Информация за родители на деца с умствено изоставане

  • 11 102
  • 30
  •   1
Отговори
Казвам се Радослава Въжарова и съм лекар в Катедрата по медицинска генетика на Медицински университет София
Бих желала да установя контакт с родители на деца с умствено изоставане и/или вродени аномалии.
С колегите ми работим по проект за изследване на микроструктурни хромозомни аберации при деца с изоставане в нервнопсихичното развитие.

Както някои от вас са се убедили, понякога е много трудно да изяснят причините довели до възникване на вродени аномалии и/или умствено изоставане. В момента набираме пациенти за провеждане на генетични изследвания с цел изясняване на причините, водещи до такива тежки увреждания.

Очакваната полза от тези изследвания е:
- уточняване на диагнозата
- създаване на възможност за профилактика на заболяванията в засегнатите семейства
- разработване на нови стратегии за лечение

Ако проблемът ви интересува, можете да се свържете с нас на адрес: гр.София, ул."Здраве" №2, СБАЛАГ"Майчин дом" 13ет. Катедра по медицинска генетика
тел. 9172491
тел. 9520357
radvazh@yahoo.com
Надявам се да ви бъдем полезни.

# 1
  • Мнения: 384
Аз съм ЗА.Ще Ви пиша.

# 2
  • Мнения: 1 588
Казвам се Радослава Въжарова и съм лекар в Катедрата по медицинска генетика на Медицински университет София
С колегите ми работим по проект за изследване на микроструктурни хромозомни аберации при деца с изоставане в нервнопсихичното развитие.

А случайно да имате колеги в катедрата, които да се занимават с генетични изследвания в областта на Даун синдром?

# 3
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Това касае ли деца с Генерализирано разстройство на развитието и ДЦП?

# 4
Цитат на: Мария link=topic=89779.msg1567088#msg1567088
А случайно да имате колеги в катедрата, които да се занимават с генетични изследвания в областта на Даун синдром?
[/quote
В нашата лаборатория се провеждат цитогенетични изследвания не само за диагностика на Даун синдром, но и на други хромозомни болести. Имаме консултативен кабинет, който работи всеки делничен ден от 9 до 15 часа. Можете да се свържете с нас на адреса и телефоните, които съм посочила.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 333
Здравейте!!!

Аз също съм ЗА с две ръце.
детето ми е без диагноза вече 10м и не ни е никак лесно да разберем защо толкова много изостава в психомоторното си развитие. Направили сме различни изследвания, но все още нямаме никакви конкретни резултати за диагноза.
Ще работите ли с бебета или само с по-големи пациенти по проекта?

# 6
  • Мнения: 74
Здравейте! Моето детенце е с неизяснена генетична диагноза. За 5г. никой не успя да каже какво и е та незнам...дали изобщо някой ще докаже нещо. А и като се докаже...какво? Това  по различно ли е от изследванията които правят в Льовен - Белгия ?????

# 7
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Хайде и аз на опашката....

# 8
  • Мнения: 997
Ние сме със левкодистофия - синдром на Александър. Не знам точно в каква насока работите, но се нареждам и аз на опашката. Конкретният вид левкодистрофия при нас е малко под въпрос!!!!!

Последна редакция: чт, 06 апр 2006, 19:33 от елена акманова

# 9
Това касае ли деца с Генерализирано разстройство на развитието и ДЦП?
Понякога състоянието, което определяме като ДЦП може да се дължи на наследствено заболяване. Ако решите, можете да ми се обадите - тел 9172491 (от 9 до 15 часа)

детето ми е без диагноза вече 10м

Моето детенце е с неизяснена генетична диагноза.

Желанието ни е точно да подобрим диагностиката при дечица с проблеми, но без уточнена диагноза. Ще работим и с бебета - няма възрастово ограничение.  bouquet
Идеята ни е изследванията да са по-подробни от тези в Белгия (ако имате предвид тестовете за микроделеции).

# 10
  • Мнения: 462
И на мен ми се иска да съм за с две ръце но се чудя...при нас на времето правеха генетични изследвания и лекарят каза че не се дължи на генетично увреждане...а и честно казано...Гогито няма никакви външни белези за такова...нали винаги има отражение и външно...или пък не...абе то май е най-добре и ние да се обадим а Simple Smile

# 11
Здравете,ние сме от Варна ,имам момиченце на 4год, с видимо говорно и съответно интелектуално развитие.Ще се радвам да ми помогнете да разбера защото се получи така с нас

# 12
  • Мнения: 3 504
Здравейте, искам да се включа и аз с едно питане:

леко умствено изоставане и атепичен аутизъм, отнасят ли се към умственото изоставане, защото детето ми физически е здраво, но е с диагноза генерализирано разстройство в развитието, все още не говори добре, тепърва започва да се интегрира като нормалните деца, радваме се на всяка нова дума или кратко изречение?

Поздрави, Даниела

# 13
  • Мнения: 1 271
предложението още ли е в сила
може ли и ние да се възползваме
ще се обадя

# 14
  • Мнения: 3 504
за какво предложение става дума newsm78

Общи условия

Активация на акаунт