките/

# 10
  • Германия
  • Мнения: 8 082
Има логика, в яслата на сина ми също нямат такива екстри по креватчетата (за пояснение, там приемат бебетата от 10-седмична възраст)

# 11
  • Мнения: 7 640
в щатски сайтове съм виждала обиколници като нашите пухени завивки, а в БГ са съвсем други

# 12
  • Мнения: 9 990
Това с подпирането с възглавници и одеяла-всеки педиатър обяснява в началото, че не се прави.В яслите не слагат, за да имат видимост лелките, а не да се надвесват и да събудят някое.По принцип тези обиколници са малко гъзария на съвременното бебешко оборудване-като ги накичат леглата Sick-приличат ми малко на жигула с китеник , картичка с Лепа Брена и футболна топка, закачена на огледалото... hahaha

# 13
  • Германия
  • Мнения: 8 082
.....По принцип тези обиколници са малко гъзария на съвременното бебешко оборудване-като ги накичат леглата Sick-приличат ми малко на жигула с китеник , картичка с Лепа Брена и футболна топка, закачена на огледалото... hahaha
Хахахахахах  Joy Joy верно, че едно време имаше такава мания.  Crazy а при задното стъкло се мъдреше куче с клатеща се глава


# 14
  • Мнения: 9 990
.....По принцип тези обиколници са малко гъзария на съвременното бебешко оборудване-като ги накичат леглата Sick-приличат ми малко на жигула с китеник , картичка с Лепа Брена и футболна топка, закачена на огледалото... hahaha
Хахахахахах  Joy Joy верно, че едно време имаше такава мания.  Crazy а при задното стъкло се мъдреше куче с клатеща се глава





Как забравих за кучето-задължително присъства:hahaha:
Извинете за Офф-а Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт